A mesterképzésbe való belépés feltétele angol nyelvből felsőfokú (C1), komplex típusú nyelvvizsga vagy azzal egyenértékű oklevél, külföldiek esetében az ezzel egyenértékű nyelvtudás igazolása.
Mesterképzési szakra a képzési és kimeneti követelményekben meghatározott végzettségekkel lehet felvételt nyerni, amelyek a Felvi.hu Szakleírások menüpontjában találhatók.
A felvételi vizsga díja 4.000 Ft/szak, melyet átutalással szükséges rendezni. Mindkét finanszírozási forma és/vagy mindkét munkarend megjelölése esetén csak egyszer kell befizetni a vizsgadíjat. A vizsgadíjat kizárólag téves utalás esetén fizetik vissza.
A felvételi vizsgadíj befizetése és a bizonylat beküldésének határideje 2025. február 28.
A bizonylatot a Felvételi Iroda részére kell elküldeni elektronikus formában a felveteli@btk.elte.hu e-mail címre, legkésőbb a befizetési határidőig.
A vizsgadíj befizetésének módjáról a Kar honlapján érhető el bővebb információ (https://btk.elte.hu/felveteli/ma) a „Felvételi vizsgadíj” menüpontban. A vizsgadíj befizetésének elmulasztása esetén a jelentkező nem vehet részt a felvételi vizsgán, jelentkezését kizárják a felvételi eljárásból!
Felvételi vizsga:
A felvételi teljes időszaka alatt a levelezés elektronikusan történik, ezért olyan e-mail címet adjon meg az E-felvételi rendszerben, amelyet folyamatosan figyelemmel tud kísérni. A felvételi vizsgaidőpontokról a Kar külön értesítést küld a jelentkezőknek. Írásbeli/szóbeli vizsgát csak az Intézmény által megjelölt időpontban lehet tenni, attól eltérő időpontban nincs vizsgalehetőség.
A felvételi elbeszélgetést személyes megjelenési formában bonyolítják le.
A szóbeli vizsga kapcsán részletes információk a vizsgakövetelményeket tartalmazó tájékoztatóban szerepelnek, amely a https://btk.elte.hu/felveteli/ma oldalon a „Felvételi vizsga” menüpontban található.
Annak a jelentkezőnek, aki a felvételi eljárásban kötelezően előírt szóbeli vizsgán nem jelenik meg, továbbá nem küldi be az előírt írásbeli munkát, kért dokumentumot, a felvételi összpontszáma nulla.
Fogyatékosság igazolása: Ha a fogyatékosság, sajátos nevelési igény a tankötelezettség idején már fennállt, akkor a Pedagógiai Szakszolgálat, illetve jogelődjeik szakvéleménye szükséges hozzá.
Ha a fogyatékosság a tankötelezettség ideje után alakult ki, vagy korábban is fennállt, de a jelentkező nem rendelkezik a Pedagógiai Szakszolgálatok és jogelődjeik igazolásával, akkor 2020. szeptember 1. előtt a fővárosi, illetve a területileg illetékes megyei/járási Kormányhivatalok Rehabilitációs Ellátási és Szakértői Főosztályai (és jogelődjeik) szakvéleménye szükséges arról, hogy a jelentkező a felsőoktatásban fogyatékossággal élő személy; illetve 2020. szeptember 1. után az ELTE Gyakorló Országos Pedagógiai Szakszolgálat által kibocsátott szakértői véleménye szükséges.
Gyermekgondozás igazolása: Az intézményi pontra való jogosultságot a támogatást folyósító szerv (Magyar Államkincstár kirendeltségei, kormányhivatalok) által kiállított igazolással, határozattal, hatósági bizonyítvánnyal lehet igazolni úgy, hogy abból a folyósítás ténye egyértelműen megállapítható legyen. Olyan dokumentum, amely a felvételi időszak előtt kelt és várható, vagy előrelátható időtartamot jelöl meg, nem elfogadható. A felvételi időszak előtt kelt, támogatást megítélő határozatok esetén a jogcím hatósági bizonyítvánnyal igazolható.
