Mesterképzési szakra a képzési és kimeneti követelményekben meghatározott végzettségekkel lehet felvételt nyerni, amelyek a Felvi.hu Szakleírások menüpontjában találhatók.
A benyújtandó önéletrajz alapján, aminek a BGE honlapjáról letöltendő sablonban kell elkészülnie. Az önéletrajzra 25 pont szerezhető.
A motivációs beszélgetésen való részvétel az írásbeli munka (önéletrajz) időbeni leadásához kötött. A beszélgetésen 20 pont szerezhető.
A BGE-n az elmúlt 5 naptári évben végzettek egyes alapszakokról egyes mesterszakokra jelentkezve 20 pontos értékeléssel felmentést kapnak a motivációs beszélgetés alól. A felmentés 5 naptári éven belül szerzett BGE-s mesterdiplomával is érvényesíthető.
A részletek a https://uni-bge.hu/ oldalon a Felvételi/Felvételi információk menüpont alatt a mesterképzés pontszámításánál találhatók.
A dokumentumokat a mesterfelvetel@uni-bge.hu címre kérik megküldeni a honlapon megadott határidőig.
2020. január 1-jét megelőzően Országos Képzési Jegyzék szerinti emelt szintű 54-es szakmaszámú, vagy felsőfokú 55-ös szakmaszámú, vagy felsőfokú végzettséghez kötött 61/62-es vagy 71-es szakmaszámú bizonyítvány.
A jelentkező fogyatékossága, sajátos nevelési igénye kizárólag részletes szakértői véleménnyel igazolható.
A szakértői véleménynek minden esetben tartalmaznia kell a fogyatékosság megnevezését és/vagy a BNO-kódját. Ennek hiányában a dokumentum nem fogadható el. Ha a szakvélemény felülvizsgálatra vonatkozó utalást tartalmaz, a felülvizsgálaton készült szakértői véleményt (kiegészítést, módosítást) is be kell nyújtani. Ugyanakkor a kiegészítés, módosítás kizárólag a részletes szakértői véleménnyel együtt fogadható el.
Az igazolási jogcímnek a Tájékoztató megjelenése és 2025. július 9. közötti valamely időtartamban fenn kell állnia. (Ez a dátum nem azonos a dokumentum kiállítási dátumával.)
Figyelem! A fogyatékosság igazolására nem fogadható el önmagában a szakvélemény-kivonat, az összefoglaló szakvélemény, a szakvélemény-kiegészítés és a kiállító szerv igazolása még akkor sem, ha egyébként (formailag) megfelelő lenne.
Szintén nem fogadható el az előzetes szakértői vélemény sem, mert az csak tájékoztatást nyújt a végleges szakértői vélemény várható tartalmáról, és amelyet a szülő vagy a nagykorú tanuló még megfellebbezhet.
Amennyiben a jelentkező fogyatékossága, sajátos nevelési igénye már a középfokú tanulmányok ideje alatt is fennáll(t), a fogyatékosság, sajátos nevelési igény részletes szakértői véleménnyel igazolható. A szakértői véleményt a pedagógiai szakszolgálati intézmények működéséről szóló 15/2013. (II. 26.) EMMI rendelet értelmében – szakértői bizottsági tevékenység keretében – a megyei (fővárosi) pedagógiai szakszolgálat szakértői bizottsága (illetve azok megyei vagy országos szakértői bizottságként eljáró tagintézményei) készíti el a tanuló komplex vizsgálata alapján. (A pedagógiai szakszolgálatok jogelődjei közül a tanulási képességvizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottságok és az országos szakértői és rehabilitációs bizottságok állíthattak ki szakértői véleményt.)
Az a hallgató (jelentkező), akinek fogyatékossága, sajátos nevelési igénye a középfokú tanulmányai ideje alatt nem állt fenn, a fogyatékosság megállapítását 2020. szeptember 1-jét követően az ELTE Gyakorló Országos Pedagógiai Szakszolgálattól kérheti.
A rehabilitációs szakigazgatási szervek jogelődjei (pl. fővárosi és megyei kormányhivatalok, NRSZH, OOSZI stb.) által kiállított és végleges (azaz felülvizsgálati időt nem tartalmazó) szakértői vélemények természetesen továbbra is elfogadhatók.
Gyermekgondozásért járó többletpontra való jogosultságot
kell igazolni.
Amennyiben a fizetés nélküli szabadság esetén a fenti jogcímek valamelyikét megállapító határozatot a Tájékoztató megjelenése és 2025. július 9. között állították ki, akkor a munkáltató által kiállított igazolás benyújtása nem szükséges.
Rendvédelmi szerv hivatásos állományú tagjaként, az igazolásnak/határozatnak tartalmaznia kell, azt a tényt, hogy a jelentkező a Tájékoztató megjelenése és 2025. július 9. közötti időszakban gyermekgondozás céljából részesül távolléti díjban!
Hivatásos és szerződéses állományú katonaként az igazolásnak/határozatnak tartalmaznia kell, azt a tényt, hogy a jelentkező a Tájékoztató megjelenése és 2025. július 9. közötti időszakban gyermekgondozás céljából tartózkodik szülési szabadságon vagy illetmény nélküli szabadságon!
A Tájékoztató megjelenése és 2025. július 9. között kiállított igazolásnak az alábbi adatokat kell tartalmaznia:
A hátrányos helyzet igazolására a jegyző vagy az illetékes gyámhatóság igazolása, illetve határozata fogadható el. Ha az csak rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt állapít meg, a 1997. évi XXXI. törvény 67/A. §-a alapján önmagában hátrányos helyzet igazolására nem fogadható el.
Az igazolási jogcímnek a Tájékoztató megjelenése és 2025. július 9. közötti valamely időtartamban kell fennállnia.
Az igazolást/határozatot akkor lehet elfogadni, ha az tartalmazza:
Az adott sportág országos sportági szakszövetsége által kiadott igazolás.
Az adott sportág országos sportági szakszövetsége által kiadott igazolás.
Szakmai gyakorlat igazolása.
Szakmai tevékenység igazolása.
Mesterképzésre jelentkezéskor kreditelismerési eljárást is le kell folytatni annak érdekében, hogy a megfelelő előzetes tanulmányok meglétét az Egyetem ellenőrizni tudja.
Részletes tájékoztatást a https://uni-bge.hu/hu/mesterkepzes-felveteli-informaciok oldalon talál.
A dokumentumokat a mesterfelvetel@uni-bge.hu címre kell megküldeni.
A levelező munkarendű képzésben a hallgatók tanóráira tömbösítve, hetente munkanapokon vagy a heti pihenőnapon kerül sor. Ennek megfelelően az adott szakon a képzés gyakorisága: hetente péntekenként, illetve szombaton egész nap.