Közműfenntartási és -üzemeltetési szakmérnöki szakirányú továbbképzés
Szak neve nagybetűsen KÖZMŰFENNTARTÁSI ÉS -ÜZEMELTETÉSI SZAKMÉRNÖKI SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉS Szak neve közműfenntartási és -üzemeltetési szakmérnöki szakirányú továbbképzés Végzettségek
Képzési terület műszaki Képzési idő 4 Kreditek száma 120 7. A képzés során elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek, személyes adottságok, készségek, a szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben A képzés célja olyan közműfenntartási és -üzemeltetési szakmérnökök képzése, akik korábban megszerzett felsőfokú szakképzettségük és szakismereteik birtokában – képesek lesznek a közművek szakterületén az építési, üzemeltetési, szakértői, tervezési, beruházási, közigazgatási és vállalkozói munkakörökben a legújabb szakmai, tudományos és fejlesztési eredmények követésére és alkalmazására, – specialistákká válnak a vízi és energiaközművek fenntartásának és üzemeltetésének területén. Kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek: A közműfenntartási és -üzemeltetési szakon végzettek képesek lesznek a vízi- és energiaközművek hálózatai és termelő művei, a hulladékgazdálkodás üzemeltetési, fenntartási, felújítási, rekonstrukciós és fejlesztési műszaki feladatainak elvégzésére, kiegészítve komplex jogi és közgazdasági szakterületi kérdések megoldási képességével. Személyes adottságok és készségek: A végzettek olyan természettudományos, gazdasági, humán, valamint szakmai képzettséggel fognak rendelkezni, mely képessé teszi őket az önművelésre, ezáltal mindenben eleget tudnak tenni a kor megnövekedett szakmai igényeinek. Képessé válnak versenyképes ismeretek elsajátítására. A szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben és tevékenységrendszerben: Az elsajátított ismeretek az önkormányzatok, a városgazdálkodás, a közmű üzemek, az iparvállalatok, az építési kivitelező és tervező szervezetek, az oktatási intézmények, valamint a hatósági feladatok tevékenységi körében eredményesen felhasználhatók. A képzésben résztvevők megszerzett ismereteik birtokában alkalmassá válnak a nemzetközi és hazai piaci viszonyok között működő szervezetekben történő munkavégzésre, különösen az Európai Unió integrált piacán.
8. A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök és a főbb ismeretkörökhöz rendelt kreditérték Alapismeretek: 53 kredit A településfejlesztés és környezetvédelem alapjai; Jogi és műszaki szabályozás; Európai dimenziók; Geológia és hidrológia; Fizika-kémia-biológia; Számítástechnika; Erőforrás-ismeret és térinformatika; Minőségirányítás. Szakmai ismeretek: 57 kredit Szakirányú számítástechnika; Műszaki gazdasági elemzés; Környezetvédelmi technológiák; Talaj- és vízvédelem; Közműhálózatok; Közművek fenntartása; Hulladékgazdálkodás; Vízi közművek üzeme; Energiaközművek üzeme. Kötelezően választandó ismeretek: Energiagazdálkodás a közművesítésben; Közlekedéstan; Közművek vagyonértékelése; Környezeti modellezés; Víz- és csatornaművek PR-ja.
9. A szakdolgozat kreditértéke 10 kredit |