Hátrányos helyzet igazolása: Az intézményi pont igazolására a jegyző vagy az illetékes gyámhatóság igazolása, illetve határozata fogadható el. Az igazolási jogcímnek a felvételi eljárás során, vagyis az eljárásban meghatározott jelentkezési és végső hiánypótlási határidő közötti valamely időtartamban kell fennállnia. Az igazolást/határozatot akkor lehet elfogadni, ha az tartalmazza: a jelentkező nevét és természetes személyazonosító adatait; a jogosultság tényét, idejét; a kiállító megnevezését és az elrendelő igazolás/határozat számát; a kiállításra jogosult szakhatóság hiteles aláírását és pecsétjét.
Oklevél minősítése maximum pont: 15 pont
Amennyiben az oklevélben nem szerepel a minősítés, az Intézmény csak abban az esetben számol többletpontot, ha a jelentkező az oklevelének minősítéséről a leckekönyv vagy az oklevélmelléklet másolatát benyújtja.
Nyelvvizsgáért adható maximális többletpont: 5 pont
Nyelvvizsgáért adható maximális többletpont: 5 pont
Nyelvvizsgáért adható maximális többletpont: 5 pont
A jelentkező korábbi szakmai tevékenysége, tehetséggondozásban való részvétele alapján maximum 5 pont adható a következő esetekben:
A jelentkező korábbi szakmai tevékenysége, tehetséggondozásban való részvétele alapján maximum 5 pont adható a következő esetekben:
A jelentkező korábbi szakmai tevékenysége, tehetséggondozásban való részvétele alapján maximum 5 pont adható a következő esetekben:
A jelentkező korábbi szakmai tevékenysége, tehetséggondozásban való részvétele alapján maximum 5 pont adható a következő esetekben:
A jelentkezők a kérdéseket vagy problémákat e-mail formájában küldjék meg az alábbi e-mail címre: felveteli@btk.elte.hu. Telefonhívásokat csak korlátozott mértékben tudnak fogadni.
Figyelem! Csak a kötelező, továbbá az E-felvételi rendszerébe feltöltött dokumentumok esetében küld az Intézmény hiánypótlási felszólítást.
A külföldi felsőoktatási intézményben szerzett oklevéllel rendelkezőknek a jelentkezéshez csatolniuk kell az oklevelük másolatát, igazolást az oklevél minősítéséről (pl. oklevélmelléklet), az elvégzett tanegységekről és mindezek hiteles magyar fordítását is, ha a dokumentum nem angol, francia vagy német nyelven lett kiállítva.
Azon jelentkezőknek, akik nem rendelkeznek a korábbi tanulmányaikból a mesterképzésbe való belépéshez a képzési és kimeneti követelményekben meghatározott teljes kreditértékű oklevéllel, vagy külföldi oklevéllel rendelkeznek, azoknak kreditelismerési eljárást kell kezdeményezniük.
Mesterképzési szakok esetében a felvétel alapfeltétele egy alapképzésben vagy mesterképzésben megszerzett, illetve főiskolai vagy egyetemi végzettséget igazoló oklevél.
A hatályos képzési és kimeneti követelményrendszer határozza meg, hogy az adott mesterképzési szakra való felvételhez pontosan milyen képzésben szerzett oklevéllel kell rendelkeznie a jelentkezőnek. Amennyiben nem a megadott oklevéllel rendelkezik a jelentkező, abban az esetben kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie.
A képzési és kimeneti követelmények idevágó érdemi része, a kreditelismerési eljárás folyamata, valamint a szükséges formanyomtatványok megtalálhatóak a Kar honlapján: https://btk.elte.hu/content/kreditelismeres.t.7166?m=445
A kérelem benyújtásának a határideje: 2025. március 7.
A kérelem benyújtása a Felvételi Iroda felveteli@btk.elte.hu e-mail címén lehetséges.
A határidő nem vonatkozik azokra a jelentkezőkre, akik olyan tárgynak kérik az elismerését, amelyből az aktuális félévben fognak levizsgázni. Ebben az esetben a sikeres vizsgát követően a legrövidebb időn belül, de legkésőbb 2025. június 18-ig hiánytalanul kell beküldeni a kérelmet és a szükséges dokumentumokat.
Az intézménytől kapott kreditelismerési határozatot NEM kell feltölteni az E-felvételi rendszerébe.
A 2025. évi általános felvételi eljárásban meghirdetett szakok specializációit megtalálja a következő címen: https://www.btk.elte.hu/Specializaciok_es_minorok_ oldalon.