Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› ELTE ›› ELTE-TÓK ›› csecsemő- és kisgyermeknevelő
Egyetemek, főiskolák
Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Kar csecsemő- és kisgyermeknevelő (8) |
Képz. szint: Alapképzés | |
Munkarend: Levelező | |
Fin. forma: Állami ösztöndíjas | |
Képzési idő (félév): 6 | |
Állami támogatás/önköltség féléves összege: támogatott | |
A szakra a kapacitás a következő finanszirozási formával együttesen van megadva: önköltséges | |
Kapacitás: 20 < 120 |
Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen
A 2006. február 1. után szerzett magyar felsőfokú és felsőoktatási szakképzésen szerzett oklevelek
adatait a Hivatal elektronikus úton veszi át a felsőoktatás információs rendszeréből.
Kivétel, azaz fel kell tölteni a tanítói oklevelet, ha idegennyelvi műveltségi területen végzett,
illetve azokat az okleveleket, ahol a képzést idegen nyelven végezte a jelentkező és a záróvizsgát is
idegen nyelven tette le.
Azon oklevelek esetében, amelyekben nem található minősítés, oklevélmelléklet vagy leckekönyv vagy oklevélátlag-igazolás benyújtása is szükséges.
A pontszámítás alapja a megszerzett felsőfokú oklevél minősítése:
5 (jeles, kiváló, kitüntetéses) minősítés esetén 400 pont;
4 (jó) minősítés esetén 360 pont;
3 (közepes) minősítés esetén 320 pont;
2 (elégséges) minősítés esetén 280 pont.
Specializálódás a képzés során
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A csecsemő- és kisgyermeknevelő alapképzési szakon kötelező, kizáró jellegű beszédalkalmassági, a tanító és óvodapedagógus alapképzési szakokon kötelező, kizáró jellegű ének- zenei, beszéd- és fizikai, valamint a nemzetiségi szakokon nyelvi alkalmassági vizsgát kell tenni.
Az angol nyelvű óvodapedagógus képzésen a kötelező, kizáró jellegű ének- zenei, beszéd- és fizikai alkalmassági vizsga mellett az angol nyelvi vizsga is a felvétel feltételét képezi.
Az óvodapedagógus (angol nyelven) szak sikeres elvégzéséhez legalább B2 szintű angol nyelvtudás szükséges.
A nyelvi alkalmassági vizsga alól nem adható felmentés egyik szak esetében akkor sem, ha a jelentkező nyelvvizsga bizonyítvánnyal rendelkezik.
Minden alapképzési szakon (az angol nyelvű óvodapedagógus szakon is) a felvétel feltétele az egészségügyi alkalmasság igazolása is. Az egészségügyi alkalmassághoz a kitöltött és a jelentkező által aláírt egészségügyi állapotról szóló nyilatkozat szükséges, melyet a jelentkezőnek az alkalmassági vizsgára magával kell hoznia! Nem vehet részt az alkalmassági vizsgán az a jelentkező, aki az alkalmassági vizsgára a hiánytalanul kitöltött egészségügyi nyilatkozatot és az ahhoz tartozó egészségügyi adatkezelési hozzájárulást nem hozza magával! Ebben az esetben az alkalmassági vizsga eredménye „nem alkalmas”. Az egészségügyi alkalmasság igazolására kizárólag a TÓK Tanulmányi Hivatal https://www.tok.elte.hu/th honlapján a Felvételi menüpontból elérhető Letölthető Dokumentumok közül letöltött és kitöltött nyilatkozat fogadható el.
Nem vehető fel az a jelentkező, aki a tanító és/vagy óvodapedagógus alapképzési szakokon az alkalmassági vizsga bármely részén "nem felelt meg", illetve a csecsemő-és kisgyermeknevelő alapképzési szakon a beszédalkalmassági vizsgán "nem felelt meg" minősítést kap.
Az alapképzési szakokon a jelentkezők térítéses szolgáltatásként előzetes alkalmassági vizsgán vehetnek részt.
Az előzetes alkalmassági vizsga időpontja 2022. február 2. szerda és/vagy 2022. február 3. csütörtök. A vizsga szolgáltatási díja 4.000 Ft.
A vizsganapok beosztása nem a felvételizők kérése alapján történik.E vizsgára 2022. január 6. és január 23. között elektronikus formában lehet jelentkezni. A jelentkezéssel kapcsolatos információk (jelentkezés módja, fontos tudnivalók, a szolgáltatási díj befizetése) az ELTE Tanító- és Óvóképző Kar Tanulmányi Hivatalának honlapján, a https://www.tok.elte.hu/th weboldalon a Felvételi menüpontban lesznek elérhetők 2022. január 6-tól.
