Műszaki kutató-fejlesztő szakmérnök szakirányú továbbképzés
Szak neve nagybetűsen MŰSZAKI KUTATÓ-FEJLESZTŐ SZAKMÉRNÖK SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉS Szak neve műszaki kutató-fejlesztő szakmérnök szakirányú továbbképzés Végzettségek
Képzési terület műszaki 4. A felvétel feltételei - szöveges
Műszaki vagy informatika képzési területen szerzett legalább alapképzési szintű mérnöki oklevél.
Képzési idő 4 Kreditek száma 120 7. A képzés során elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek, személyes adottságok, készségek, a szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben
A felvettek képzését és kutatási tevékenységét témavezető irányítja, arra törekedve, hogy a hallgatók egyéni képességeik és adottságaik figyelembevételével, közvetlen, intenzív irányítás és a témához szorosan kapcsolódó tárgyi ismeretek elsajátítása révén, az adott területet alaposan ismerő, kutató-fejlesztő tevékenység önálló végzésére alkalmas szakemberekké váljanak.
A képzés során a kutatási téma kidolgozásához szükséges, valamint azt kiegészítő műszaki, informatikai, illetve természettudományos ismereteket kell megszerezni a fogadó tanszék és a további tárgyakat oktató egységek együttműködése alapján.
A képzés során elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek:
A végzett ismeri:
8. A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök és a főbb ismeretkörökhöz rendelt kreditérték
A hallgató egy kutatási-fejlesztési témát választ érdeklődésének, valamint az adott felsőoktatási intézmény oktatási-kutatási tevékenységének megfelelően, melyhez kapcsolódnak a feldolgozandó témakörök.
Kötelező kutatás-fejlesztési ismeretek: 30-38 kredit
Menedzsment ismeretek, kutatási terv, illetve kutatási beszámoló készítés; méréstechnikai, technológiai, informatikai és optimálizálási ismeretek; K+F tevékenység jogi és kommunikációs vonatkozásai.
Differenciált szakmai törzsanyag: 56-64 kredit
A választott kutatási területtől függően, a témavezetővel egyeztetve választhatók ki azon ismeretkörök, amelyek segítik a kutatási projekt kidolgozását.
Választható területek – elsősorban, de nem kizárólag: irányításelmélet, tudásreprezentáció, logisztikai műszaki rendszerek, műszaki informatikai rendszerek, egészségügyi információs rendszerek, anyagtudomány, radioökológia, folyamatmérnöki tudományok, életciklus elemzés, korszerű vegyipari műveletek, szénhidrogénipar energetikai termékei
Szakmai publikációs tevékenységért félévenként maximálisan 4 kredit számolható el.
9. A szakdolgozat kreditértéke 10 kredit |