Hr-stratéga szakirányú továbbképzés
Szak neve nagybetűsen HR-STRATÉGA SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉS Szak neve HR-stratéga szakirányú továbbképzés Végzettségek
Képzési terület gazdaságtudományok 4. A felvétel feltételei - szöveges Bármely képzési területen legalább alapképzésben (korábban főiskolai szintű képzésben) szerzett oklevél.. Képzési idő 2 Kreditek száma 60 7. A képzés során elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek, személyes adottságok, készségek, a szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben A HR-stratéga képzés célja a legfelső szintű, stratégiai kérdésekben adni gyakorlati továbbképzési lehetőséget. A képzés gyakorlati szempontból mutat keresztmetszetet a HR-vezető szerepéről, a HR-stratégiáról és a vállalati mindennapok kapcsolatáról. A képzés elméleti és módszertani elemei mellett központi szerepet szán annak is, hogy nagyvállalati HR-vezetők mutassák meg kihívásaikat és eredményeiket egy-egy fontos témakörben.
7.2. Szakmai kompetenciák:
7.2.1. Tudás:
A szakirányú továbbképzésen végzett szakemberek megszerzett tudás alapján ismerik – a stratégiai HR-szerep elemeit; – a lehetséges HR-szervezeti modelleket; – az üzlet- és adatvezérelt HR-t; – a HR hatásának és beavatkozásainak kiértékelésére szolgáló különféle értékelési módszertanokat és a HR hozzájárulását (ROI) a szervezethez; – az iparági, országos és nemzetközi HR benchmark-adatokat és azok forrásait.
7.2.2. Képességek:
A szakirányú továbbképzésen végzett hallgató képes – definiálni az üzleti stratégiához illeszkedő HR-t, annak stratégiáját, misszióját, vízióját, értékajánlatát, és ki tudja alakítani az ezt támogató HR szervezetet; – az egyes HR-területeket összefüggéseiben irányítani és fejleszteni; – feltárni, hogyan lehet beépíteni az „új generációs szolgáltatásnyújtás” szerepeket a meglévő HR-gyakorlatba; – felmérni a szervezeti problémákat és kihívásokat; – azonosítani a különféle „organikus” folyamatokat, amelyek a legnagyobb hatással lehetnek a HR-beavatkozások sikerére.
7.2.3. Attitűd:
A szakirányú továbbképzésen végzett hallgató(t) – a vállalati felsővezetésben megkerülhetetlen tényezőként tud jelen lenni; – az ügyvezető és a többi felsővezető is partnerként tudja kezelni és üzleti kérdésekre tud HR-szakmai megoldásokat mutatni; – a szervezeten belül elfogadott, hiteles vezetőként dolgozik; – tud nagyvállalaton átívelő stratégiai fontosságú projektet vezetni; – tudja mikor milyen szolgáltatót kell bevonnia; – sokrétű és célzott gyakorlati ismeretanyaggal rendelkezik; – képes vezetőként a saját HR-csapatát irányítani és az egész csapatot felkészíteni az új szerepből adódó kihívásokra.
7.2.4. Autonómia és felelősség:
A szakirányú továbbképzésen végzett hallgató – átlátja és önállóan definiálni tudja az üzleti stratégiához illeszkedő HR-folyamatokat; – azonosítja a HR-stratégiát kialakító és formáló tevékenységeket; – a szakmai területhez tartozó adatgyűjtő és elemző módszerekkel kiértékeli, irányítja és fejleszti a HR-folyamatokat; – megosztja az elemzések és kiértékelések eredményeit a szakmai struktúrában hozzá tartozó szervezetekkel, személyekkel; – folyamatosan figyelemmel kíséri a szakmai terület jogi, társadalmi, technikai környezet változásait, alkalmazza azok elemeit; – szakmai tudását, tapasztalatait, a terület kiértékelésének eredményeit az irányító, végrehajtó és tanácsadó tevékenységébe építi. 8. A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök és a főbb ismeretkörökhöz rendelt kreditérték
8.1. Szakmai alapismeretkör/ismeretek: 33 kredit Stratégiai HR-szerep, Üzletvezérlet HR, Stratégiai tervezés és a HR-stratégia, Új generációs HR-szervezetek és HR-szolgáltatások, Stakeholder management, Vállalati transzformáció.
8.2. Szakmai törzsanyag ismeretkör/ismeretek: 23 kredit Stratégiai HR-szerep kompetenciái, Stratégiai projektek és HR-szerepeik, Munkavállalói életút és munkavállalói élmény, HR-technológiák és az adatvezérelt HR, Krízismenedzsment, Stratégiai recruitment.
9. A szakdolgozat kreditértéke 4 |