FFT Megjelenítő
Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás információit jelenítik meg.
Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE)
Jog- és Államtudományi Kar
+36 1 429-7208
felveteli@jak.ppke.hu
1088 Budapest, Szentkirályi utca 28-30.
banner image
Master of Business Administration (MBA) (M)
Képzési szint
mesterképzés (MA/MSc)
Munkarend
levelező
Telephely
Budapest
Nyelv
magyar
Képzési idő
4 félév
Képzési terület
gazdaságtudományok
Finanszírozási forma
önköltséges
Önköltség összege
400 000 Ft/félév

A felsőoktatási intézmény által meghatározott minimum pont: 50
Oklevél megfelelősége

Mesterképzési szakra a képzési és kimeneti követelményekben meghatározott végzettségekkel lehet felvételt nyerni, amelyek a Felvi.hu Szakleírások menüpontjában találhatók.


Mesterképzés esetén a jelentkező teljesítményét 100 pontos rendszerben kell értékelni, amely tartalmazza a többletpontokat is.

Felvételi pontok
Pontszám
oklevélátlag
60
Igazolás módja

Az oklevél átlaga alapján adott pontok (max. 60 pont): 

Az oklevél századpontosságig számolt átlaga x 12. A pontszámot a kerekítés általános szabályai szerint egész pontban kell meghatározni. 

felvételi vizsga
15
Vizsga időpontja
2024.05.06. - 2024.07.05.
Vizsgainformáció

A szóbeli vizsga az esettanulmányhoz kapcsolódó érvek kifejtéséről és megvédéséről szól (max. 15 pont).

A felvételi vizsga pontos időpontjáról az intézmény értesíteni fogja a felvételizőt az E-felvételiben megadott e-mail címén.

beadott írásbeli munkák
15
Igazolás módja

MBA szak esetében minden felvételiző köteles benyújtani szakmai önéletrajzot, amelynek kiegészítéseként a felvételiző bemutatja szakmai érdeklődését, szakmai érdemeit és eredményeit, valamint közvetlen motivációját az alábbi kettő kérdést illetően: „Miért az üzleti életben akar karriert elérni?” és „Miért szeretné a PPKE MBA programját elvégezni?”. A felvételi írásbeli részét a jelentkező egy esettanulmány leadásával teljesítheti, amely a szakmai tapasztalata során felmerülő menedzsment probléma megoldására irányul. A menedzsment probléma témáját közelebbről nem határozzák meg (lehet pénzügyi, irányítás, vezetési, marketing, etikai, stb. természetű). Az esettanulmány terjedelme 20-30 ezer karakter közé essen! A szóbeli felvételi során ennek az esettanulmánynak a megbeszélésére, kifejtésére és megvitatására kerül sor 2 fős bizottság előtt.

A benyújtás határideje: 2024. április 22. (A dokumentumot az E-felvételibe fel kell tölteni, valamint el kell küldeni az mba@jak.ppke.hu címre is.)

Esélyegyenlőségért (hátrányos helyzet, fogyatékosság, gyermekgondozás) legfeljebb 8 pont adható.
Jogcím
Pontszám
fogyatékosság
3

A jelentkező fogyatékossága, sajátos nevelési igénye kizárólag részletes szakértői véleménnyel igazolható.

A szakértői véleménynek minden esetben tartalmaznia kell a fogyatékosság megnevezését és/vagy a BNO-kódját. Ennek hiányában a dokumentum nem fogadható el. Ha a szakvélemény felülvizsgálatra vonatkozó utalást tartalmaz, a felülvizsgálaton készült szakértői véleményt (kiegészítést, módosítást) is be kell nyújtani. Ugyanakkor a kiegészítés, módosítás kizárólag a részletes szakértői véleménnyel együtt fogadható el.

Az igazolási jogcímnek a Tájékoztató megjelenése és 2024. július 10. közötti valamely időtartamban fenn kell állnia. (Ez a dátum nem azonos a dokumentum kiállítási dátumával.)


