Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› PTE ›› PTE-KPVK ›› tanító [nemzetiségi tanító (német)]
Egyetemek, főiskolák
Pécsi Tudományegyetem Kultúratudományi, Pedagógusképző és Vidékfejlesztési Kar tanító [nemzetiségi tanító (német)] |
Képz. szint: Alapképzés | |
Munkarend: Nappali | |
Fin. forma: Állami ösztöndíjas | |
Képzési idő (félév): 8 | |
Állami támogatás/önköltség féléves összege: támogatott | |
A szakra a kapacitás a következő finanszirozási formával együttesen van megadva: önköltséges | |
Kapacitás: 1 < 10 |
Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen
A 2006. február 1. után szerzett magyar felsőfokú és felsőoktatási szakképzésen szerzett oklevelek
adatait a Hivatal elektronikus úton veszi át a felsőoktatás információs rendszeréből.
Kivétel, azaz fel kell tölteni a tanítói oklevelet, ha idegennyelvi műveltségi területen végzett,
illetve azokat az okleveleket, ahol a képzést idegen nyelven végezte a jelentkező és a záróvizsgát is
idegen nyelven tette le.
Azon oklevelek esetében, amelyekben nem található minősítés, oklevélmelléklet vagy leckekönyv vagy oklevélátlag-igazolás benyújtása is szükséges.
a) jeles vagy kitűnő minősítésű oklevél esetén: 400 pontot
b) jó minősítésű oklevél esetén: 360 pontot
c) közepes minősítésű oklevél esetén: 320 pontot
d) elégséges minősítés esetén 280 pontot kapnak a jelentkezők a felsőfokú végzettségük alapján.
Felsőoktatási szakképzésen szerzett oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen
Az oklevélért adható pontot az oklevél minősítése alapján kell megállapítani az alábbiak szerint:
a) elégséges (2,00-2,50) minősítésű oklevél esetén:280 pontot
b) közepes (2,51-3,50) minősítésű oklevél esetén: 320 pontot
c) jó (3,51-4,50) minősítésű oklevél esetén: 360 pontot
d) jeles (4,51-5,00) vagy kitűnő minősítésű oklevél esetén: 400 pontot kapnak a jelentkezők a felsőoktatási szakképzésben szerzett végzettségük alapján.A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
I.
A képzéseket a szekszárdi képzési helyen hirdeti a Kar. Ahol egy adott szakot több képzési helyszínen is meghirdetik, ott a szak neve mellett zárójelben látható a képzési helyszín.
II.
A csecsemő- és kisgyermeknevelő, a tanító, és az óvodapedagógus képzésre jelentkezőknek:
1. Az alkalmassági vizsgák követelményéről bővebb információ a Tájékoztató 6.2. A csecsemő- és kisgyermeknevelő, a konduktor és a tanító- és óvodapedagógus képzés című fejezetében olvasható.
2. A csecsemő- és kisgyermeknevelő alapképzésben külön kérelemre mentesül az alkalmassági vizsgálat alól az a jelentkező, aki igazoltan bölcsődei gondozói munkakörben dolgozik. Ehhez be kell nyújtani a munkahelyi igazolást.
3. Aki pedagógusképzési területen szerzett felsőfokú végzettséggel és szakképzettséggel jelentkezik ezekre a szakokra, vagyis a korábbi tanulmányaihoz kapcsolódóan részt vett azonos típusú alkalmassági vizsgán, az érintett felsőoktatási intézményhez benyújtott kérelmére mentesülhet az alkalmassági vizsga követelménye alól.
Bővebb információ: https://kpvk.pte.hu/hu/alkalmassagi_vizsga
III.
Előzetes alkalmassági vizsga:
A csecsemő- és kisgyermeknevelő, az óvodapedagógus, a német nemzetiségi óvodapedagógus, a tanító és a német nemzetiségi tanító alapképzési szakra jelentkezőknek előzetes alkalmassági vizsgát szervez az intézmény.
Bővebb információ:
https://kpvk.pte.hu/hu/pedagogus_szakokra_jelentkezok_elozetes_alkalmassagi_vizsgaja_2022_evi_altalanos_felveteli_eljaras
IV.
Környezetkultúra szak
a) Alkalmassági vizsga
A környezetkultúra alapszakra jelentkezőknek az alkalmassági vizsga során a következőkben felsorolt, a jelentkező által készített művet kell bemutatni:
fél íves mappában 10 db, maximum 50x70 cm-es méretű, saját készítésű tanulmányrajz, festmény, grafika, plasztikai munkákról fotók
b) A gyakorlati vizsga követelményei
A környezetkultúra alapszakra jelentkezőknek gyakorlati vizsgát kell tenniük. E jelentkezők esetében a felvételi összpontszámot kizárólag a gyakorlati vizsga alapján kell megállapítani: a gyakorlati vizsga pontszámának – melynek maximális értéke 200 pont – megkettőzésével, többletpontok hozzáadása nélkül.
A gyakorlati vizsga a következő részekből áll:
- csendélet környezettel - tanulmányrajz: félíves méretű, fekete-fehér tónusos rajz, szabadon választott technikával (maximálisan elérhető pontszám: 100);
- kreatív tervezési feladatok síkon és térben (maximálisan elérhető pontszám: 70);
- otthoni munkák reprezentációja: minimum 10 munka, portfólió bemutatása (maximálisan elérhető pontszám: 30).
Bővebb információ: https://kpvk.pte.hu/hu/alkalmassagi_vizsga
V.
Szakoktató szak:
A szakoktató szakon a gyakorlati vizsga része egy motivációs levél, melyet a jelentkezőknek a vizsgára kell magukkal hozniuk.
A gyakorlati vizsgán felmérik a jelentkezők kommunikációs készségét, logikus gondolkodását, nyitottságát és szakmai motiváltságát egy általuk választott téma alapján.
A választható témák és bővebb információ a Kar honlapján érhetők el.
https://kpvk.pte.hu/hu/gyakorlati_vizsga_szakoktato_bsc
Felvételi pontok számítása
Az egyes szakokhoz tartozó vizsgakötelezettséget és a képzési területenként eltérő többletpontok rendszerét az 1. sz. táblázatban tekintheti át.
A külföldi vagy külföldi rendszerű középiskolában szerzett eredmények megfeleltetése, illetve ezek tanulmányi és érettségi pontokká való átszámítása központilag történik, erről A külföldi vagy Magyarországon működő külföldi rendszerű intézményben szerzett végzettségekről c. részben, illetve a honlapon találhat bővebb információt.
Intézményi vizsgák sajátos követelményei
Az alkalmassági és gyakorlati vizsgák követelményeire vonatkozóan információ közvetlenül az Intézménytől kérhető.
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: érettségi bizonyítvány
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: előalkalmassági vizsgáról szóló igazolás, érettségi tanúsítvány, felsőfokú oklevél, felsőoktatási szakképzés igazolása, fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, középfokú szakképzettséget tanúsító oklevél, középiskolai bizonyítvány, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OKJ bizonyítvány, önkéntes katonai szolgálat igazolása, sporteredmény igazolása, szakgimnáziumi képesítő bizonyítvány, szakirányú továbbképzés igazolása, tanulmányi, művészeti versenyeredmény igazolása
Érettségi követelmények
|
és
|
és
|
A szak más intézményben