FFT Megjelenítő
Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE)
Eötvös Loránd Tudományegyetem Berzsenyi Dániel Pedagógusképző Központ
+36 94 504-376
felveteli@sek.elte.hu
9700 Szombathely, Károlyi Gáspár tér 4.
banner image
tanári [2 félév [történelem szaktanár]] (M)
Képzési szint
mesterképzés (MA/MSc)
Munkarend
levelező
Telephely
Szombathely
Nyelv
magyar
Képzési idő
2 félév
Képzési terület
pedagógusképzés
Finanszírozási forma
állami ösztöndíjjal támogatott
Állami támogatás összege
400 000 Ft/félév

A felsőoktatási intézmény által meghatározott minimum pont: 50
Oklevél megfelelősége

Mesterképzési szakra a képzési és kimeneti követelményekben meghatározott végzettségekkel lehet felvételt nyerni, amelyek a Felvi.hu Szakleírások menüpontjában találhatók.


Mesterképzés esetén a jelentkező teljesítményét 100 pontos rendszerben kell értékelni, amely tartalmazza a többletpontokat is.

Felvételi pontok
Pontszám
motivációs levél és a szakmai önéletrajz
25
Igazolás módja

A jelentkezéskor feltöltött motivációs levél és önéletrajz, melyen szerepelnek a jelentkező azonosítását biztosító adatai.

oklevél minősítése
15
Igazolás módja

2006. február 1. előtt megszerzett magyarországi oklevél feltöltése. Vagy: külföldön szerzett oklevél és annak hivatalos fordításának feltöltése, Oktatási Hivatal által kiállított határozattal - amennyiben rendelkezésre áll. 

A 2006. február 1. után szerzett magyar felsőfokú oklevelek adatait a Hivatal elektronikus úton veszi át a felsőoktatás információs rendszeréből.

Azon oklevelek esetében, amelyekben nem található minősítés, az oklevélmelléklet vagy a leckekönyv benyújtása is szükséges.

Az eredmény számítása a korábbi oklevél minősítése alapján történik:
- jeles: 15 pont
- jó: 10 pont
- közepes: 5 pont

felvételi beszélgetés
50
Vizsgadíj
4000 Ft
Vizsga időpontja
2025.07.03. - 2025.07.04.
Vizsgainformáció

A vizsgáról a https://sek.elte.hu/kepzesek/tanari-mesterkepzesek - a képzés leírásában olvashatnak.

Igazolás módja

A felvételi vizsgán kötelező részt venni a pontszámításhoz.

Esélyegyenlőségért (hátrányos helyzet, fogyatékosság, gyermekgondozás) legfeljebb 5 pont adható.
Jogcím
Pontszám
fogyatékosság
2

Többletpontra való jogosultság részletes szakértői véleménnyel igazolható, melynek minden esetben tartalmaznia kell a fogyatékosság megnevezését és/vagy a BNO-kódját.Ha a szakvélemény felülvizsgálatra vonatkozó utalást tartalmaz, a felülvizsgálaton készült szakértői véleményt (kiegészítést, módosítást) is be kell nyújtani. Ugyanakkor a kiegészítés, módosítás kizárólag a részletes szakértői véleménnyel együtt fogadható el. Külföldön élő/tartózkodó jelentkező esetében, vagy ha a jelentkező nem rendelkezik Magyarországon lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel, az ELTE Gyakorló Országos Pedagógiai Szakszolgálat által kiállított szakvélemény fogadható el.

gyermekgondozás
1

Többletpontra való jogosultságot - csecsemőgondozási díj (CSED), örökbefogadói díj (ÖD), gyermekgondozást segítő ellátás (GYES), gyermekgondozási díj (GYED) és gyermeknevelési támogatás (GYET) esetén a támogatást folyósító szerv (Magyar Államkincstár kirendeltségei, kormányhivatalok) által kiállított igazolással vagy határozattal, - gyermekek otthongondozási díja (GYOD) és gyermekre tekintettel megállapított ápolási díj esetén a támogatást megállapító szerv (Fővárosi/Megyei Kormányhivatal Járási Hivatala) által kiállított hatósági bizonyítvánnyal, - fizetés nélküli szabadság esetén a fenti jogcímek valamelyikét megállapító határozat benyújtása mellett a munkáltató által kiadott igazolással, - rendvédelmi feladatokat ellátó szerveknél hivatásos állományban lévők esetében távolléti díjat megállapító munkáltatói határozat benyújtása mellett a munkáltató által kiadott igazolással, - hivatásos és szerződéses állományú katonaként szülési szabadságon vagy illetmény nélküli szabadságon tartózkodik és ezen időszakban kiállított munkáltatói határozat benyújtása mellett a munkáltató által kiadott igazolással kell igazolni.

hátrányos helyzet
2

Többletpont igazolására a jegyző vagy az illetékes gyámhatóság igazolása, illetve határozata fogadható el. Az igazolási jogcímnek a felvételi eljárás során, vagyis tárgyév. február 15. és  július 10. közötti valamely időtartamban kell fennállnia. Az igazolást/határozatot akkor lehet elfogadni, ha az tartalmazza: a jelentkező nevét és természetes személyazonosító adatait; a jogosultság tényét, idejét; a kiállító megnevezését és az elrendelő igazolás/határozat számát; a kiállításra jogosult szakhatóság hiteles aláírását és pecsétjét.

2. felsőfokú (C1) komplex nyelvvizsga
3

Államilag elismert nyelvvizsga, vagy azzal egyenértékű nyelvtudást igazoló dokumentum.

3. felsőfokú (C1) komplex nyelvvizsga
5

Államilag elismert nyelvvizsga, vagy azzal egyenértékű nyelvtudást igazoló dokumentum.

3. középfokú (B2) komplex nyelvvizsga
3

Államilag elismert nyelvvizsga, vagy azzal egyenértékű nyelvtudást igazoló dokumentum.


Amennyiben tanári képzésre jelentkezik, mindenképpen tanulmányozza át a Tájékoztató A tanárképzésről c. fejezetét és a minisztériumi Közleményt a tanárképzésről

Képzési és kimeneti követelmények
A képzési és kimeneti követelményeket a Felvi.hu Szakleírások menüpontja tartalmazza.

Kreditelismeréssel kapcsolatos információk
A képzésen a felvételi eljárásban nincs előzetes kreditelismerés.

Munkarendi kiegészítés

A levelező munkarendű képzésben az érintett hallgatókkal kötött megállapodásnak megfelelően a hallgatók tanóráira munkanapokon és alkalmanként pihenőnapon távoktatásos módszerek alkalmazásával kerül sor az alábbiak szerint: első alkalom jelenléti (szombat), aztán online formában hétköznapokon 17 órától, félévenként 12 héten át. A gyakorlatok hétköznap teljesítendők.