Kreatív stratégiák
2017.09.14Mi a közös a Mona Lisában, a relativitás elméletében, és az evolúciós modellben? Nos, ezek az eredmények mindannyian egy-egy zseni munkássága során születtek. De tanulható-e bármi a zsenialitásból? Tovább »
Új tanév, új kihívások
2017.09.06Az utolsó középiskolai tanév új feladatokat ró ránk: információk tömegét kell(ene) lehetőleg hatékonyan elsajátítani és rendszerezni, hogy aztán sikerrel vegyük az érettségit, az utolsó akadályt és egy év múlva nekivághassunk a felsőoktatás világának. A munka nem könnyű, de szerencsére léteznek apró, ám hasznos ötletek, amelyek megkönnyíthetik a dolgunkat. Tovább »
A szóbeli vizsga nehézségei
2017.06.08
A szóbeli vizsgán a tárgyi tudás mellett meg kell villantanunk prezentációs és kommunikációs képességünket is. Ezek a készségek a hallgatói évek alatt, és később az állásinterjúk során is fontosak lesznek.
Tovább »
Készülj lazán a szóbeli érettségire!
2017.05.25A szóbeli érettségi minden középiskolás számára erőt próbáló feladatnak tűnik. Sokakat nyomaszt a vizsgák nagy tétje, ami akár a teljesítményük rovására is mehet. Írásunkban néhány ötlet, hogyan lehetsz eredményes a felkészülésben. Tovább »
Hogyan segít a Felvi az érettségiben?
2016.04.13A jelentkezés beadása és a ponthatárok megállapítása között a legtöbb jelentkezőt nem a felvételi, hanem a középiskolai éveket lezáró érettségi vizsga foglalkoztatja. A Felvin elérhető tartalmak segíthetnek a felkészülésben. Tovább »
Az érettségi vizsga praktikái
2016.03.31Az érettségi vizsgák - közép- és emeltszinten is - alapos felkészülést igényelnek. Ilyenkor a vizsgán mindenki szeretné tudása legjavát nyújtani. Ehhez jó tudni, hogyan kezeljük azokat a feladatokat, amelyekkel szembe kerülünk. A kétszintű érettségin tesztfeladatok és esszéfeladatok váltogatják egymást, melyek megoldásához most különböző praktikákat ajánlunk. Tovább »
Magántanárnál, csoportban vagy önállóan?
2016.03.03Mindenki életében van olyan pont, például a nyelvvizsga vagy az érettségi, amikor úgy érzi, segítségre van szüksége a felkészüléshez. Hogy könnyebb legyen rátalálni a legmegfelelőbb megoldásra, összegyűjtöttük a különböző tanulási formák előnyeit és hátrányait. Tovább »
Ha egyedül nem megy...
Több szem többet lát alapon érdemes felosztani a feladatokat, ezzel még időt is spórolhatunk. Annak ellenére, hogy diákként és később hallgatóként a nap legnagyobb részét kisebb-nagyobb csoportokban töltjük, ritka, hogy csapatként, az egyéni tudásunkat összeadva tanulnánk.
Tovább »
« vissza | elsõ oldal | 1 2 3 |
utolsó oldal
|
elõre »
|