Hitoktatói szakirányú továbbképzés
Szak neve nagybetűsen HITOKTATÓI SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉS Szak neve hitoktatói szakirányú továbbképzés Végzettségek
Képzési terület hitéleti Képzési idő 4 Kreditek száma 120 7. A képzés során elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek, személyes adottságok, készségek, a szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik a nevelés és oktatás alapvető elméleti és gyakorlati módszereinek ismerete révén, valamint hitéleti és hittanári ismeretek birtokában képesek a hitoktatási feladatok ellátására.
Elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek: A képzés során a hallgatók olyan készségeket és technikákat sajátítanak el, amelyek révén képessé válnak felismerni a diákjaikat, a csoportjukat és a saját munkájukat irányító pszichológiai és pedagógiai törvényszerűségeket.
A képzés célja, hogy ⦁ tisztában legyenek alapvető pedagógiai és pszichológiai, valamint a hittanár munkáját érintő teológiai kérdésekkel, ⦁ ismerjék a tanulás, a tanulók és a tanári munka elméleti és gyakorlati alapkérdéseit, ⦁ tisztában legyenek pszichológiai, pedagógiai és teológiai jelenségekkel és azokra tudatosan és eredményesen legyenek képesek reagálni.
Személyes adottságok, készségek:
Nyitottság a pedagógia, pszichológia és a teológia – a képzés során felmerülő – területei iránt, valamint szükséges a gyerekek, tizenévesek és fiatal felnőttek felé való lelki segítségnyújtásra, szolgálatra való készség.
A képzésben részt vevők ⦁ rendelkeznek nyitottsággal, toleranciával, közvetlenséggel, elfogadó attitűddel, jó kapcsolatteremtő és kommunikációs képességekkel, ⦁ alkalmazkodásra és együttműködésre képesek és motiváltak szakmai látókörük bővítésére.
A szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben:
A szakirányú továbbképzés felkészíti a képzés résztvevőit az alábbiakra: ⦁ szakmai célok megértésére és megfogalmazására való képesség a hitoktatás területén, ⦁ együttműködés egyházakkal, helyi gyülekezetekkel, keresztény gyermek- és ifjúságvédelmi szervezetekkel és iskolákkal a hitoktatás területén, ⦁ felkészülés önállóan vezetett csoport oktatására, vagy egy adott csoport oktatásában való aktív részvételre, ⦁ az elérhető szakirodalom elemzésének, beépítésének képessége, ⦁ az elérhető tananyagok kiválasztására és korosztályhoz igazított feldolgozására való képesség. 8. A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök és a főbb ismeretkörökhöz rendelt kreditérték Pedagógiai modul: 28 kredit Pszichológiai modul: 28 kredit Szakmódszertan: 12 kredit Általános modul: 22 kredit Teológiai modul: 20 kredit 9. A szakdolgozat kreditértéke 10 kredit |