Polimer additív gyártástechnológiai szakmérnök szakirányú továbbképzés
Szak neve nagybetűsen POLIMER ADDITÍV GYÁRTÁSTECHNOLÓGIAI SZAKMÉRNÖK SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉS Szak neve polimer additív gyártástechnológiai szakmérnök szakirányú továbbképzés Végzettségek
Képzési terület műszaki Képzési idő 2 Kreditek száma 60 7. A képzés során elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek, személyes adottságok, készségek, a szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben 7.1. A képzés célja: A képzés célja az additív gyártástechnológiával kapcsolatos alapismeretek elsajátítása, továbbá a technológiához szervesen kapcsolódó területek, úgymint a tervezés (3D-szkennelési és adatfeldolgozási alapok), valamint gyártás (utómunkálati lehetőségek, kis és közepes szériák) ismeretanyagának kibővítése. Cél a korábban oktatott mérnöki szemlélet- és gondolkodásmód kibővítése is, ami által a technológiát minél több vállalkozás be tudja integrálni a működési folyamatába és általa optimálisabb működést tud létrehozni.
7.2. Szakmai kompetenciák: 7.2.1. Tudás: A szakon végzett - tisztában van az additív gyártástechnológia alapfogalmaival és ismeri az egyes gyártástechnológiák elméleti és gyakorlati alapjait; - ismeri a 3D-szkenneléssel kapcsolatos elméleti háttér alapjait, a szkennelés folyamatát és az adatfeldolgozás menetét; - tájékozott a különböző kisszériás termékgyártási technológiák témakörében; - ismeri a kisszériás gyártószerszámok előállításának közvetett (indirekt) és közvetlen (direkt) módszereit; - ismeri a különböző additív gyártási módszerekhez tartozó alap tervezési irányelveket; - átlátja az egyes gyártástechnológiák esetén alkalmazandó utókezelési folyamatokat; - tájékozott az additív gyártással kapcsolatos aktuális trendek, fejlesztési irányok és a speciális alkalmazási területek tekintetében.
7.2.2. Képességek: A szakon végzett képes - kiválasztani egy termékkel szemben támasztott követelmények ismeretében a megfelelő additív gyártástechnológiát; - alkalmazni a digitalizálással összefüggő 3D-szkennelési és adatfeldolgozási ismereteit; - kiválasztani a követelmények ismeretében a megfelelő kis- és közepes szériás gyártástechnológiát, gyors szerszámozási módszert; - elkészíteni a kisszériás gyártástechnológiához szükséges gyártószerszámot; - alkalmazni az additív gyártástechnológiával kapcsolatos tervezési ismereteit; - megválasztani egy termék prototípusának a legyártását követő megfelelő utókezelési folyamatokat; - felhasználni a megszerzett elméleti és gyakorlati tudását a tervezési horizontjának folyamatos bővítésére.
7.2.3. Attitűd: A szakon végzett: - munkáját, eredményeit és következtetéseit folyamatosan ellenőrzi; - folyamatos ismeretszerzéssel bővíti az additív gyártással, a digitalizálással és a kisszériás termékgyártással kapcsolatos tudását; - nyitott az információtechnológiai eszközök használatára; - fejleszti a pontos és hibamentes feladatmegoldást, a mérnöki precizitást és szabatosságot szolgáló képességeit; - törekszik additív gyártáshoz és kisszériás termékgyártáshoz szükséges eszközrendszer megismerésére és rutinszerű használatára; - követi az additív gyártástechnológia és kapcsolat területein megjelenő új technikákat, újdonságokat; - fogékony a szakirodalmakban az additív gyártástechnológiákra vonatkozó újonnan megjelenő információkra.
7.2.4. Autonómia és felelősség: A szakon végzett: - szakmai problémák megoldása során önállóan és kezdeményezően lép fel; - ismeretei birtokában, felelős, megalapozott döntést hoz, döntéseiért felelősséget vállal; - elkötelezett a fenntarthatóság, a hatékonyság és környezetvédelem iránt, ennek szellemében alkalmazza a megszerzett ismereteit; - munkáját strukturáltan és folyamatorientáltan szervezi és végzi; - elfogadja a megalapozott szakmai és egyéb kritikai észrevételeket; - felelősséget vállal az általa elvégzett munka pontosságát és felhasználhatóságát illetően. 8. A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök és a főbb ismeretkörökhöz rendelt kreditérték 8.1. Szakmai törzsanyag: 51 kredit Polimerek anyagismerete, polimerek technológiájának alapjai, additív gyártástechnológia alapjai, additív gyártástechnológia: tervezési irányelvek, reverse engineering, kis- és közepes szériás gyártási módszerek, innovatív additív gyártástechnológiák, polimerek és kompozitok vizsgálata és minősítése.
8.2. Projektfeladat: 9 kredit 9. A szakdolgozat kreditértéke 0 |