FFT Megjelenítő
Debreceni Egyetem (DE)
Duális képzések
+36 52 512-939
karaszi.krisztina@science.unideb.hu
4032 Debrecen, Egyetem tér 1.
Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar
+36 52 512-939
karaszi.krisztina@science.unideb.hu
4032 Debrecen, Egyetem tér 1.
banner image
vegyészmérnöki (M)
Képzési szint
mesterképzés (MA/MSc)
Munkarend
nappali
Telephely
Debrecen
Nyelv
magyar
Képzési idő
4 félév
Képzési terület
műszaki
Finanszírozási forma
önköltséges
Önköltség összege
500 000 Ft/félév

A felsőoktatási intézmény által meghatározott minimum pont: 50
Oklevél megfelelősége

Mesterképzési szakra a képzési és kimeneti követelményekben meghatározott végzettségekkel lehet felvételt nyerni, amelyek a Felvi.hu Szakleírások menüpontjában találhatók.


Mesterképzés esetén a jelentkező teljesítményét 100 pontos rendszerben kell értékelni, amely tartalmazza a többletpontokat is.

Felvételi pontok
Pontszám
oklevél minősítése
40
felvételi vizsga
50
Vizsgadíj
3000 Ft
Vizsga időpontja
2025.01.07. - 2025.01.10.
Vizsgainformáció

A felvételi vizsga külön eljárási díja 3000 Ft. (Aki a Kar mesterképzési szakjai közül többet is megjelöl, a 3000 Ft eljárási díj ellenében maximálisan 3 szak felvételi vizsgáját teheti le.)

A felvételi vizsga pontos időpontjáról és az eljárási díj befizetésének módjáról e-mailben küld tájékoztatást a Kar.

Igazolás módja

A szóbeli felvételi vizsga témakörei és a Felvételi eljárási rend megtalálhatók a Kar honlapján: https://ttk.unideb.hu/ - Felvételizőknek - Mesterképzések

A szakmai motiváció felmérésére a Felvételi Bizottság egy motivációs levelet kér, melyet a felvételi vizsgára kell vinni.

Esélyegyenlőségért (hátrányos helyzet, fogyatékosság, gyermekgondozás) legfeljebb 5 pont adható.
Jogcím
Pontszám
fogyatékosság
5

A jelentkező fogyatékossága, sajátos nevelési igénye kizárólag részletes, megyei (fővárosi) pedagógiai szakszolgálat szakértői bizottsága vagy az ELTE Gyakorló Országos Pedagógiai Szakszolgálat által elkészített szakértői véleménnyel igazolható.

További információk a Debreceni Egyetem szabályzata a felvételi eljárásról című dokumentumban érhetők el a https://unideb.hu/szabalyzatok linken.

gyermekgondozás
5

A támogatást folyósító szerv által kiállított igazolás vagy határozat; ápolási díj esetén a támogatást megállapító szerv által kiállított hatósági bizonyítvány; fizetés nélküli szabadság esetén a  jogcímet megállapító határozat benyújtása mellett a munkáltató által kiadott igazolás; rendvédelmi feladatokat ellátó szerveknél hivatásos állományban lévők esetében a távolléti díjat megállapító munkáltatói határozat benyújtása mellett a munkáltató által kiadott igazolás; hivatásos és szerződéses állományú katonaként szülési szabadságon vagy illetmény nélküli szabadságon tartózkodik és ezen időszakban kiállított munkáltatói határozat benyújtása mellett a munkáltató által kiadott igazolás.

További információk a Debreceni Egyetem szabályzata a felvételi eljárásról című dokumentumban érhetők el a https://unideb.hu/szabalyzatok linken.

hátrányos helyzet
5

A jegyző vagy az illetékes gyámhatóság igazolása, illetve határozata.

További információk a Debreceni Egyetem szabályzata a felvételi eljárásról című dokumentumban érhetők el a https://unideb.hu/szabalyzatok linken.

1. felsőfokú (C1) komplex nyelvvizsga
5

Többletpont szerzésére jogosít a C1 (korábban felsőfokú) komplex (korábban C típusú), vagy két, különböző nyelvből tett B2 (korábban középfokú) komplex (korábban C típusú) nyelvvizsga. 

A biomérnöki, a vegyész és a vegyészmérnöki mesterképzési szakon nyelvvizsga jogcímen többletpont vagy C1 (felsőfokú) komplex (C típusú), vagy két, különböző nyelvből tett B2 (középfokú) komplex (C típusú) olyan nyelvvizsgáért szerezhető, amelyen a tudományterületnek jelentős szakirodalma van: angol, német, francia, spanyol, olasz, orosz.

Nyelvvizsga jogcímen maximum 5 többletpont szerezhető.

2. középfokú (B2) komplex nyelvvizsga
5

Többletpont szerzésére jogosít C1 (korábban felsőfokú) komplex (korábban C típusú), vagy két, különböző nyelvből tett B2 (korábban középfokú) komplex (korábban C típusú) nyelvvizsga. 

A biomérnöki, a vegyész és a vegyészmérnöki mesterképzési szakon nyelvvizsga jogcímen többletpont C1 (felsőfokú) komplex (C típusú), vagy két, különböző nyelvből tett B2 (középfokú) komplex (C típusú) olyan nyelvvizsgáért szerezhető, amelyen a tudományterületnek jelentős szakirodalma van: angol, német, francia, spanyol, olasz, orosz.

Nyelvvizsga jogcímen maximum 5 többletpont szerezhető.

(szakmai) tudományos munka, tevékenység
5

Tudományos tevékenység jogcímen maximum 5 többletpont szerezhető (pl. publikáció, konferenciarészvétel, TDK/OTDK).


Képzési és kimeneti követelmények
A képzési és kimeneti követelményeket a Felvi.hu Szakleírások menüpontja tartalmazza.

Kreditelismeréssel kapcsolatos információk

A Felvi.hu Szakleírások menüpontjában, valamint a Kar honlapján (https://ttk.unideb.hu/ - Felvételizőknek - Mesterképzések) elérhető szakos Felvételi eljárási rendben is megtalálható az az információ, hogy alapképzési oklevele milyen kreditértékkel számítható be az adott mesterképzési szakhoz. Amennyiben a jelentkező alapképzési oklevele nem teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe az adott mesterképzési szakhoz, kreditelismerési eljárást kell kezdeményezni a Karnál, legkésőbb 2024. december 13-ig, beküldve a Kar címére (Debreceni Egyetem TTK, 4002 Debrecen, Pf. 400.):

  • a teljesített tárgyainak igazolását (leckekönyv- vagy oklevélmelléklet-másolat vagy hitelesített tárgyteljesítési igazolás), valamint
  • a belépési feltételként meghatározott kreditek elfogadásához a teljesített tantárgyak tematikáját, a kibocsátó Intézmény által hitelesítve (kivéve: a Debreceni Egyetemen végzett tanulmányok esetén).

Specializációkkal kapcsolatos információk
Az egyes alap- és mesterképzési szakjainkon választható specializációk megtekinthetők a Kar honlapján:
https://ttk.unideb.hu/ - Felvételizőknek - Alapképzések
https://ttk.unideb.hu/ - Felvételizőknek - Mesterképzések
A diszciplináris (nem tanári) mesterképzési szakok specializációinak indítása létszámfüggő.

Szakmai gyakorlat
A szakon kötelező szakmai gyakorlatot teljesíteni. Az erről szóló pontos információkat megtalálja a szak képzési és kimeneti követelményében, illetve a tanárszakok esetében a Tájékoztató tanárképzésről szóló fejezetében.