Mesterképzési szakra a képzési és kimeneti követelményekben meghatározott végzettségekkel lehet felvételt nyerni, amelyek a Felvi.hu Szakleírások menüpontjában találhatók.
A jelentkezéskor feltöltött motivációs levél és önéletrajz, melyen szerepelnek a jelentkező azonosítását biztosító adatai.
2006. február 1. előtt megszerzett magyarországi oklevél feltöltése. Vagy: külföldön szerzett oklevél és annak hivatalos fordításának feltöltése, Oktatási Hivatal által kiállított határozattal - amennyiben rendelkezésre áll.
A 2006. február 1. után szerzett magyar felsőfokú oklevelek adatait a Hivatal elektronikus úton veszi át a felsőoktatás információs rendszeréből.
Azon oklevelek esetében, amelyekben nem található minősítés, az oklevélmelléklet vagy a leckekönyv benyújtása is szükséges.
Az eredmény számítása a korábbi oklevél minősítése alapján történik:
- jeles: 15 pont
- jó: 10 pont
- közepes: 5 pont
A vizsgáról a https://sek.elte.hu/kepzesek/tanari-mesterkepzesek - a képzés leírásában olvashatnak.
A felvételi vizsgán kötelező részt venni a pontszámításhoz.
Többletpontra való jogosultság részletes szakértői véleménnyel igazolható, melynek minden esetben tartalmaznia kell a fogyatékosság megnevezését és/vagy a BNO-kódját.Ha a szakvélemény felülvizsgálatra vonatkozó utalást tartalmaz, a felülvizsgálaton készült szakértői véleményt (kiegészítést, módosítást) is be kell nyújtani. Ugyanakkor a kiegészítés, módosítás kizárólag a részletes szakértői véleménnyel együtt fogadható el. Külföldön élő/tartózkodó jelentkező esetében, vagy ha a jelentkező nem rendelkezik Magyarországon lakóhellyel vagy tartózkodási hellyel, az ELTE Gyakorló Országos Pedagógiai Szakszolgálat által kiállított szakvélemény fogadható el.
Többletpontra való jogosultságot - csecsemőgondozási díj (CSED), örökbefogadói díj (ÖD), gyermekgondozást segítő ellátás (GYES), gyermekgondozási díj (GYED) és gyermeknevelési támogatás (GYET) esetén a támogatást folyósító szerv (Magyar Államkincstár kirendeltségei, kormányhivatalok) által kiállított igazolással vagy határozattal, - gyermekek otthongondozási díja (GYOD) és gyermekre tekintettel megállapított ápolási díj esetén a támogatást megállapító szerv (Fővárosi/Megyei Kormányhivatal Járási Hivatala) által kiállított hatósági bizonyítvánnyal, - fizetés nélküli szabadság esetén a fenti jogcímek valamelyikét megállapító határozat benyújtása mellett a munkáltató által kiadott igazolással, - rendvédelmi feladatokat ellátó szerveknél hivatásos állományban lévők esetében távolléti díjat megállapító munkáltatói határozat benyújtása mellett a munkáltató által kiadott igazolással, - hivatásos és szerződéses állományú katonaként szülési szabadságon vagy illetmény nélküli szabadságon tartózkodik és ezen időszakban kiállított munkáltatói határozat benyújtása mellett a munkáltató által kiadott igazolással kell igazolni.
Többletpont igazolására a jegyző vagy az illetékes gyámhatóság igazolása, illetve határozata fogadható el. Az igazolási jogcímnek a felvételi eljárás során, vagyis tárgyév. február 15. és július 10. közötti valamely időtartamban kell fennállnia. Az igazolást/határozatot akkor lehet elfogadni, ha az tartalmazza: a jelentkező nevét és természetes személyazonosító adatait; a jogosultság tényét, idejét; a kiállító megnevezését és az elrendelő igazolás/határozat számát; a kiállításra jogosult szakhatóság hiteles aláírását és pecsétjét.
Államilag elismert nyelvvizsga, vagy azzal egyenértékű nyelvtudást igazoló dokumentum.
Államilag elismert nyelvvizsga, vagy azzal egyenértékű nyelvtudást igazoló dokumentum.
Államilag elismert nyelvvizsga, vagy azzal egyenértékű nyelvtudást igazoló dokumentum.
A levelező munkarendű képzésben az érintett hallgatókkal kötött megállapodásnak megfelelően a hallgatók tanóráira munkanapokon és alkalmanként pihenőnapon távoktatásos módszerek alkalmazásával kerül sor az alábbiak szerint: első alkalom jelenléti (szombat), aztán online formában hétköznapokon 17 órától, félévenként 12 héten át. A gyakorlatok hétköznap teljesítendők.