![]() |
Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› EKKE ›› EKKE-BMK ›› germanisztika [német]
Egyetemek, főiskolák
Eszterházy Károly Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi és Művészeti Kar germanisztika [német] (1) (10) |
Képz. szint: Alapképzés | |
Munkarend: Levelező | |
Fin. forma: Önköltséges | |
Képzési idő (félév): 6 | |
Állami támogatás/önköltség féléves összege: 280000 Ft | |
A szakra a kapacitás a következő finanszirozási formával együttesen van megadva: állami ösztöndíjas | |
Kapacitás: 10 < 20 |
Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen
A 2006. február 1. után szerzett magyar felsőfokú és felsőoktatási szakképzésen szerzett oklevelek
adatait a Hivatal elektronikus úton veszi át a felsőoktatás információs rendszeréből.
Kivétel, azaz fel kell tölteni a tanítói oklevelet, ha idegennyelvi műveltségi területen végzett,
illetve azokat az okleveleket, ahol a képzést idegen nyelven végezte a jelentkező és a záróvizsgát is
idegen nyelven tette le.
Azon oklevelek esetében, amelyekben nem található minősítés, oklevélmelléklet vagy leckekönyv vagy oklevélátlag-igazolás benyújtása is szükséges.
A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket az Egyetem – amennyiben alapképzésre, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek – a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével és az emelt szintű érettségi követelménytől való eltekintéssel is rangsorolja. Ebben az esetben az oklevél minősítése alapján az alábbiak szerint maximum 400 pont adható:
5 (jeles, kiváló, kitüntetéses) minősítés esetén 400 pont;
4 (jó) minősítés esetén 360 pont;
3 (közepes) minősítés esetén 320 pont;
2 (elégséges) minősítés esetén 280 pont.
Az így kapott pontszámhoz a többletpontokat hozzáadva határozzák meg a jelentkező összpontszámát.
Felsőfokú oklevél alapján nem számítható pontszám, ha a jelentkező olyan képzésre jelentkezik, amelyen a felvételi összpontszámot kizárólag a gyakorlati vizsga alapján állapítják meg (pl. edző alapképzési szak, művészet és művészetközvetítés képzési terület szakjai).
Germanisztika alapszakon, amennyiben a rangsorolás a felsőfokú oklevél minősítésének figyelembevételével történik, a felvétel feltétele német nyelvből tett államilag elismert középfokú (B2) komplex típusú nyelvvizsga, vagy ezzel egyenértékű érettségi bizonyítvány vagy oklevél.
Specializálódás a képzés során
A szakon lehetőség van másik, elsősorban a bölcsészettudomány, a társadalomtudomány képzési területek alapképzési szakja szakterületi ismereteinek elsajátítására, 50 kredit értékben.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
Az alkalmassági és gyakorlati vizsgák követelményeire vonatkozóan információ közvetlenül az Intézménytől kérhető.
Felvételi pontok számítása
Az egyes szakokhoz tartozó vizsgakötelezettséget és a képzési területenként eltérő többletpontok rendszerét az 1. sz. táblázatban tekintheti át.
A külföldi vagy külföldi rendszerű középiskolában szerzett eredmények megfeleltetése, illetve ezek tanulmányi és érettségi pontokká való átszámítása központilag történik, erről A külföldi vagy Magyarországon működő külföldi rendszerű intézményben szerzett végzettségekről c. részben, illetve a honlapon találhat bővebb információt.
A művészeti vagy a művészetközvetítés képzési terület képzéseire történő jelentkezés esetében, ahol gyakorlati vizsga van, a felvételi összpontszámot kizárólag a gyakorlati vizsga alapján kell megállapítani. Ebben az esetben a felvételi összpontszámot a gyakorlati vizsga pontszámának - amelynek maximális értéke 200 pont - megkettőzésével, többletpontok hozzáadása nélkül kell meghatározni.
A kétszakos osztatlan tanárképzésben a művészeti jellegű tanár szakon, a gyakorlati vizsgán 100 pont, a közismereti tanárszakon az érettségi vizsgatárgy százalékos eredménye alapján ugyancsak 100 pont szerezhető. A jelentkező összpontszámát – az emelt szintű érettségi vizsgáért adható pontok kivételével – ebben az esetben is többletpontok nélkül kell megállapítani.
Intézményi vizsgák sajátos követelményei
Az alkalmassági és gyakorlati vizsgák követelményeire vonatkozóan információ közvetlenül az Intézménytől kérhető.
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: érettségi bizonyítvány
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: érettségi tanúsítvány, felsőfokú oklevél, felsőoktatási szakképzés igazolása, fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, középfokú szakképzettséget tanúsító oklevél, középiskolai bizonyítvány, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OKJ bizonyítvány, önkéntes katonai szolgálat igazolása, sporteredmény igazolása, szakirányú továbbképzés igazolása, tanulmányi, művészeti versenyeredmény igazolása
Érettségi követelmények
|
és
|
A szak más intézményben