Gyógyszeripari menedzser szakirányú továbbképzés
Szak neve nagybetűsen GYÓGYSZERIPARI MENEDZSER SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉS Szak neve gyógyszeripari menedzser szakirányú továbbképzés Végzettségek
Képzési terület gazdaságtudományok 4. A felvétel feltételei - szöveges Legalább alapképzésben (vagy korábbi főiskolai képzésben) szerzett oklevél a következő képzési területek valamelyikén: agrár, gazdaságtudományok, műszaki, orvos- és egészségtudomány, természettudomány. Képzési idő 2 Kreditek száma 60 7. A képzés során elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek, személyes adottságok, készségek, a szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben 7.1. A képzés célja:
A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik alkalmassá válnak – gyógyszergyártás és a gyógyszerforgalmazás szabályozásának naprakész alkalmazására; – a gyógyszergyártással és a gyógyszerforgalmazással kapcsolatos elméleti ismeretek gyakorlati alkalmazására; – a gyógyszergyártás és a gyógyszerforgalmazás minőségirányítási rendszerének folyamatos fejlesztéséhez szükséges ismeretek elsajátítására.
7.2. Szakmai kompetenciák:
7.2.1. Tudás:
A szakirányú továbbképzésen végző – ismeri a speciális szakterületén alkalmazható adatgyűjtési, adatfeldolgozási és adatvédelmi módszereket; – átfogóan ismeri a gyógyszergyártás jellegzetes technológiai folyamatait és a megfelelő minőségű hatóanyagok és készítmények előállításához szükséges műszaki feltételeket; – ismeri a speciális szakterületének minőségbiztosítási elveit és szabályait, ezek alkalmazási módszereit; – ismeri a gyógyszerek gyártásának legfontosabb etikai és jogi szabályait; – megismeri a kockázatelemzés és a hibaok-keresés gyakorlati fogásait; – ismeri a gyógyszerforgalmazás logisztikai elveit, gyakorlatát és a gyógyszer ellátási lánc biztonságát szolgáló feltételeket; – ismeri a projektmenedzsment szervezésének módjait és módszerei.
7.2.2. Képességek:
A szakirányú továbbképzést elvégzők képesek * a helyzet vagy feladat racionális, mások számára is érthető elemzésére, értékelésére és leírására a szakma által elfogadott természettudományos és tapasztalati ismeretek segítségével; * a döntéselőkészítő és problémamegoldó módszerek készségszintű alkalmazására; * a kreatív problémakezelésre és az összetett feladatok rugalmas megoldására, strukturált, folyamatorientált gondolkodásra és munkavégzésre, * a tervek és az elvégzett munka érthető és célirányos dokumentációjára és kommunikációjára; * a gyógyszergyártáshoz szükséges minőségbiztosítási elvek és rendszerek értelmezésére; * a minőségbiztosítási szempontokat hatékonyan alkalmazására a gyógyszerek ipari előállításában és a forgalmazásában; * a gyógyszergyártás minőségbiztosítása során a munkafolyamatok ütemezésére, ellenőrzésére.
7.2.3. Attitűd:
A gyógyszeripari menedzser * elkötelezett a minőségi szakmai tevékenység iránt, proaktív magatartást tanúsít; * törekszik az élethosszig tartó tanulásra, az új ismeretek befogadására, és elkötelezett a sokszínűség és az értékalapúság mellett; * projekttevékenységben együttműködő, konstruktív és kompromisszumkész; * szakmai problémák megoldása során önállóan és kezdeményezően lép fel; * hibamegoldó tevékenységben logikus és következetes.
7.2.4. Autonómia és felelősség:
A gyógyszeripari menedzser * munkakörének megfelelő mértékben és módon végzi el feladatait és a feladatok elvégzésért felelősséget vállal; * önállóan szervez és irányít szervezeti egységet, munkacsoportot vagy projektet, felelősséget vállalva a szervezet, munkacsoport, projekt tagok munkáiért, a jogi és etikai normák betartásáért; * döntéseit körültekintően, más szakterületek képviselőivel (mérnökökkel, biotechnológusokkal, farmakológusokkal, orvosokkal, valamint környezetvédelmi, jogi és közgazdasági szakemberekkel) konzultálva, önállóan hozza meg, amelyért felelősséget vállal; * felelősséget vállal a szakvéleményében, írásaiban közölt megállapításokért és szakmai döntésekért, az általa, illetve az irányítása alatt végzett munkafolyamatokért; * felelősséggel viseltetik a fenntarthatóság és környezetvédelem terén. 8. A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök és a főbb ismeretkörökhöz rendelt kreditérték 8.1. Alapozó ismeretek: 20-30 kredit Projektmenedzsment, gyógyszeripari paradigmaváltás, gyógyszeripari jogi szabályozás (GMP, GDP), változásmenedzsment, logisztika (Lean, GS1).
8.2. Szakmai ismeretek: 20-30 kredit Személyi feltételek (QP, RP), eltéréskezelés, adatvédelem és auditálás, validálás, gyógyszer ellátási lánc és gyógyszerbiztonság, minőségkockázat kezelés, gyógyszeripari minőségirányítás. 9. A szakdolgozat kreditértéke 5 |