Bim menedzser szakirányú továbbképzés
Szak neve nagybetűsen BIM MENEDZSER SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉS Szak neve BIM menedzser szakirányú továbbképzés Végzettségek
Képzési terület műszaki 4. A felvétel feltételei - szöveges a) legalább alapképzésben (korábban főiskolai szintű képzésben) műszaki menedzser szakon - nem gazdálkodási mérnök szakképzettséggel szerzett oklevél; vagy b) egyéb, legalább alapképzési szakon szerzett végzettség és szakképzettség esetén további jelentkezési feltétel műszaki menedzser mesterképzési szakon szerzett végzettség és szakképzettség. Képzési idő 2 Kreditek száma 60 7. A képzés során elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek, személyes adottságok, készségek, a szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben A képzés célja: BIM menedzser néven nem egy szakágra specializálódva, átfogó tudást kapnak arról, hogyan lehet modern technológiákkal (szoftver, munkafolyamat) optimalizálni a szakágon belüli és szakágak közti munkafolyamatokat. A képzés során olyan szakemberek felkészítése a cél, akik magas szintű ismereteket szereznek a BIM technológiáról, akik képesek szakági tervekből olyan az adott projectnek megfelelő részletezettségű modellt létrehozni, mely végigkíséri akár az épület teljes életciklusán (vázlattól az üzemeltetésig), valamint a CAD szoftverek segítségével képesek az épületek analizálására és optimalizálására, illetve a komplex hibák, ütközések hatékony kezelése (feltárás és javítás).
7.2. Szakmai kompetenciák:
A BIM menedzser
7.2.1. Tudása:
Ismeri - és használni tudja a BIM munkákhoz szükséges CAD szoftvereket; - a CAD szoftverekben létrehozott BIM modellek lehetőségeit és határait; - a hibafeltárások készítését CAD szoftverekkel előállított modellek segítségével; - a Revit mint alapvető BIM szoftvert; - a modellek létrehozását a CAD szoftver segítségével az adott szakági területen belül; - és érti a BIM működési elvét és gyakorlati folyamatait; - a BIM-hez kapcsolódó folyamatokat, összefüggéseket, szabályokat és definíciókat; - a műszaki tervezési folyamatokat, és el tudja benne helyezni a BIM munkafolyamatokat.
7.2.2. Képességei:
Képes - a szakágak komplex módon való kezelésére; - a szakterületén adódó CAD-es szoftverrel létrehozott modellezési feladatok hatékony ellátására; - az összetett projectek koordinációjára és feladatok ütemezésére; - a szakterületén felmerült problémák feltárására, elemzésére és azok hatékony kezelésére; - speciális munkafolyamatok felállítására BIM rendszerrel; - a CAD szoftverekben létrehozott BIM modellek lehetőségeinek és határainak a kiaknázására; - BIM munkafolyamatok kapcsán felmerült minőségbiztosítási feladatok ellátására.
7.2.3. Attitűdje:
A szakon végzett - vállalja és hitelesen képviseli szakmája társadalmi szerepét, alapvető viszonyát a világhoz; - nyitott a műszaki szakterületen zajló szakmai, technológiai fejlesztés és innováció megismerésére és elfogadására, hiteles közvetítésére; - törekszik arra, hogy önképzése szakmai céljai megvalósításának egyik eszközévé váljon; - törekszik arra, hogy önképzése BIM szakterületen folyamatos és szakmai céljaival megegyező legyen; - nyitott az informatikai eszközök használatára, törekszik a BIM szakterülethez tartozó szoftverek megismerésére és alkalmazására, legalább egy ilyen programot készségszinten ismer és kezel; - megszerzett műszaki ismeretei alkalmazásával törekszik a megfigyelhető jelenségek minél alaposabb megismerésére, törvényszerűségeinek leírására, megmagyarázására.
7.2.4. Autonómiája és felelőssége:
- felelősséget vállal műszaki elemzései, azok alapján megfogalmazott javaslatai és megszülető döntései következményeiért; - váratlan döntési helyzetekben is önállóan végzi az átfogó, megalapozó szakmai kérdések végiggondolását és adott források alapján történő kidolgozását; - felelősséggel vallja és képviseli a mérnöki szakma értékrendjét, nyitottan fogadja a szakmailag megalapozott kritikai észrevételeket; - feltárja az alkalmazott technológiák hiányosságait, a folyamatok kockázatait és kezdeményezi az ezeket csökkentő intézkedések megtételét. 8. A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök és a főbb ismeretkörökhöz rendelt kreditérték 8. A szakirányú továbbképzési szak szakmai jellemzői, a szakképzettséghez vezető szakterületek és azok kreditaránya, amelyből a szak felépül:
8.1. Gazdálkodási és humán ismeretkör: 30 kredit 8.2. Virtuális kivitelezés ismeretkör: 15 kredit
8.3. BIM Management ismeretkör: 10 kredit 9. A szakdolgozat kreditértéke 5 |