Személyügyi üzleti szervező szakirányú továbbképzés
Szak neve nagybetűsen SZEMÉLYÜGYI ÜZLETI SZERVEZŐ SZAKIRÁNYÚ TOVÁBBKÉPZÉS Szak neve személyügyi üzleti szervező szakirányú továbbképzés Végzettségek
Képzési terület bölcsészettudomány Képzési idő 2 Kreditek száma 60 7. A képzés során elsajátítandó kompetenciák, tudáselemek, megszerezhető ismeretek, személyes adottságok, készségek, a szakképzettség alkalmazása konkrét környezetben, tevékenységrendszerben 7.1. A képzés célja:
olyan szakemberek képzése, akik képesek az emberierőforrás-gazdálkodás területén a gazdasági és egyéb szervezetek, intézmények humánerőforrás-gazdálkodásának fejlesztő, koordináló, irányító feladatait munkatársi, illetve menedzseri szinten ellátni. A szervezeti kapcsolatrendszerekben ismerik az emberi erőforrás személyügyi feladatrendszerét, az emberi erőforrások fejlesztésének szaktudományos alapjait, eszközeit és módszereit, a humánpolitika, a humánstratégia alakításának hazai és nemzetközi gyakorlatát; rendelkeznek a foglalkoztatási viszonyok, társadalmi kapcsolatok, a munkahelyi emberi problémák felismeréséhez, kezeléséhez és harmonikus megoldásához szükséges vezetési, pszichológiai, szociológiai, szociálpolitikai, etikai, jogi, közgazdasági, kommunikációs ismeretekkel és készségekkel; munkájuk során figyelemmel kísérik a globális és vállalati (vállalkozási) folyamatokat, mérik, elemzik és értékelik a külső és belső tényezők szerepét, azok alakíthatóságát, befolyását.
7.2. Szakmai kompetenciák:
7.2.1. Tudás:
A hallgató ismeri – a gazdálkodás fogalmait, legfontosabb összefüggéseit és a gazdálkodást meghatározó tényezőket; – az erőforrásokkal, ezen belül az emberi erőforrásokkal való gazdálkodás korszerű eljárásait, tervezési, elemzési és értékelési módszereit; – az emberierőforrás-gazdálkodás szervezeti és információs rendszerének működését; – a kompetenciák fejlesztésének az egyéni és szervezeti képességekre gyakorolt hatását, az emberi tőkebefektetések és hozamok vizsgálatát; – a munkaerőpiaci, érdekegyeztetési és emberierőforrás-fejlesztési folyamatok elemzését és koordinálását, az ezzel kapcsolatos döntéselőkészítési feladatok megoldását az üzleti életben és a közszolgálatban.
7.2.2. Képesség:
A hallgató képes – a gazdaság különböző területein működő szervezetekben, illetőleg vállalkozásokban az emberi erőforrások fejlesztését és hasznosítását elősegítő gazdálkodási, elemzési és tervezési feladatok ellátására; – önálló munkavégzésre és csoportmunkára; – a közgazdasági megfontolásokra épülő, gazdasági kalkuláción alapuló meggyőző szakmai érvelésre, informatikailag támogatott korszerű elemzési módszerek, tárgyalási és prezentációs technikák alkalmazására.
7.2.3. Attitűd:
A hallgató alkalmas – megbízható munkavégzésre multikulturális környezetben;. – vezetői, tanácsadói munka támogatására; – munkaerőpiaci elemzések készítésére, emberierőforrás-gazdálkodási funkciók és érdekegyeztetési folyamatok vizsgálatára; – a személyügyi, a munkaerőpiaci és az érdekképviseleti szervezetekben szolgáltatási feladatok ellátására.
7.2.4. Autonómia és felelősség:
A hallgató – munkáját minden körülmények között felelősen, elméleti és gyakorlati megalapozottsággal végzi; – szakmai továbbfejlődésének tudatos és tervszerű irányítója, képzésekben, és szakmai továbbképzésekben, szupervízióban fejleszti ismereteit, kompetenciáit, szakmai tudását; – nyitott az emberierőforrás-fejlesztési és hasznosítási döntéseket előkészítő módszerek és technikák alkalmazására, az elemzésekhez szükséges információk megszerzésére, feldolgozására, felmérések, jelentések elkészítésére.
8. A szakképzettség szempontjából meghatározó ismeretkörök és a főbb ismeretkörökhöz rendelt kreditérték 8.1. Alapozó ismeretek: 13 kredit Bevezetés a munkajogba; munkajog, társadalombiztosítás; vezetés és szervezetfejlesztés (kommunikációs módszerek, Lencioni-modell, változásmenedzsment); tanulásmenedzsment (felnőttképzés, belső képzések); hatékony kommunikáció.
8.2. Szakmai törzsanyag: 39 kredit Munka-, vezetés- és szervezetpszichológia; munkaerő-gazdálkodás és foglalkoztatáspolitika; személyügyi, munkaügyi technikák, juttatási, tesztelési módszerek; interkulturális menedzsment; ügyfélkapcsolati menedzsment; humánerőforrás-fejlesztés; Coaching és tanácsadás; minőségmenedzsment; HR kontrolling; személyügyi szervező szakmai gyakorlat – iparági specifikumok; tehetségmenedzsment (motiváció, teljesítmény, TÉR, ösztönzés).
8.3. Kiegészíthető, választható ismeretek: 6 kredit Ügyviteli eszközök; HR támogató és önkiszolgáló rendszerek; IT és dokumentáció; szervezeti kultúra; üzleti etika. 9. A szakdolgozat kreditértéke 2 kredit |