Az előzetes alkalmassági vizsga intézményét a felvételiző maga választhatja meg.
A későbbi, nem előzetes típusú alkalmassági vizsgák esetében a behívó intézmény mindig a jelentkezés során 1. helyen megjelölt intézmény az adott szakhoz tartozóan. A jelentkező a kijelölt behívó intézményben köteles az alkalmassági vizsgát letenni. Más intézményben vagy korábbi években letett alkalmassági vizsga eredménye nem fogadható el.
Visszavont jelentkezés vagy sorrendmódosítás esetén is az adott szakon az E-felvételiben eredetileg elsőként jelölt intézmény marad a hivatalos behívó intézmény.
Aki több intézménybe jelentkezik, annak is a behívó intézményben kell a nem előzetes típusú alkalmassági vizsgát letennie.
A jelentkezés évében az adott szakterület intézménycsoportjának bármelyikében teljesített azonos típusú, sikeres előzetes alkalmassági vizsga eredményét, annak az E-felvételi rendszerbe feltöltött igazolása után a behívó intézmény elfogadja.
Az ELTE Tanító- és Óvóképző Karon a nem előzetes típusú alkalmassági vizsgára kijelölt napok: 2022. május 25-26-27. (szerda-csütörtök-péntek). A vizsganapok beosztása nem a felvételizők kérése alapján történik. Amennyiben az ELTE-TÓK a felvételiző kijelölt behívó intézménye, akkor a májusi alkalmassági vizsga előtt az E-felvételi rendszerben megadott e-mail címre küldi meg az intézmény a tudnivalókat tartalmazó elektronikus behívó levelet.
Mind az előzetes, mind a nem előzetes típusú alkalmassági vizsgát jelenléti formában tartják meg: a sikeres pályaalkalmassági vizsgához mindegyik részvizsga teljesítése személyes megjelenés keretében szükséges és elvárt! Amennyiben a járványügyi helyzet indokolttá teszi ebben a módosítást, akkor az esetleges változásokról a felvételizők értesítést kapnak az E-felvételi-ben megadott e-mail címükre, s a részletes információk szintén a https://www.tok.elte.hu/th weboldalon a Felvételi menüpontban lesznek elérhetők.
Külön kérésre mentesülnek a pályaalkalmassági vizsgálat alól a csecsemő és kisgyermeknevelő szakra jelentkezők, ha igazoltan bölcsődei kisgyermeknevelői munkakörben dolgoznak (kizárólag az E-felvételi rendszerbe feltöltött munkaköri igazolás alapján).
Idegen nyelven folyó képzések esetén idegen nyelvi képzési hozzájárulási díj fizetendő. Az óvodapedagógus (angol nyelven) alapképzési szakon az állami ösztöndíjas és az önköltséges képzésre felvételt nyert hallgatók is 200 000 Ft/félév idegen nyelvi képzési hozzájárulási díjat is fizetnek.
Felvételi pontok számítása
Az egyes szakokhoz tartozó vizsgakötelezettséget és a képzési területenként eltérő többletpontok rendszerét az 1. sz. táblázatban tekintheti át.
A külföldi vagy külföldi rendszerű középiskolában szerzett eredmények megfeleltetése, illetve ezek tanulmányi és érettségi pontokká való átszámítása központilag történik, erről A külföldi vagy Magyarországon működő külföldi rendszerű intézményben szerzett végzettségekről c. részben, illetve a honlapon találhat bővebb információt.
Intézményi vizsgák sajátos követelményei
Az alkalmassági vizsgák követelményeire vonatkozóan információ közvetlenül az Intézménytől kérhető.
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: érettségi bizonyítvány
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: betöltött munkakör igazolása, előalkalmassági vizsgáról szóló igazolás, érettségi tanúsítvány, felsőfokú oklevél, felsőoktatási szakképzés igazolása, fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, középfokú szakképzettséget tanúsító oklevél, középiskolai bizonyítvány, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OKJ bizonyítvány, oklevélmelléklet/leckekönyv, önkéntes katonai szolgálat igazolása, sporteredmény igazolása, szakgimnáziumi képesítő bizonyítvány, szakirányú továbbképzés igazolása, tanulmányi, művészeti versenyeredmény igazolása
Érettségi követelmények
|
és
|
és
|
A szak más intézményben
8 | A levelező munkarendű képzésben a hallgatók tanóráira meghatározott szombatonként 9 és 19 között kerül sor. |