A kötelezően beküldendő dokumentumok részben a felvételi vizsgák szervezéséhez, részben a bemeneti feltételek ellenőrzéséhez szükségesek.
2024. május 27-ig az E-felvételibe kell feltölteni, ezek hiányában a jelentkezőt kizárhatják a felvételi eljárásból:
- Europass formátumú, magyar nyelvű szakmai önéletrajz motiváció megjelölésével (ennek végén sorolhatja fel a jelentkező az eddigi gyakorlatait, tanfolyamait, szakmai versenyeket, önkéntes munkákat stb., ezekről pluszban nem kell igazolást feltölteni)
- Referenciamunka, elején egy oldalas kivonattal (max. 15 szöveges oldal)
A referenciamunka lehet bármely olyan magyar vagy angol nyelvű írásbeli szakmai dolgozat, amely a jelentkező saját alkotása (műhelymunka, gyakorlati dolgozat, szemináriumi dolgozat, szakkollégiumi kutatási beszámoló, szakmai cikk, tanulmány stb.). A jelentkező készíthet a jelen felvételi céljából új, önálló dolgozatot, amely lehet egy korábbi munkájának továbbfejlesztett változata. Abban az esetben, ha a dolgozat megjelent, vagy formális oktatás keretében bemutatott anyag volt, akkor a beadott dolgozaton fel kell tüntetni, hogy az milyen keretben, milyen műfajban készült (pl. Szociálpszichológiai műhelymunka, vagy Affektív Pszichológiai gyakorlati dolgozat stb.), vagy a megjelenés helyét (pl. a Tudományperspektívában megjelent tanulmány). A dolgozat terjedelme maximum 15 szöveges oldal (ezen felül lehetnek a mellékletek, formai megkötés nincs). Társszerzős munkák esetén %-osan fel kell tüntetni, hogy mennyi a jelölt saját része a végső dolgozatban.
Mesterképzési szakra a képzési és kimeneti követelményekben meghatározott végzettségekkel lehet felvételt nyerni, amelyek a Felvi.hu Szakleírások menüpontjában találhatók.
Az ELTE Felvételi szabályzata értelmében az a jelentkező, aki az adott szak felvételijének bármely részeredményében (a többletpontokat kivéve) 0 pontot ér el, a szakra nem nyerhet felvételt.
Oklevél minősítése (legfeljebb 30 pont): az alapképzési vagy ennek megfeleltethető oklevél minősítéséből számítandó a következők szerint:
- jeles (5) minősítésű oklevél = 30 pont,
- jó (4) minősítésű oklevél = 23 pont,
- közepes (3) minősítésű oklevél = 10 pont,
- elégséges (2) minősítésű oklevél = 0 pont.
Felvételi vizsga (legfeljebb 60 pont):
- Egy helyben megkapott, angol nyelvű szakcikk megvitatása magyarul: elméleti háttér, kritikus módszertani elemzés, statisztikai eljárások, formanyelv értelmezése, angol szaknyelvi tájékozottság, eredmények elhelyezése a szakterületen (összesen legfeljebb 30 pont),
- A referenciamunka (elején az egy oldalas kivonattal) szóban történő rövid, max. 3 perces, diasor nélküli szóbeli bemutatása: tudományos színvonal, elméleti és módszertani kérdésekre adott válaszok színvonala (összesen legfeljebb 20 pont),
- A bizottság véleménye (összbenyomás) a szakmai önéletrajz alapján. Az önéletrajzot az EuroPass minta szerint kell beküldeni motiváció megjelölésével. Az önéletrajzban a jelentkező tegyen utalást azokra a tudományos és egyéb szakmai (pl. önkéntes) tevékenységekre, melyek képet adnak a jelentkező szakmai felkészültségéről és tapasztalatáról. A felvételiző továbbá vázolja fel a szakmai jövőképét, érdeklődését, motivációját. A bizottság az önéletrajz mentén szakmai beszélgetést folytat és ez alapján alkot benyomást a felvételizőről (legfeljebb 10 pont).
Kizárólag az angol nyelvből tett C1 (korábban felsőfokú) komplex (korábban C típusú) nyelvvizsga esetén jár 5 többletpont. Más nyelven tett nyelvvizsgáért nem jár többletpont.
A magyarországi pszichológia OTDK első három helyezettje kaphat 5 többletpontot. Különdíjért, TDK eredményért, illetve külföldi versenyen elért helyezésért nem jár többletpont.
A „Kardos Lajos pszichológia verseny” első három helyezettjének 5 többletpont jár.