Gazdasági informatikai menedzsment szakirányú továbbképzés
Szak neve nagybetűsen GAZDASÁGI INFORMATIKAI MENEDZSMENT SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉS Szak neve gazdasági informatikai menedzsment szakirányú továbbképzés Végzettségek
Képzési terület gazdaságtudományok 4. A felvétel feltételei - szöveges A képzésben közgazdasági alapképzésben szerzett oklevéllel (korábban főiskolai végzettséggel) rendelkezők vehetnek részt. Felvételi követelmény nincs. Nyelvvizsga nem szükséges. Képzési idő 4 Kreditek száma 120 7. A képzés során elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek, személyes adottságok, készségek, a szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben A képzés során elsajátítandó kompetenciák: Ezeket elsősorban a képzési cél leírásával határozzuk meg arra alapozva, hogy a képzésben résztvevők korábbi tanulmányaik során általános informatikai szemléletet, kultúrát és készségeket fejlesztő elemeket már szereztek.
A Gazdasági informatikai menedzsment szakirányú továbbképzési szak célja olyan informatikai menedzserek képzése, akik – értve az adott valóságos gazdálkodási ill. üzleti folyamatok lényegét – magas szintű számítástechnikai, hardver, szoftver, orgver ismeretekkel képesek a vállalkozások pénzügyi, számviteli informatikai teendőinek szabályozására, informatikai adatbázisainak megszervezésére, a számítógépes adatfeldolgozás kimunkálására, működtetésére és irányítására, s mindezen túlmenően képesek az informatikai és információs rendszerek megvalósításának és üzemeltetésének menedzselésére, felmerülő konkrét innovatív informatikai infrastruktúra menedzsment feladatok megoldására.
A Gazdasági informatikai menedzsment szakirányú továbbképzési szakot elvégzők képesek lesznek a megszerzett, munkájukban közvetlenül is hasznosítható tudással alkotó közgazdasági, menedzsment és informatikai természetű tevékenységet végezni, irányítani, szervezni és motiválni, továbbá az elért eredményeket bemutatni, színvonalasan kommunikálni. Kommunikációs készségük birtokában képesek partnerekkel, gazdasági és közgazdasági szakemberekkel, informatikai fejlesztéseket végző munkatársakkal való hatékony együttműködésre, üzleti szakemberekkel együttműködve – felhasználva a leghatékonyabb IT-megoldásokat – alkalmasak újszerű informatikai és technológiai támogatások ill. fejlesztések kezdeményezésére és azoknak gyakorlati megvalósítására. A kompetenciák hátterének tantárgyi alapú oktatását a modul rendszerű tantárgyi mix alkotja.
A képzés során elsajátítandó ismeretek körét egyrészt az informatikai alapokon túlmenően az operációs rendszerek, szoftvertechnológia, számítógépes adatbázis-kezelő és hálózati rendszerek, gazdaságorientált irodai alkalmazások, másrészt számvitel, controlling, menedzsment ill. vállalatirányítás és vállalkozások gazdaságtana képezi. A szakmai alapozó és módszertani tárgyak megnevezésükben is tükröződő ismeretek, az ismeretek birtokában megjelenő – közgazdaságtani, vállalkozás gazdaságtani, informatikai, menedzsment – készségek és képességek kialakítására ill. erősítésére irányulnak. A gazdaságtani és informatikai ismeretanyag bázisára épülő szakképzési tárgyak keretében szerezhető speciális ismeretek ötvözik a gazdasági rendszerek ill. a szervezetek gazdálkodását összefogottan elősegítő információs rendszerek azon fejlesztési és üzemeltetési elveit, módszereit és technikáit, melyeknek ismerete és gyakorlati alkalmazása hatékonyabbá teszi a konkrét környezetben működő vállalatok és egyéb gazdálkodó szervezetek gazdasági-üzleti feladatainak elvégzését.
A gyakorlati tárgyak összefogják a számviteli információs rendszer alapelemeit és a vállalkozások pénzügyi vagyoni, jövedelmi, helyzetére jellemző mutatókat, melyeknek ismeretében – a számítási technikák elsajátításán keresztül és vállalkozási beszámoló-készítés gyakorlásával – a hallgató képességet szerez összetettebb gazdasági eseményeket elemzésére, valamint kettős könyvviteli rendszert behatároló feladatok ellátására. Fentieken túlmenően, az ismeretkörökbe csoportosított szakmai alapozó és módszertani, valamint a szakképzési tárgyak összességükben járulnak hozzá a képzésben résztvevők által is önmaguktól elvárt alábbi kiemelten fontos szakmai kompetenciák és készségek kialakításához ill. fejlesztéséhez:
<!-- [if !supportLists]-->- <!--[endif]-->Szakterület vonatkozásában az alapvető gyakorlati módszerek és megoldások valamint az alapvető kutatási irányok ismerete, önálló kutatás-fejlesztési készség.
<!-- [if !supportLists]-->- <!--[endif]-->A szerzett ismeretek integrált és komplex alkalmazásának képessége.
<!-- [if !supportLists]-->- <!--[endif]-->Képesség és készség az IT eszközökkel megoldható problémák felismerésére, a problématér és a megoldás módjának a meghatározására.
<!-- [if !supportLists]-->- <!--[endif]-->Információs rendszerek fejlesztésének elméleti ismerete és alkalmazásának gyakorlati készsége.
<!-- [if !supportLists]-->- <!--[endif]-->Informatikai támogatás és/vagy fejlesztés kezdeményezése, igény szerinti végrehajtása gazdasági, pénzügyi és más szakemberekkel történő egyetértésben.
<!-- [if !supportLists]-->- <!--[endif]--> Gazdálkodó szervezetek informatikai egységének menedzselése, alkotó jellegű részvétel fejlesztési és üzemeltetési projektek tervezésében és irányításában, együttműködés informatikai feladatok megoldásában.
Szakmai igény és törekvés szakértői rendszerek, intelligens megoldások megismerésére, konkrét környezetben történő gyakorlati alkalmazáshatóság mérlegelésére. 8. A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök és a főbb ismeretkörökhöz rendelt kreditérték Szakmai alapozó és módszertani tárgyak: 27 Szakképzés tárgyai: 83
9. A szakdolgozat kreditértéke 10 kredit |