Térségi turisztikai menedzsment szakirányú továbbképzés
Szak neve nagybetűsen TÉRSÉGI TURISZTIKAI MENEDZSMENT SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉS Szak neve térségi turisztikai menedzsment szakirányú továbbképzés Végzettségek
Képzési terület gazdaságtudományok 4. A felvétel feltételei - szöveges * társadalomtudomány, * jogi- és igazgatási, * műszaki, * informatika, * természettudomány, * gazdaságtudományok, * agrár, * bölcsészettudomány, * pedagógusképzés, * sporttudomány.
Képzési idő 3 Kreditek száma 90 7. A képzés során elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek, személyes adottságok, készségek, a szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben személyes adottságok, készségek, a szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben: A képzés során elsajátítható kompetenciák: - E képzettség birtokában a térségi turisztikai menedzsment szakirányú továbbképzésben oklevelet szerzett személy képes felismerni és értelmezni a térségi turisztikai folyamatok hátterét, összefüggéseit, - képes megismerni és átlátni a turisztikai szektor sajátosságait, valamint a turisztikai szervezetek működési rendszerét, szabályozó folyamatait, hatásrendszerét, - alkalmas a helyi, valamint a regionális szakmai szervezetek hatáskörébe tartozó idegenforgalmi célterületek turizmusát fejleszteni, továbbá hatékonyan és hosszú távon fenntartható módon működtetni, - képes különböző helyi, illetve regionális komplex turisztikai projektek kialakítására és menedzselésére, - hatékony megoldási javaslatok tételére a fenntartható turisztikai fejlesztések kivitelezéséhez, - képes a döntés előkészítéshez szükséges információk beszerzésére és értelmezésére, - a megfelelő módszerek alkalmazására a tervek megvalósításának szervezésére, feladatok meghatározására, folyamatok irányítására és ellenőrzésére, valamint - képes megfelelő magatartásformákat kialakítani, partnerkapcsolatokat ápolni, fejleszteni, jól kezelni az emberi konfliktusokat és megfelelően kommunikálni. A képzés során megszerezhető tudáselemek, ismeretek - EU és világgazdasági, pénzügyi, gazdasági jogi, vállalkozás-gazdaságtani, gazdasági-informatikai, menedzsment ismeretek, - általános turisztikai ismeretek, illetve a magyarországi turisztikai célterületek és turizmuspolitika jellemzőinek, valamint a turizmuskutatás módszertanának ismeretei, - a vonzerőfeltárásban és attrakciófejlesztésben, a desztináció menedzsmentben, a területfejlesztésben, valamint a turisztikai fejlesztések környezeti hatásvizsgálatában szerzett magas szintű jártasság. A képzés során megszerezhető személyes adottságok - probléma- és gyakorlatorientált látásmód a turisztikai fejlesztések terén, - környezettudatos szempontok integrációján és a hosszú távú fenntarthatóságon alapuló szemlélet a turisztikai beruházások terén, - együttműködő-készség és jó partneri viszony kialakítása az idegenforgalmi fejlesztési feladatok megoldásában a hatóságokkal, a gazdasági szférával, illetve a civil szervezetekkel stb. A szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben A térségi turisztikai menedzser idegenforgalmi fejlesztési feladatok tervezésével, szervezésével, programalkotással, projektmenedzsmenttel kapcsolatos munkakört lát el helyi vagy regionális munkaterületen.
8. A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök és a főbb ismeretkörökhöz rendelt kreditérték A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretek három nagy témakörbe rendezhetők, melyek a következők: (1) általános közgazdasági alapozó ismeretek: EU és világgazdaság, pénzügytan, gazdasági jog, vállalatgazdaságtan, gazdasági informatika, projektmenedzsment, csapatépítő tréning, valamint tanácsadás elmélete és gyakorlata vagy vezetői kommunikáció. (2) A második ismeretkör elemei a szakmai alapozó ismeretek: turizmus rendszere, turisztikai desztinációk és turizmus politika Magyarországon, turisztikai infrastruktúra, turizmus statisztika, önkormányzati gazdálkodás, valamint természetvédelem és turizmus vagy kutatásmódszertan a turizmusban. (3) A harmadik ismeretkör alkotja a képzés súlyponti részét, e tantárgyak adják a szakképzettség szempontjából leghasznosabb, szak-specifikus ismereteket: vonzerőfeltárás és attrakciófejlesztés, desztináció menedzsment, területfejlesztés, turisztikai fejlesztések környezeti hatásvizsgálata, esettanulmány-elemzések, valamint a hallgató választása alapján utazásszervezői és ügyintézői ismeretek vagy innováció és turizmus.
Általános közgazdasági alapozó ismeretek: 26 kredit Szakmai alapozó ismeretek: 27 kredit Szak-specifikus ismeretek: 27 kredit 9. A szakdolgozat kreditértéke 10 kredit |