Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› DE ›› DE-TTK ›› vegyészmérnöki
Egyetemek, főiskolák
Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar vegyészmérnöki |
Képz. szint: Mesterképzés | |
Munkarend: Nappali | |
Fin. forma: Önköltséges | |
Képzési idő (félév): 4 | |
Állami támogatás/önköltség féléves összege: 500000 Ft | |
Kapacitás: 1 < 15 |
Specializálódás a képzés során
A diszciplináris (nem tanári) mesterképzési szakok specializációinak indítása létszámfüggő.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A mesterképzési szakokról, a felvételi eljárási rendről és a felvételi témakörökről részletes tájékoztató a Kar honlapján található: https://ttk.unideb.hu/ - Felvételizőknek - Mesterképzések menüpont.
A szakmai motiváció felmérésére minden jelentkezőtől motivációs levelet kér az Intézmény.
Leckekönyv-, illetve oklevélmelléklet-másolatot csak abban az esetben kér a Kar, ha a jelentkező alapképzési oklevele nem teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe az adott mesterképzési szakhoz, és/vagy az oklevelén nem szerepel az oklevél minősítése. A Tájékoztató megfelelő fejezetében (3. táblázat) található meg az az információ, hogy alapképzési oklevele milyen kreditértékkel számítható be az adott mesterképzési szakhoz. Ha egyéb, meghatározott kreditek teljesítésével figyelembe vehető szakos alapképzési oklevéllel rendelkezik, kreditelismerési eljárást kell kezdeményezni a Karnál, legkésőbb 2022. június 3-ig beküldve teljesített tárgyainak igazolását (leckekönyv- vagy oklevélmelléklet-másolat vagy kreditigazolás) a Kar címére.
A Debreceni Egyetem Tanulmányi és Vizsgaszabályzata lehetőséget biztosít arra, hogy szükség esetén azok, akik a bemeneti feltételeket nem teljesítik, részismereti képzés keretében hallgatói jogviszonyt létesítsenek az Egyetemmel, mely időszak alatt önköltséges formában teljesítik az előtanulmányi feltételeket.
A diszciplináris mesterképzési szakra jelentkezőknek a felsőoktatási felvételi jelentkezéshez az alábbiak igazolása szükséges:
- a felvétel feltétele a felsőfokú oklevél
- abban az esetben, ha az oklevelén nem szerepel az oklevél minősítése, a leckekönyv vagy az oklevélmelléklet teljes másolatát is csatolni szükséges,
- a szakmai motiváció felmérésére a Felvételi Bizottság egy motivációs levelet kér, melyet a felvételi vizsgára kell vinni,
- többletpont szerzésére jogosít: C1 (korábban felsőfokú) komplex (korábban C típusú), vagy legalább két, különböző nyelvből tett B2 (korábban középfokú) komplex (korábban C típusú) nyelvvizsga, fogyatékosság, hátrányos helyzet, gyermekgondozás, OTDK/TDK, szakmai tevékenység.
A többletpontok keretében jogcímenként max. 5 többletpont (nyelvvizsga max. 5 pont, esélyegyenlőség max. 5 pont, tudományos tevékenység max. 5 pont), összesen max. 10 többletpont szerezhető.
A biomérnöki, a vegyész és a vegyészmérnöki mesterképzési szakon nyelvvizsga jogcímen többletpont szerezhető felsőfokú (C1) komplex, vagy legalább két, különböző nyelvből tett középfokú (B2) komplex olyan nyelvvizsgáért, amelyen a tudományterületnek jelentős szakirodalma van: angol, német, francia, spanyol, olasz, orosz (max. 5 pont).
Abban az esetben, ha a jelentkező alapképzési oklevele nem teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe az adott mesterképzési szakhoz
- a leckekönyv vagy oklevélmelléklet teljes másolata vagy hitelesített tárgyteljesítési igazolás,
- a belépési feltételként meghatározott kreditek elfogadásához a tantárgyak tematikája, a kibocsátó Intézmény által hitelesítve (kivéve: a Debreceni Egyetemen végzett tanulmányok esetén).
Azoknak a dokumentumoknak, bizonyítványoknak, okleveleknek az eredeti példányát be kell mutatni a szóbeli felvételi elbeszélgetésen, amelyekkel már rendelkezik a jelentkező.
Felvételi vizsga: szóbeli. (A témakörök megtalálhatók a Kar honlapján: https://ttk.unideb.hu/ - Felvételizőknek - Mesterképzések)
Vizsgadíj: 3000 Ft. (Aki a Kar mesterképzési szakjai közül többet is megjelöl, a 3 000 Ft különeljárási díj ellenében maximálisan 3 szak felvételi vizsgáját teheti le.)
A felvételi vizsga időpontja: 2022. június 20-24. A pontos időpontról e-mailben küld tájékoztatást a Kar.
Amennyiben tanári mesterképzésre jelentkezik, mindenképpen tanulmányozza át A tanári mesterképzésről szóló fejezetet.
Felvételi pontok számítása
Általános szabályok
A jelentkezés benyújtása előtt a jelentkező mindenképpen tanulmányozza a 3. sz. táblázatot, amelyben megtalálható, hogy az adott mesterképzésre való jelentkezéshez milyen alapképzésben szerzett oklevél szükséges. Ha ez alapján nem rendelkezik teljes kreditértékű oklevéllel, úgy a megjelölt felsőoktatási intézménynél ún. előzetes kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie. Részletes információk az érintett intézményektől kérhetők. A felvételi eljárás során a kreditelismerési határozatot NEM kell benyújtani! A további tudnivalók megtalálhatók az Előzményként elfogadott szakok, kreditelismerés c. fejezetben.
Mesterképzés esetén a jelentkező teljesítményét 100 pontos rendszerben kell értékelni, amely tartalmazza a többletpontokat is. Azon jelentkezők számára, akik esélyegyenlőség jogcímen többletpontra jogosultak, jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az esélyegyenlőségben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.
Intézményi szabályok
Intézményi vizsgák sajátos követelményei
Az alkalmassági vizsgák követelményeire vonatkozóan információ közvetlenül az Intézménytől kérhető.
Felvételi pontok:
- felvételi vizsga: 50 pont
- oklevél minősítése alapján: 40 pont
Többletpontok minden szak esetében: maximum 10 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 5 pont
- fogyatékosság: 5 pont
- gyermekgondozás: 5 pont
- hátrányos helyzet: 5 pont
- nyelvvizsga: 5 pont
- tudományos tevékenység: 5 pont
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: felsőfokú oklevél
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OTDK/TDK igazolás, szakmai tevékenység igazolása
Felvételi vizsgatárgyak
|
A szak más intézményben