FFT Megjelenítő
Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás információit jelenítik meg.
Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE)
BGE-PSZK
+36 1 469-6600
bgefelveteli@uni-bge.hu
1149 Budapest, Buzogány 10-12.
banner image
számvitel (M)
Képzési szint
mesterképzés (MA/MSc)
Munkarend
levelező
Telephely
Budapest
Nyelv
magyar
Képzési idő
4 félév
Képzési terület
gazdaságtudományok
Finanszírozási forma
állami ösztöndíjjal támogatott
Állami támogatás összege
400 000 Ft/félév

Minimum pontot nem határozott meg a felsőoktatási intézmény.
Oklevél megfelelősége

Mesterképzési szakra a képzési és kimeneti követelményekben meghatározott végzettségekkel lehet felvételt nyerni, amelyek a Felvi.hu Szakleírások menüpontjában találhatók.


Mesterképzés esetén a jelentkező teljesítményét 100 pontos rendszerben kell értékelni, amely tartalmazza a többletpontokat is.

Felvételi pontok
Pontszám
utolsó 4 félév tanulmányi eredmény
50
motivációs levél és a szakmai önéletrajz
40
Igazolás módja

A beküldött motivációs levél és a szakmai önéletrajz alapján történik a pontszámítás. A részletek a https://uni-bge.hu/ oldalon a Felvételi/Felvételi információk menüpont alatt a mesterképzés pontszámításánál találhatók.

A dokumentumokat a mesterfelvetel@uni-bge.hu címre kérik megküldeni. 

VAGY
Felvételi pontok
Pontszám
oklevélátlag
50
Igazolás módja

Az oklevélmelléklet, leckekönyv vagy oklevélátlag-igazolás alapján (két tizedesjegyig).

motivációs levél és a szakmai önéletrajz
40

Esélyegyenlőségért (hátrányos helyzet, fogyatékosság, gyermekgondozás) legfeljebb 10 pont adható.
Jogcím
Pontszám
1. szakirányú OKJ végzettség (bizonyítvány)
3
fogyatékosság
10

A jelentkező fogyatékossága, sajátos nevelési igénye kizárólag részletes szakértői véleménnyel igazolható.

 A szakértői véleménynek minden esetben tartalmaznia kell a fogyatékosság megnevezését és/vagy a BNO-kódját. Ennek hiányában a dokumentum nem fogadható el. Ha a szakvélemény felülvizsgálatra vonatkozó utalást tartalmaz, a felülvizsgálaton készült szakértői véleményt (kiegészítést, módosítást) is be kell nyújtani. Ugyanakkor a kiegészítés, módosítás kizárólag a részletes szakértői véleménnyel együtt fogadható el.

 Az igazolási jogcímnek a Tájékoztató megjelenése és 2024. július 10. közötti valamely időtartamban fenn kell állnia. (Ez a dátum nem azonos a dokumentum kiállítási dátumával.)

 Figyelem! A fogyatékosság igazolására nem fogadható el önmagában a szakvélemény-kivonat, az összefoglaló szakvélemény, a szakvélemény-kiegészítés és a kiállító szerv igazolása még akkor sem, ha egyébként (formailag) megfelelő lenne.

 Szintén nem fogadható el az előzetes szakértői vélemény sem, mert az csak tájékoztatást nyújt a végleges szakértői vélemény várható tartalmáról, és amelyet a szülő vagy a nagykorú tanuló még megfellebbezhet.

Amennyiben a jelentkező fogyatékossága, sajátos nevelési igénye már a középfokú tanulmányok ideje alatt is fennáll(t), a fogyatékosság, sajátos nevelési igény részletes szakértői véleménnyel igazolható. A szakértői véleményt a pedagógiai szakszolgálati intézmények működéséről szóló 15/2013. (II. 26.) EMMI rendelet értelmében – szakértői bizottsági tevékenység keretében – a megyei (fővárosi) pedagógiai szakszolgálat szakértői bizottsága (illetve azok megyei vagy országos szakértői bizottságként eljáró tagintézményei) készíti el a tanuló komplex vizsgálata alapján. (A pedagógiai szakszolgálatok jogelődjei közül a tanulási képességvizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottságok és az országos szakértői és rehabilitációs bizottságok állíthattak ki szakértői véleményt.)

Az a hallgató (jelentkező), akinek fogyatékossága, sajátos nevelési igénye a középfokú tanulmányai ideje alatt nem állt fenn, a fogyatékosság megállapítását 2020. szeptember 1-jét követően az ELTE Gyakorló Országos Pedagógiai Szakszolgálattól kérheti.