Az igazoló dokumentumot a jelentkező köteles feltölteni az E-felvételibe.

gyermekgondozás
2

Gyermekgondozásért járó többletpontra való jogosultságot

  • csecsemőgondozási díj (CSED), örökbefogadói díj (ÖD), gyermekgondozást segítő ellátás (GYES), gyermekgondozási díj (GYED) és gyermeknevelési támogatás (GYET) esetén a támogatást folyósító szerv (Magyar Államkincstár kirendeltségei, kormányhivatalok) által kiállított igazolással vagy határozattal,
  • gyermekek otthongondozási díja (GYOD) és gyermekre tekintettel megállapított ápolási díj esetén a támogatást megállapító szerv (Fővárosi/Megyei Kormányhivatal Járási Hivatala) által kiállított hatósági bizonyítvánnyal,
  • fizetés nélküli szabadság esetén a fenti jogcímek valamelyikét megállapító határozat benyújtása mellett a munkáltató által kiadott igazolással,
  • rendvédelmi feladatokat ellátó szerveknél hivatásos állományban lévők esetében távolléti díjat megállapító munkáltatói határozat benyújtása mellett a munkáltató által kiadott igazolással,
  • hivatásos és szerződéses állományú katonaként szülési szabadságon vagy illetmény nélküli szabadságon tartózkodik és ezen időszakban kiállított munkáltatói határozat benyújtása mellett a munkáltató által kiadott igazolással

kell igazolni.

A Tájékoztató megjelenése és 2024. július 10. között kiállított igazolásnak az alábbi adatokat kell tartalmaznia:

  • a jelentkező nevét és személyazonosító adatait (születési hely és idő, anyja neve),
  • azt a tényt, hogy a jelentkező a Tájékoztató megjelenése és 2024. július 10. közötti időszakban gyermekgondozás céljából fizetés nélküli szabadságon van, vagy csecsemőgondozási díjban (CSED), örökbefogadói díjban (ÖD), gyermekgondozási díjban (GYED), gyermekgondozási segélyben (GYES), gyermeknevelési támogatásban (GYET), gyermekek otthongondozási díjában (GYOD) és gyermekre tekintettel megállapított ápolási díjban, távolléti díjban részesül, szülési szabadságon vagy illetmény nélküli szabadságon tartózkodik.

Az igazoló dokumentumot a jelentkező köteles feltölteni az E-felvételibe.

hátrányos helyzet
3

A hátrányos helyzet igazolására a jegyző vagy az illetékes gyámhatóság igazolása, illetve határozata fogadható el. Ha az csak rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt állapít meg, a 1997. évi XXXI. törvény 67/A. §-a alapján önmagában hátrányos helyzet igazolására nem fogadható el.

Az igazolási jogcímnek a Tájékoztató megjelenése és 2024. július 10. közötti valamely időtartamban kell fennállnia.

Az igazolást/határozatot akkor lehet elfogadni, ha az tartalmazza:

  • a jelentkező nevét és természetes személyazonosító adatait,
  • a jogosultság tényét, idejét,
  • a kiállító megnevezését és az elrendelő igazolás/határozat számát,
  • a kiállításra jogosult szakhatóság hiteles aláírását és pecsétjét.


Amennyiben a jegyzői határozat nem tartalmazza a jogosultsági időszakot, akkor a hátrányos helyzetet megállapító határozattal egyidejűleg megállapított rendszeres gyermekvédelmi kedvezményt tartalmazó határozat benyújtása is szükséges!

Az igazoló dokumentumot a jelentkező köteles feltölteni az E-felvételibe.

(szakmai) tudományos munka, tevékenység
10

Szakmai publikációért:

  • idegen nyelvű szakkönyv vagy publikáció külföldi lektorált folyóiratban: 10 pont,
  • magyar nyelvű publikáció lektorált szakmai folyóiratban:8 pont,
  • publikáció gyűjteményes kötetben, konferenciakötetben: 5 pont,
  • nem lektorált publikáció: 2 pont.
1. demonstrátori tevékenység igazolása
2
2. demonstrátori tevékenység igazolása
2
1. OTDK 1. helyezés
8
1. OTDK 2. helyezés
5
1. OTDK 3. helyezés
3
2. OTDK 1. helyezés
8
2. OTDK 2. helyezés
5
2. OTDK 3. helyezés
3
3. OTDK 1. helyezés
8
3. OTDK 2. helyezés
5
3. OTDK 3. helyezés
3
OTDK különdíj
2

Képzési és kimeneti követelmények
A képzési és kimeneti követelményeket a Felvi.hu Szakleírások menüpontja tartalmazza.

Kreditelismeréssel kapcsolatos információk

Amennyiben a jelentkező feltételekkel elfogadott oklevéllel rendelkezik, köteles előzetes kreditelismerést kérvényezni az intézménytől.  Bővebb információ a jak.ppke.hu oldalon található, a Felvételizőknek menüpont alatt.


Munkarendi kiegészítés
A levelező munkarendű képzésben az érintett hallgatókkal kötött megállapodásnak megfelelően a hallgatók tanóráira heti rendszerességgel, szombati napokon kerül sor.