It vállalati folyamatokat fejlesztő szakember szakirányú továbbképzés
Szak neve nagybetűsen IT VÁLLALATI FOLYAMATOKAT FEJLESZTŐ SZAKEMBER SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉS Szak neve IT vállalati folyamatokat fejlesztő szakember szakirányú továbbképzés Végzettségek
Képzési terület informatika Képzési idő 2 Kreditek száma 60 7. A képzés során elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek, személyes adottságok, készségek, a szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben 7.1. A képzés célja: Az IT vállalati folyamatokat fejlesztő szakember képzés során a hallgatók olyan modern IT megoldásokkal és tudásanyaggal ismerkednek meg, amelyek elősegítik a modern ipari környezet informatikai támogatásának kialakítását, üzemeltetését és továbbfejlesztését. Ezen felül a hallgató rendszer szintű gondolkodásmódja is fejlődik, ezért alkalmassá válik összetett, egymással együttműködő, több komponensű rendszerek megértésére, analizálására és továbbfejlesztésre. A megszerzett informatikai szakismereteket a végzett hallgatók jól hasznosíthatják a vállalati, erősen digitalizált, illetve magas informatikai támogatással rendelkező szektorokban, olyan beosztásokban, ahol futó folyamatok elemzésére, digitalizálására, optimalizálására és informatikai támogatásának fejlesztésére van szükség. A szóba jöhető vállalati és egyéb célcsoportok: gyártó, szolgáltató, közüzemi, kutató és informatikai intézmények.
7.2. Szakmai kompetenciák: 7.2.1. Tudás: A szakon végzett - ismeri a szakmához kötött elméleti és gyakorlati ismereteket, azoknak megfelelő szintű elméleti és gyakorlati alkalmazását; - mélyrehatóan ismeri a képzés szakterületén az alapvető gyakorlati módszereket és megoldásokat, önálló kutatás-fejlesztési készséggel rendelkezik; - ismeri a kutatáshoz vagy tudományos munkához szükséges, széles körben alkalmazható problémamegoldó technikákat; - ismeri az ipar 4.0 paradigmához tartozó szemléletmód, a digitalizációs folyamatok, az ellátási láncok és folyamatokat támogató informatikai rendszereket; - összetett, egymással együttműködő, több komponensű ipari folyamatokat elemez, fejlesztési folyamatokat/pontokat azonosít és megtervez; - rendelkezik a termelő és szolgáltató rendszerek információs környezetére vonatkozó koncepciók kialakításához szükséges ismeretekkel; - ismeri az ipari folyamatok digitalizációját, a keletkezett adatok elemzésének és felhasználásuknak módját optimalizációs, karbantartási és egyéb ipari folyamatokban; - ismeri az autonóm (intelligens) eszközök felhasználási lehetőségeit a mindennapi és ipari folyamtokban.
7.2.2. Képességek: A szakon végzett képes - rendszerekben és folyamatokban való gondolkodásra; - elemző módon való gondolkodásra.
7.2.3. Attitűd: A szakon végzett - rendelkezik együttműködő képességgel; - rendelkezik problémafelismerő és -megoldó képességgel; - rendelkezik integráló képességgel; - rendelkezik innovációs szemlélettel; - rendelkezik fejlett műszaki érzékkel; - rugalmasság és kreativitás jellemzi; - a minőség iránti elkötelezettség jellemzi.
7.2.4. Autonómia és felelősség: A szakon végzett - kreativitás, rugalmasság, problémafelismerő és -megoldó készsége alapján felelősséget vállal a munkája során fellépő krízishelyzetek felismerésében és megoldásában; - szakmai feladatainak elvégzése során figyeli a környezetét, elkötelezett a folyamatokat támogató informatikai rendszer fejlesztésében és optimális működtetésében; - munkáját szakmai igényesség és odafigyelés jellemzi; - figyelemmel kíséri és szakmai munkája során érvényesíti a szakterülettel kapcsolatos jogszabályi, technikai, technológiai és adminisztrációs változásokat; - munkája során, továbbá váratlan döntési helyzetekben kész az együttműködésre, a csoportmunkában való részvételre.
8. A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök és a főbb ismeretkörökhöz rendelt kreditérték 8.1. Alapozó ismeretek: 12-18 kredit Modern ipari IT megoldások, ipari adatkezelés, Big Data modellezés és adatelemzés, HPC rendszerek alkalmazása, digitális transzformáció kihívásai
8.2. Szakmai ismeretek: 42-48 kredit Szenzorhálózatok és beágyazott rendszerek fejlesztése, ipari kommunikáció megoldások, 3D modellezés és prototípusgyártási módszerek, termelés intelligencia, önvezető járművek, drónok használata a logisztikában, optimalizáció és operációkutatás, gyártórendszerek dinamikája és elemzése, ellátási láncok modellezése, szakdolgozat” 9. A szakdolgozat kreditértéke - |