Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› AVKF ›› csecsemő- és kisgyermeknevelő (Vác)
Egyetemek, főiskolák
Apor Vilmos Katolikus Főiskola csecsemő- és kisgyermeknevelő (Vác) (1) |
Képz. szint: Alapképzés | |
Munkarend: Levelező | |
Fin. forma: Állami ösztöndíjas | |
Képzési idő (félév): 6 | |
Állami támogatás/önköltség féléves összege: támogatott | |
A szakra a kapacitás a következő finanszirozási formával együttesen van megadva: önköltséges | |
Kapacitás: 5 < 20 |
Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen
A 2006. február 1. után szerzett magyar felsőfokú és felsőoktatási szakképzésen szerzett oklevelek
adatait a Hivatal elektronikus úton veszi át a felsőoktatás információs rendszeréből.
Kivétel, azaz fel kell tölteni a tanítói oklevelet, ha idegennyelvi műveltségi területen végzett,
illetve azokat az okleveleket, ahol a képzést idegen nyelven végezte a jelentkező és a záróvizsgát is
idegen nyelven tette le.
Azon oklevelek esetében, amelyekben nem található minősítés, oklevélmelléklet vagy leckekönyv vagy oklevélátlag-igazolás benyújtása is szükséges.
A pontszámítás alapja a megszerzett felsőfokú oklevél minősítése:
- 5 (jeles, kiváló, kitüntetéses) minősítés esetén 400 pont;
- 4 (jó) minősítés esetén 360 pont;
- 3 (közepes) minősítés esetén 320 pont;
- 2 (elégséges) minősítés esetén 280 pont.
Felsőoktatási szakképzésen szerzett oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen
A pontszámítás alapja a megszerzett oklevél minősítése:
- 5 (jeles, kiváló, kitüntetéses) minősítés esetén 400 pont;
- 4 (jó) minősítés esetén 360 pont;
- 3 (közepes) minősítés esetén 320 pont;
- 2 (elégséges) minősítés esetén 280 pont.
Specializálódás a képzés során
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A Főiskola fenntartója a Váci Egyházmegye. Az intézmény nyitott a nem katolikus vallású, vagy ateista hallgatók előtt is. A képzésekben minden szakon megjelenik a katolikus értékek képviselete, közvetítése. Bővebb információt a Főiskola honlapján találhatnak.
Az Intézmény katekéta-lelkipásztori munkatárs, kántor alapképzési szakokat is indít, melyek részletes leírása megtalálható az Egyetemek, főiskolák menüpontban az intézményi oldalon, a hitéleti meghirdetéseknél.
Az óvodapedagógus, a tanító és a csecsemő- és kisgyermeknevelő alapképzési szakok alkalmassági vizsgája A csecsemő- és kisgyermeknevelő, a konduktor és a tanító- és óvodapedagógus-képzés c. fejezetben leírtak szerint történik. Egyéb részletes tájékoztató a Főiskola honlapján (www.avkf.hu) a Felvételizőknek -> Felvételi elbeszélgetés/alkalmassági vizsga menüpontban található.A jelentkező előzetes alkalmassági vizsgán is részt vehet. A Főiskola honlapján található jelentkezési lapot 2022. január 14-ig lehet postai úton a Főiskola címére eljuttatni. Az előzetes alkalmassági vizsga időpontja: 2022. január 20. Eljárási díj: 4 000 Ft. Befizetés módja: átutalás a 10700323-67353264-52300002 számú bankszámlára, az összeg befizetéséről szóló igazolást csatolni kell a jelentkezéshez. Amennyiben valaki az alkalmassági vizsgán nem vesz részt, a befizetett vizsgadíj visszautalására nincs lehetőség.
"Megfelelt" minősítés esetén a 2022. évi általános felsőoktatási felvételi eljárás során újabb alkalmassági vizsgát nem kell tenni. A sikeres teljesítést igazoló dokumentumot a felsőoktatási felvételi jelentkezés során fel kell tölteni az e-felvételibe. Az előzetes alkalmassági vizsgán szerzett "nem felelt meg" minősítés a vizsga ismétlésével javítható. A német nemzetiségi szakirányra, az angol, a német és a szlovák nyelvű óvodapedagógus képzésre jelentkezőknek idegen nyelvi alkalmassági vizsgán is részt kell venniük!
A tanító és óvodapedagógus szaknál kizáró okok: diszlexia, diszgráfia, diszkalkulia, pszichés és mentális zavar, egyéb részképességzavar.
A nemzetiségi szakirányon megszerzett diploma felsőfokú (C1), komplex nyelvvizsgával egyenértékű. A nemzetiségi szakirányú képzés hallgatói részére a Főiskola ingyenes kollégiumi elhelyezést biztosít.Felvételi pontok számítása
Az egyes szakokhoz tartozó vizsgakötelezettséget és a képzési területenként eltérő többletpontok rendszerét az 1. sz. táblázatban tekintheti át.
A külföldi vagy külföldi rendszerű középiskolában szerzett eredmények megfeleltetése, illetve ezek tanulmányi és érettségi pontokká való átszámítása központilag történik, erről A külföldi vagy Magyarországon működő külföldi rendszerű intézményben szerzett végzettségekről c. részben, illetve a honlapon találhat bővebb információt.
Intézményi vizsgák sajátos követelményei
Az alkalmassági vizsgák követelményeire vonatkozóan információ közvetlenül az Intézménytől kérhető.
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: érettségi bizonyítvány
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: betöltött munkakör igazolása, előalkalmassági vizsgáról szóló igazolás, érettségi tanúsítvány, felsőfokú oklevél, felsőoktatási szakképzés igazolása, fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, középfokú szakképzettséget tanúsító oklevél, középiskolai bizonyítvány, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OKJ bizonyítvány, önkéntes katonai szolgálat igazolása, sporteredmény igazolása, szakgimnáziumi képesítő bizonyítvány, szakirányú továbbképzés igazolása, tanulmányi, művészeti versenyeredmény igazolása
Érettségi követelmények
|
és
|
és
|
A szak más intézményben