Minőségfejlesztési szakmenedzser szakirányú továbbképzés
Szak neve nagybetűsen MINŐSÉGFEJLESZTÉSI SZAKMENEDZSER SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉS Szak neve minőségfejlesztési szakmenedzser szakirányú továbbképzés Végzettségek
Képzési terület gazdaságtudományok 4. A felvétel feltételei - szöveges Legalább alapképzésben (vagy korábbi rendszerű főiskolai szintű képzésben) szerzett szakképzettséget igazoló oklevél.
Képzési idő 2 Kreditek száma 60 7. A képzés során elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek, személyes adottságok, készségek, a szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben Elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek: * a minőségügy alapfogalmainak és fő összefüggéseinek ismerete; * a minőségirányítási rendszerek működési elveinek megismerése; * a szervezetekben a minőségügyi tevékenységek, azok összefüggéseinek ismerete; * a kapcsolódó társadalom- és gazdaságtudományok elveinek és hasznosítható eredményeinek ismerete; * a termelési – gyártó és szolgáltató – folyamatok minőségügyi szempontból történő áttekintése és az egyes szakterületek képviselői közötti kommunikáció képessége; * a szervezetek minőségirányítási rendszerének kialakítása és működtetése; * műszaki-gazdasági döntéselőkészítési feladatok elvégzése és döntéshozatal képessége; * a minőséggel kapcsolatos információ menedzselése; * a minőségügyhöz kapcsolódó emberierőforrás-menedzsmentben együttműködés; * a folyamatos tökéletesítés képességének fejlesztése; * a kockázatok elemzése és menedzselése; * analizálás és szintetizálás.
Megszerezhető személyes adottságok, készségek: A végzett hallgatót az alábbiak jellemzik: * sikerorientált beállítódása minőségtudattal párosul; * minőség iránti elkötelezettség, felelősségvállalás; * etikai tartása erős, kritikai és önkritikai érzéke döntéshozatali munkája során is egyensúlyban van; * problémafelismerő és -megoldó képesség; * motiválási képesség; * rendszerező és integráló képesség; * rendszerszintű gondolkodás; * szervezeti lojalitás képessége; * kockázatok megítélésének és kezelésének képessége; * képesség önálló munkavégzésre, ugyanakkor csapatmunkában való részvételre; * tevékenységében és viselkedésében társadalmi és szociális érzékenység és felelősség tükröződik; * fogékony az újdonságok iránt.
A szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben:
Konkrét környezet: * a minőségügy minden területén, vezetői posztokon is; * gazdálkodó, közszolgálati és nonprofit szervezetek minőségüggyel foglalkozó szervezeti egységeiben.
Tevékenységek: * vállalati minőségmenedzsment-rendszerek kiépítése, működtetése és folyamatos fejlesztése; * a minőségfejlesztési technikák és menedzsmentmódszerek ismeretében a vállalati minőségirányítási rendszer üzemeltetése és vezetése; * a gyártási megfelelőség és a vevői elégedettség nyomon követése és fejlesztése; * auditok irányítása, végrehajtása. 8. A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök és a főbb ismeretkörökhöz rendelt kreditérték Alapozó ismeretkör: 20 kredit Társadalmi, gazdasági, vezetési ismeretek, folyamatokkal kapcsolatos ismeretek, rendszerelmélet, szabályozási ismeretek.
Szakmai ismeretkör: 32 kredit Minőségmenedzsment-ismeretek, megfelelőségmegállapítás és tanúsítás ismerete, a minőség állami szintű szabályozási rendszerének ismerete, jogi ismeretek, információs technológiai ismeretek, gyártási és szolgáltatási minőségszabályozás ismeretei, vállalati minőségmenedzsment rendszerek ismerete.
9. A szakdolgozat kreditértéke 8 kredit |