Mesterképzési szakra a képzési és kimeneti követelményekben meghatározott végzettségekkel lehet felvételt nyerni, amelyek a Felvi.hu Szakleírások menüpontjában találhatók.
Szakmai és motivációs elbeszélgetés
A vizsga motivációs beszélgetésből áll, melyen a jelentkezőnek – a magával hozott, a beszélgetés megkezdése előtt a felvételi bizottságnak leadott (géppel írt) vázlat alapján (kb. 10 percben) – ki kell fejtenie a tanári szakképzettség iránti motivációját. A vázlatnak, s az annak alapján folytatandó beszélgetésnek is a tanári pálya választásának egyéni motívumairól, a jelentkező tanári mesterséggel kapcsolatos tapasztalatairól, elképzeléseiről kell szólnia, ugyanis a vizsga célja a jelentkező tanári pályaalkalmasságának értékelése, a legalkalmasabbak kiválasztása. Az alkalmassági vizsgához az előbbiek szerint megírt vázlaton kívül egyéb dokumentumot, igazolást nem kérnek, a vázlat megírásán kívül arra készülni nem kell.
Amennyiben megfelelnek a PTE Térítési és juttatási szabályzatában (A Pécsi Tudományegyetem (pte.hu)) az adott ösztöndíjra vonatkozóan előírt további feltételeknek, tanulmányi ösztöndíjban államilag támogatott teljes idejű/nappali képzésben részt vevő hallgatók részesülhetnek; intézményi szakmai, tudományos ösztöndíjban és intézményi közéleti ösztöndíjban a teljes idejű/nappali képzésben részt vevő hallgatók részesülhetnek; rendszeres szociális ösztöndíjban és rendkívüli szociális ösztöndíjban az államilag támogatott teljes idejű/nappali képzésben részt vevő hallgatók részesülhetnek.