Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› ELTE ›› ELTE-TKK ›› tanári [2 félév [földrajztanár]] (Szombathely)
Egyetemek, főiskolák
Eötvös Loránd Tudományegyetem ELTE Tanárképző Központ tanári [2 félév [földrajztanár]] (Szombathely) (6) (26) |
Képz. szint: Mesterképzés | |
Munkarend: Levelező | |
Fin. forma: Önköltséges | |
Képzési idő (félév): 2 | |
Önköltség (félév): 400000 Ft | |
Kapacitás: 1 < 10 |
A szakhoz tartozó további információk a Felsőoktatási felvételi tájékoztató - 2019. szeptemberben induló képzések c. elektronikus kiadvány Egyetemek, főiskolák menüpontjában olvashatók.
Pót kiegészítés
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A tanári mesterképzés rendszeréről (amelyet a 8/2013. évi EMMI-rendelet határoz meg) a Tanárképző Központ honlapján (http://tkk.elte.hu/a-tanari-mesterkepzes-bemutatasa/) tájékozódhat.
Az egyes szakoknál feltüntetett lábjegyzetekre fokozottan figyeljen, mivel az azonos félévszámú, azonban eltérő struktúrájú és bemeneti követelményű képzésekről itt tájékozódhat.
A Tanárképző Központ által hirdetett 2, 4 és 5 féléves, 60, 120 és 150 kredites tanári mesterszakok oktatása az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi, Tanító- és Óvóképző, Természettudományi, Informatikai, Pedagógia és Pszichológia Karain, valamint a szombathelyi Savaria Egyetemi Központban folyik.
A tanári mesterképzésbe való belépéshez szükséges egy felsőfokú (főiskolai, egyetemi, mester szintű vagy tanító) oklevél. A szakterület által elvárt bemeneti végzettségek az egyes szakoknál olvashatók. A felvétel érdekében kreditek elismerésére nincs lehetőség.
A külföldi felsőoktatási intézményben szerzett oklevéllel rendelkezőknek a jelentkezéshez csatolniuk kell az oklevelük másolatát és igazolást az oklevél minősítéséről (pl. oklevélmelléklet), valamint szükség esetén a (hiteles) fordítását is. Részletesen lásd a bevezetőben.
A szóbeli és a gyakorlati felvételi vizsgák követelményeiről a Tanárképző Központ honlapján (http://tkk.elte.hu), a szombathelyi képzés esetében a Savaria Egyetemi Központ honlapján (http://sek.elte.hu) tájékozódhat.
A személyes megjelenést igénylő vizsgák időpontjáról, pontos helyéről, illetve a vizsga díjának (4 000 Ft) befizetési módjáról elektronikus levélben a budapesti képzések esetében a Tanárképző Központ, a szombathelyi képzések esetében a Savaria Egyetemi Központ Tanulmányi Hivatala értesítést küld. A különeljárási díj befizetésének elmulasztása a felvételi eljárásból való kizárást vonja maga után. A különeljárási díj visszafizetésére nincsen lehetőség.
A szóbeli és gyakorlati felvételi vizsgákat az 2019. augusztus 12-21. közötti időszakban bonyolítják le, ezért minden jelentkező a szóbeli és a gyakorlati vizsga tervezett idejére figyelemmel szervezze a programjait. Vizsgát csak az Intézmény által megadott időpontban lehet tenni, attól eltérő időpontban nincs vizsgalehetőség.
A pontszámításhoz szükséges és a szóbeli felvételi vizsgakövetelményben előírt (rendelkezésre álló) dokumentumok (motivációs levél, szakmai önéletrajz, oklevél, oklevél minősítéséről szóló igazolás, többletpontokat igazoló dokumentumok) felvi.hu-ra történő feltöltési határideje: 2019. augusztus 7. A határidőt követően kiállításra kerülő dokumentumokat (oklevél, oklevél minősítéséről szóló igazolás, többletpontokat igazoló dokumentumok), kérjük, mihamarabb töltsék fel a felvi.hu-ra.
A (rendelkezésre álló) csatolandó dokumentumok megadott határidőre történő beküldésének, valamint a felvételi különeljárási díj befizetésének elmulasztása a felvételi eljárásból való kizárást vonja maga után.
A 2 féléves, diszciplináris mesterképzésre épülő tanárképzés esetében kizárólag középiskolai szakképzettséget lehet szerezni (kivételt képez ez alól: az ének-zene tanár, a rajz- és vizuáliskultúra-tanár, a technika-, életvitel- és gyakorlat-tanár, a természetismeret-környezettan tanár szakok).
Felhívjuk a figyelmét, hogy a levelező munkarendű képzések részeként elvégzendő iskolai gyakorlat(ok) hétköznaponként, az iskolai munkarendben teljesíthetők.
Felvételi pontok számításaA pontszámítás az alábbiak alapján történik (kivéve az informatikatanár, ének-zene tanár és a rajz- és vizuáliskultúra-tanár mesterszakot):
1.) hozott tanulmányi eredmény: max. 15 pont- jeles minősítés: 15 pont, jó minősítés: 10 pont, közepes minősítés: 5 pont
2.) szakterülethez kapcsolódó felvételi vizsga: max. 75 pont megoszlása: maximálisan 25 pont adható a motivációs levél és a szakmai önéletrajz értékelésére és maximum 50 pont adható a szóbeli felvételi vizsgán nyújtott teljesítményért.
Többletpontok:A maximálisan adható 10 többletpont a következőképp oszlik meg:
- az előnyben részesítés alapján maximum 5 pont adható:
A) hátrányos helyzetű jelentkezőnek: 2 pont;
B) fogyatékkal élő jelentkezőnek: 2 pont;
C) gyes/gyed/gyet/tgyás folyósításban részesülőnek: 1 pont.
- nyelvtudás alapján maximum 5 pont adható:
A) felsőfokú (C1) nyelvvizsgáért (második idegen nyelvből): 3 pont
B) felsőfokú (C1) nyelvvizsgáért (harmadik idegen nyelvből): 5 pont
C) középfokú (B2) nyelvvizsgáért (harmadik idegen nyelvből): 3 pont
A nyelvtudás alapján adható többletpontok esetében egy nyelvből csak egy nyelvvizsga vehető figyelembe.
Pontszámítás:
Felvételi pontok:
- hozott tanulmányi eredmény: 15 pont
és
- motivációs levél és a szakmai önéletrajz: 25 pont
és
- szóbeli vizsga: 50 pont
Többletpontok minden szak esetében: maximum 10 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 5 pont
- fogyatékosság: 2 pont
- gyermekgondozás: 1 pont
- hátrányos helyzet: 2 pont
- 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 3 pont
- 3. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 5 pont
- 3. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 3 pont
Csatolandó dokumentumok
Felvétel feltétele: felsőfokú oklevél, felsőfokú tanulmányi eredmények, motivációs levél és/vagy önéletrajz
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, nyelvvizsgát igazoló dokumentum
Felvételi vizsgatárgyak
|
A szak más intézményben