 A rehabilitációs szakigazgatási szervek jogelődjei (pl. fővárosi és megyei kormányhivatalok, NRSZH, OOSZI stb.) által kiállított és végleges (azaz felülvizsgálati időt nem tartalmazó) szakértői vélemények természetesen továbbra is elfogadhatók.

gyermekgondozás
10

Gyermekgondozásért járó többletpontra való jogosultságot

- csecsemőgondozási díj (CSED), örökbefogadói díj (ÖD), gyermekgondozást segítő ellátás (GYES), gyermekgondozási díj (GYED) és gyermeknevelési támogatás (GYET) esetén a támogatást folyósító szerv (Magyar Államkincstár kirendeltségei, kormányhivatalok) által kiállított igazolással vagy határozattal,

- gyermekek otthongondozási díja (GYOD) és gyermekre tekintettel megállapított ápolási díj esetén a támogatást megállapító szerv (Fővárosi/Megyei Kormányhivatal Járási Hivatala) által kiállított hatósági bizonyítvánnyal,

- fizetés nélküli szabadság esetén a fenti jogcímek valamelyikét megállapító határozat benyújtása mellett a munkáltató által kiadott igazolással,

- rendvédelmi feladatokat ellátó szerveknél hivatásos állományban lévők esetében távolléti díjat megállapító munkáltatói határozat benyújtása mellett a munkáltató által kiadott igazolással,

- hivatásos és szerződéses állományú katonaként szülési szabadságon vagy illetmény nélküli szabadságon tartózkodik és ezen időszakban kiállított munkáltatói határozat benyújtása mellett a munkáltató által kiadott igazolással

kell igazolni.

Amennyiben a fizetés nélküli szabadság esetén a fenti jogcímek valamelyikét megállapító határozatot a Tájékoztató megjelenése és 2024. július 10. között állították ki, akkor a munkáltató által kiállított igazolás benyújtása nem szükséges.

Rendvédelmi szerv hivatásos állományú tagjaként, az igazolásnak/határozatnak tartalmaznia kell, azt a tényt, hogy a jelentkező a Tájékoztató megjelenése és 2024. július 10. közötti időszakban gyermekgondozás céljából részesül távolléti díjban!

Hivatásos és szerződéses állományú katonaként az igazolásnak/határozatnak tartalmaznia kell, azt a tényt, hogy a jelentkező a Tájékoztató megjelenése és 2024. július 10. közötti időszakban gyermekgondozás céljából tartózkodik szülési szabadságon vagy illetmény nélküli szabadságon!

A Tájékoztató megjelenése és 2024. július 10. között kiállított igazolásnak az alábbi adatokat kell tartalmaznia:

  • a jelentkező nevét és személyazonosító adatait (születési hely és idő, anyja neve),
  • azt a tényt, hogy a jelentkező a Tájékoztató megjelenése és 2024. július 10. közötti időszakban gyermekgondozás céljából fizetés nélküli szabadságon van, vagy csecsemőgondozási díjban (CSED), örökbefogadói díjban (ÖD), gyermekgondozási díjban (GYED), gyermekgondozási segélyben (GYES), gyermeknevelési támogatásban (GYET), gyermekek otthongondozási díjában (GYOD) és gyermekre tekintettel megállapított ápolási díjban, távolléti díjban részesül, szülési szabadságon vagy illetmény nélküli szabadságon tartózkodik.
hátrányos helyzet
10

A hátrányos helyzet igazolására a jegyző vagy az illetékes gyámhatóság igazolása, illetve határozata fogadható el. Ha az csak rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt állapít meg, a 1997. évi XXXI. törvény 67/A. §-a alapján önmagában hátrányos helyzet igazolására nem fogadható el.

 Az igazolási jogcímnek a Tájékoztató megjelenése és 2024 július 10. közötti valamely időtartamban kell fennállnia.

 Az igazolást/határozatot akkor lehet elfogadni, ha az tartalmazza:

  •  a jelentkező nevét és természetes személyazonosító adatait,
  • a jogosultság tényét, idejét,
  • a kiállító megnevezését és az elrendelő igazolás/határozat számát,
  • a kiállításra jogosult szakhatóság hiteles aláírását és pecsétjét.
2. felsőfokú (C1) komplex nyelvvizsga
6
2. középfokú (B2) komplex nyelvvizsga
3
3. felsőfokú (C1) komplex nyelvvizsga
6
3. középfokú (B2) komplex nyelvvizsga
3
Olimpia 1-3. hely
5

Az adott sportág országos sportági szakszövetsége által kiadott igazolás

sporteredmény: Világ- és Európa-bajnokság 1-3. hely
5

Az adott sportág országos sportági szakszövetsége által kiadott igazolás

(szakirányú) szakmai gyakorlat
5

Szakmai gyakorlat igazolása.

szakmai (oktatási) tevékenység
10

Szakmai tevékenység igazolása.

OTDK 1-3. helyezés
6
OTDK részvétel
2
TDK 1-3. helyezés
4

Képzési és kimeneti követelmények
A képzési és kimeneti követelményeket a Felvi.hu Szakleírások menüpontja tartalmazza.

Kreditelismeréssel kapcsolatos információk

Mesterképzésre jelentkezéskor kreditelismerési eljárást is le kell folytatni annak érdekében, hogy a megfelelő előzetes tanulmányok meglétét az Egyetem ellenőrizni tudja. 

Részletes tájékoztatást a https://uni-bge.hu/hu/mesterkepzes-felveteli-informaciok oldalon talál.

A dokumentumokat a mesterfelvetel@uni-bge.hu címre kell megküldeni.


Munkarendi kiegészítés

A levelező munkarendű képzésben a hallgatók tanóráira tömbösítve, hetente munkanapokon vagy a heti pihenőnapon kerül sor. Ennek megfelelően az adott szakon a képzés gyakorisága: hetente péntekenként, illetve szombaton egész nap.


Specializációkkal kapcsolatos információk

A specializációkról bővebben az alábbi elérhetőségen található információ: www.uni-bge.hu oldalon a Felvételi/Felvételi információk menüpont alatt.