Pontszámítás a felsőoktatási szakképzésre jelentkezőknél
2022.01.11Kapcsolódó tartalmak
A felsőoktatási szakképzésekre jelentkezők pontjait az alapképzésre jelentkezőkéhez hasonlóan számítják. A felvételi eljárásban az a jelentkező vehető fel, akinek a pontszáma eléri a 240 pontot.
Videóink a pontszámításról: |
A felsőoktatási szakképzésre jelentkezők összpontszámát háromféle módon számolhatják:
- a tanulmányi pontok kétszerezésével,
- a tanulmányi pontok és az érettségi pontok összeadásával,
- az érettségi pontok kétszerezésével.
A három számítási mód közül minden esetben azt kell alkalmazni, amely a jelentkező számára a legelőnyösebb. (A pontszámításhoz szükséges eredményeket a jelentkezőnek határidőig megfelelően igazolnia kell.) Az így megállapított pontokhoz hozzá kell adni a számítható többletpontokat.
Az érettségi pontokat a jelentkező által igazolt, az érettségi bizonyítványban, tanúsítványban szereplő eredmények közül a két legjobb eredményből számítják - a felsőoktatási intézmények ugyanis jelenleg nem határozták meg külön, hogy mely érettségi tárgyból kell érettségi pontot számolni.
Az a jelentkező vehető fel felsőoktatási szakképzésre, akinek az emelt szintű érettségiért járó többletpontokkal együtt, de a más jogcímen adható többletpontok nélkül számított pontszáma eléri a 240 pontot és eléri az adott szakon a megállapítandó ponthatárt.
A felsőoktatási szakképzésre jelentkezőknek nem szükséges emelt szintű érettségi vizsgát teljesíteniük a felvételhez.
Ha a felsőoktatási intézmény szabályzata engedi, akkor a jelentkező felvételi pontjait a korábbi felsőfokú tanulmányai során vagy felsőoktatási szakképzésben szerzett oklevele maximum 400 pontos értékelésével is meg lehet állapítani, hozzáadva a többletpontokat. Arról, hogy az adott intézményben van-e erre lehetőség, bővebben a Meghirdetett képzések menüpontban, az egyes szakok meghirdetéseinél, valamint a Tájékoztatóban lehet olvasni.