Logisztikai szimulációs szakmérnök szakirányú továbbképzés
Szak neve nagybetűsen LOGISZTIKAI SZIMULÁCIÓS SZAKMÉRNÖK SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉS Szak neve logisztikai szimulációs szakmérnök szakirányú továbbképzés Végzettségek
Képzési terület műszaki 4. A felvétel feltételei - szöveges Műszaki képzési területen legalább alapképzésben (korábban főiskolai szintű képzésben) szerzett mérnöki oklevél és szakképzettség. Képzési idő 2 Kreditek száma 60 7. A képzés során elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek, személyes adottságok, készségek, a szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben 7.1. A képzés célja:
A képzés célja olyan szakemberek képzése, akik a már megszerzett műszaki képzési területhez tartozó ismereteiket elmélyítve képesek a termelési és szolgáltatási logisztikai folyamatok szimulációs modellezés segítségével történő elemzésére, értékelésére, fejlesztésére.
7.2. Szakmai kompetenciák:
A logisztikai szimulációs szakmérnök
7.2.1. Tudása:
A szakirányú továbbképzésen végzett hallgató ismeri, illetve elsajátítja – a lean eszközrendszerét; – a minőségmenedzsment eszközrendszerét; – a szimulációs modellezési ismereteket; – a szimulációs folyamatfejlesztési ismereteket; – a folyamat- és projektmenedzsment-módszereket; – az alapvető munkavédelmi és ergonómiai ismereteket; – a statisztikai módszereket.
7.2.2. Képessége(i):
A képzés során megszerzett ismeretek, kompetenciák birtokában a szakirányon végző képes lesz – a logisztikai rendszerek és folyamatok kialakítására; – a logisztikai folyamatok szimulációs vizsgálatára; – a logisztikai folyamatok szimulációs fejlesztésére; – a logisztikai folyamatok optimalizálására; – a veszteségcsökkentés módszereinek alkalmazására; – a változásmenedzsment-technikák alkalmazására.
7.2.3. Attitűdje:
A szakirányú továbbképzésen végzett hallgató – nyitott a műszaki szakterület megalapozó általános és specifikus ismeretekre; – betartja a munkavégzés és munkavállalás jogi szabályrendszerét; – törekszik arra, hogy döntéseit a jogszabályok és az etikai normák teljes körű figyelembevételével hozza meg.
7.2.4. Autonómiája és felelőssége:
A szakirányú továbbképzésen végzett hallgató – a logisztikai folyamatok szimulációs vizsgálata, fejlesztése területén önállóan képes döntések meghozatalára; – saját munkájának eredményeit reálisan értékeli; – a szakterületét megalapozó nézeteket felelősséggel vállalja; – felelősséget érez a fenntartható fejlődésért.
A szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben: A végzett hallgatók képesek: – egy adott szervezeti egységnél a szimulációs modellezés, valamint a különböző féle folyamatfejlesztési módszerek alkalmazásával önállóan fejleszteni logisztikai rendszereket és folyamatokat, – önálló tanácsadói tevékenység végzésére, – a szimulációs modellezés, valamint a veszteségcsökkentés módszereinek alkalmazására.
A hallgató a megszerzett szakképzettséggel alkalmas lesz a termelési és szolgáltatási folyamatok szimulációs modellezés felhasználásával történő hatékonyságnövelésére. A szimulációs modellezés logisztikai területen való alkalmazása – a folyamatok komplexitásának növekedésével – egyre inkább a termelő és szolgáltató vállalatok versenyképességét meghatározó kulcstényezővé válik, így széleskörben alkalmazható. 8. A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök és a főbb ismeretkörökhöz rendelt kreditérték 8.1. Alapozó ismeretek modul: 12-15 kredit Logisztikai rendszerek; logisztikai folyamatok szimulációs modellezése; logisztikai kontrolling.
8.2. Speciális szakismeretek modul: 25-30 kredit Anyagmozgató gépek és rendszerek modellezése; anyagáramlási rendszerek tervezése; logisztikai folyamatok optimalizálása; szimulációs folyamatfejlesztés a logisztikában; termékkövetési szabványok; adatelemzés és adatbányászati módszerek; karbantartás logisztikája.
8.3. Kiegészítő szakismeretek modul: 8-12 kredit Kvantitatív statisztikai módszerek; változásmenedzsment; ergonómia a logisztikában. 9. A szakdolgozat kreditértéke 10 |