Gazdaságpolitikai tanácsadó szakközgazdász szakirányú továbbképzés
Szak neve nagybetűsen GAZDASÁGPOLITIKAI TANÁCSADÓ SZAKKÖZGAZDÁSZ SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉS Szak neve gazdaságpolitikai tanácsadó szakközgazdász szakirányú továbbképzés Végzettségek
Képzési terület gazdaságtudományok 4. A felvétel feltételei - szöveges A képzésben bármely képzési területen legalább alapképzésben szerzett közgazdász oklevéllel rendelkezők vehetnek részt. Képzési idő 2 Kreditek száma 60 7. A képzés során elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek, személyes adottságok, készségek, a szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben A képzés során megszerezhető személyes adottságok és készségek: elemző, problémamegoldó készség; döntésképesség; szakmai elhivatottság, elkötelezettség, felelősségtudat; szervezőkészség, precizitás; gyakorlatias feladatértelmezés; magas szintű kommunikáció; racionalitás, rugalmasság, komplex feladatmegoldó készség.
A szakképzettség birtokában a végzettek képesek a tárgyalástechnika és motivációpszichológiai módszerek hatékony alkalmazására; szakpolitikai kérdések elemzésére; a politika elméleti és gyakorlati kérdéseinek elemzésére; a gazdaságpolitikai folyamatok, struktúrák, valamint a gazdaságpolitikai akaratképzés és akarat-kifejezés elemzésére; gazdaságpolitikai elemzések készítésére; a gazdaságpolitikai kommunikációval kapcsolatos elemzések elkészítésére és tanácsadásra; a média és a gazdaságpolitikai folyamatok közötti kapcsolatrendszer ismeretére; a médiában rejlő, politikai célokra felhasználható stratégiai lehetőségek felismerésére, használatára; a gazdaságpolitikai kampányokban alkalmazott marketingstratégiák elemzésére és kidolgozására; a kommunikációs eszköztár elemzésére és gyakorlatban való alkalmazására.
A képzés során megszerezhető tudáselemek: a gazdaságpolitika célja, eszközrendszere és területei; kommunikációs technikák és interkulturális ismeretek; a közvélemény kutatás módszertana, gyakorlata és eredményeinek elemzése; a lobbizás és érdekérvényesítés gyakorlata; politikai retorika és érveléstechnikai ismeretek; szakpolitikai elemzések; egyéb szak specifikus ismeretek.
A szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben: A szakképzettség birtokában a végzettek alkalmasak: gazdaságpolitikai tervek összehasonlító elemzésére, azok hatástanulmányának elkészítésére; a gazdaságpolitika jogi környezete változásainak és elvárásainak alkalmazására; a nemzetközi gazdasági és politikai változások elemzésére, következtetések levonására és azok alkalmazására; az alkalmazott kommunikációs stratégiák és technikák kidolgozására, a médiakapcsolatok működtetésére; az érdekérvényesítés és lobbizás gyakorlatának alakítására; szakpolitikai dokumentumok elemzésére; gazdaságpolitikai tanácsadásra.
A végzett hallgató a szakképesítés megszerzését követően tudását kamatoztathatja: a közigazgatás területén lévő gazdálkodási és társadalompolitikai munkakörökben; vállalatok felső vezetőiként; pártok, érdekképviseleti és civil szervezetek alkalmazottjaként; oktatási tevékenységben; egyéb kommunikációs területen.
A képzés azoknak ajánlható, akik a központi és helyi igazgatásban dolgoznak, vagy akiknek gazdasági döntéshozó munkáját kritikusan érintik az állami szabályozó és gazdaságpolitikai aktusok; elemzőként, döntés-előkészítőként foglalkoznak a kormányzati döntéshozatallal vagy annak következményeivel, és olyan szakterületen tevékenykednek, amelyet erősen befolyásolnak az állam szabályozó tevékenységei. 8. A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök és a főbb ismeretkörökhöz rendelt kreditérték Szakmai ismeretek: 35 kredit Makrogazdasági döntések hatásmechanizmusa, Gazdaságpolitika, Az EU közös és közösségi politikák, Pályázati rendszer az EU-ban, Közpénzügyek, Költségvetési szervek gazdálkodása, Vagyonpolitika, Nemzetközi gazdaságpolitika, Kommunikációs technikák, Interkulturális kommunikáció, Közvélemény kutatás
Speciális szakmai ismeretek: 23 kredit Lobbizás és érdekérvényesítés, Kampánystratégiák, média és politikai napirend, Politikai retorika és érveléstechnika, Szakpolitikai elemzések módszertana, Szakpolitikai dokumentumok elemzése, Gazdaságpolitikai marketing, Szociális- és foglalkoztatáspolitika, Versenypolitika 9. A szakdolgozat kreditértéke 2 kredit |