Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› DE ›› DE-BTK ›› osztatlan tanári [10 félév [magyartanár; történelemtanár és állampolgári ismeretek tanára]]
Egyetemek, főiskolák
Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar osztatlan tanári [10 félév [magyartanár; történelemtanár és állampolgári ismeretek tanára]] (9) |
Képz. szint: Osztatlan képzés | |
Munkarend.: Nappali | |
Fin. forma: Állami ösztöndíjas | |
Képzési idő (félév): 10 | |
Önköltség (félév): támogatott | |
A szakra a kapacitás a következő finanszirozási formával együttesen van megadva: önköltséges | |
Kapacitás: 1 < 25 |
Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen
Amennyiben az intézmény az oklevél minősítéséből pontot számít, az oklevél minősítését az alábbi dokumentumokkal kell igazolni:
- alap- és mesterképzésben, illetve korábbi főiskolai vagy egyetemi képzésben szerzett oklevél, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését,
- (elektronikus) leckekönyv vagy oklevélmelléklet, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését.
A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket a Kar – amennyiben alapképzésre vagy osztatlan képzésre jelentkeznek – a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével (akár az emelt szintű érettségi követelménytől is eltekintve) rangsorolja.
A pontszámítás alapja a megszerzett felsőfokú oklevél minősítése:
5 (jeles, kiváló, kitünteséses) minősítés esetén 400 pont;
4 (jó) minősítés esetén 360 pont;
3 (közepes) minősítés esetén 320 pont;
2 (elégséges) minősítés esetén 280 pont.
A Kar kizárólag főiskolai, egyetemi, alap- és mesterképzésben szerzett oklevelek minősítése alapján számol pontokat, felsőoktatási szakképzési, szakirányú továbbképzési és doktori oklevelek minősítése alapján nem.
Amennyiben új típusú oklevele nem tartalmazza az oklevél minősítését, leckekönyvét (E-leckekönyvét) vagy oklevélmellékletét csatolnia kell, különben a kar nem tud oklevél minősítés alapján felvételi pontot számolni.Az idegen nyelvi alapképzési szakokra (anglisztika, germanisztika, romanisztika) ill. az osztatlan kétszakos tanári mesterképzés idegen nyelvszakos (angol, német, holland, francia, olasz) képzéseire történő jelentkezés esetén a felvételizőnek a felsőfokú oklevél mellett rendelkeznie kell az alapképzési szaknak/idegen nyelvi tanári szaknak megfelelő (holland nyelv és kultúra tanára szak esetén angol) nyelvből legalább középfokú (B2) komplex típusú államilag elismert nyelvvizsgával vagy azzal egyenértékű érettségi bizonyítvánnyal vagy felsőfokú oklevéllel.
Specializálódás a képzés során
A bölcsészettudomány képzési terület alapképzési szakjain a képzés során 50 kredit értékben háromféle specializálódási lehetősége van a hallgatóknak. Választhatják:
- az alapképzési szak további speciális ismereteit, vagy
- egy másik szak 50 kredites képzésének felvételét, vagy
- a bármely alapképzési szakhoz felvehető specializációt (finn, Mediterrán Európa (neolatin kultúrák)).
A szabad bölcsészet alapképzési szakon a Kar nem hirdet külön kommunikáció- és médiatudomány specializációt, helyette a hallgatók a kommunikáció és médiatudomány alapképzési szak által kínált azonos elnevezésű 50 kredites képzést választhatják.
A specializációk indítása létszámfüggő.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A Debreceni Egyetemen folyó osztatlan tanárképzésről aktuális információk a http://tanarkepzes.unideb.hu honlapon találhatóak.
Felvételi pontok számítása
Az egyes szakokhoz tartozó vizsgakötelezettséget és a képzési területenként eltérő többletpontok rendszerét az 1. sz. táblázatban tekintheti át.
A külföldi vagy külföldi rendszerű középiskolában szerzett eredmények megfeleltetése, illetve ezek tanulmányi és érettségi pontokká való átszámítása központilag történik, erről A külföldi vagy Magyarországon működő külföldi rendszerű intézményben szerzett végzettségekről c. részben, illetve a honlapon találhat bővebb információt.
Intézményi vizsgák sajátos követelményei
Az alkalmassági vizsgák követelményeire vonatkozóan információ közvetlenül az Intézménytől kérhető.
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: érettségi bizonyítvány, motivációs levél és/vagy önéletrajz
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: érettségi tanúsítvány, felsőfokú oklevél, felsőfokú tanulmányi eredmények, felsőoktatási szakképzés igazolása, fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, középiskolai bizonyítvány, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OKJ bizonyítvány, sporteredmény igazolása, tanulmányi, művészeti versenyeredmény igazolása
Felvételi vizsgatárgyak
Az alábbi érettségi tárgyak közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni.
|
és
|
és
|
A szak más intézményben
9 | Az intézményben a szakpár mindkét felén szerezhető általános és középiskolai tanári szakképzettség. |