Európai bűnüldözési szaktanácsadó szakirányú továbbképzés
Szak neve nagybetűsen EURÓPAI BŰNÜLDÖZÉSI SZAKTANÁCSADÓ SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉS Szak neve európai bűnüldözési szaktanácsadó szakirányú továbbképzés Végzettségek
Képzési terület természettudomány Képzési idő 2 Kreditek száma 60 7. A képzés során elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek, személyes adottságok, készségek, a szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben A szakirányú továbbképzési szak célja: olyan szakemberek képzése, akik magas szinten képesek közreműködni bűnügyi felderítő munkában, alkalmazva a legkorszerűbb vizsgálati módszereket, illetve interpretálni azok eredményeit, elsősorban az Európai Unió térségében.
Megszerezhető kompetenciák, tudáselemek, ismeretek, valamint személyes adottságok, készségek: A szakirányú továbbképzési szakon végzettek ismerik: * a legkorszerűbb, a bűnügyi felderítésben használt vizsgálati módszereket; * a rendelkezésre álló vizsgálati módszerek alkalmazási területeit és korlátait; * a bűnügyi felderítési munkában és az azt követő bírósági eljárásban használatos terminológiát. képesek: * a hatékony és igazságos törvényszéki munkához szükséges vizsgálati jelentések elkészítésére és/vagy értelmezésére, valamint alkalmazására; * gördülékenyen eligazodni a szakértői jelentések szóhasználatában és terminológiájában; * felmérni egy adott, kívülről kapott szakértői jelentés hitelességét. rendelkeznek: * megfelelő szintű általános és szakmai idegennyelv-tudással; * problémamegoldó attitűddel, kreativitással; * a szakma önálló végzéséhez szükséges gyakorlattal.
A szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben: A hallgatók megtanulják, hogyan kell a bűnügyi eljárásoknál használható jelentéseket elkészíteni, alkalmassá válnak arra, hogy a szakértői jelentéseket megfelelően értelmezni tudják, azonosítsák a megfelelő technikákat és a legmegbízhatóbb laboratóriumokat, továbbá kibővíthetik a meglévő tapasztalataikat azzal, hogy megtanulják, hogyan hasznosítsák a fizikai és kémiai módszerekkel nyert információkat, ezáltal választ adhassanak a nekik feltett kérdésekre. Mindezek hozzájárulnak ahhoz, hogy a büntetőjog alkalmazása a tudomány adta lehetőségek felhasználásával precízebb legyen. 8. A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök és a főbb ismeretkörökhöz rendelt kreditérték lapozó modul: 12 kredit (Büntetőjog, Büntető eljárásjog, Kriminológia, Bevezetés a természettudományokba)
Előkészítő modul: 12 kredit (A törvényszéki orvoslás alapjai, A rendőrség szerepe a bűnüldözésben, A biológia alapjai, A kémia alapjai, A fizika alapjai)
Statisztikai modul: 4 kredit (Klasszikus és bayes-i statisztika, Minőségbiztosítás és minőség-ellenőrzés)
Vizsgálati módszerek modul: 12 kredit (Kémiai analitikai módszerek, Ásványtani analitikai technikák, Fizikai elemző módszerek, Biológiai analízis)
1. Professzionális modul: 6 kredit (Kriminalisztika, Bűnügyi antropológia)
2. Professzionális modul: 6 kredit (Adatbázisok, Bűnügyi helyszíni szemle, Bírósági tárgyalások gyakorlata szeminárium, Valós esetek multidiszciplináris vizsgálata)
Kiegészítő ismeretek (speciális kurzusok): 4 kredit (Digitális bűnözés, Az illegális migráció elleni küzdelem, Környezeti károkat okozó bűnözés) 9. A szakdolgozat kreditértéke 4 kredit |