Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› ELTE ›› ELTE-TKK ›› osztatlan tanári [11 félév [matematikatanár; orosz nyelv és kultúra tanára]]
Egyetemek, főiskolák
Eötvös Loránd Tudományegyetem ELTE Tanárképző Központ osztatlan tanári [11 félév [matematikatanár; orosz nyelv és kultúra tanára]] (3) |
Képz. szint: Osztatlan képzés | |
Munkarend.: Nappali | |
Fin. forma: Állami ösztöndíjas | |
Képzési idő (félév): 11 | |
Önköltség (félév): támogatott | |
A szakra a kapacitás a következő finanszirozási formával együttesen van megadva: önköltséges | |
Kapacitás: 1 < 2 |
Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen
Amennyiben az intézmény az oklevél minősítéséből pontot számít, az oklevél minősítését az alábbi dokumentumokkal kell igazolni:
- alap- és mesterképzésben, illetve korábbi főiskolai vagy egyetemi képzésben szerzett oklevél, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését,
- (elektronikus) leckekönyv vagy oklevélmelléklet, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését.
Az alapszakos végzettséggel osztatlan tanárképzésre jelentkezőket a Tanárképző Központ a 2019. évi általános felvételi eljárásban a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembe vételével és egyes szakok esetében további érettségi és/vagy nyelvi követelmények (az egyes szakoknál olvashatók) alapján rangsorolja.
A pontszámítás alapja a megszerzett alapszakos oklevél minősítése:
- 5 (jeles, kiváló, kitüntetéses) minősítés esetén 400 pont;
- 4 (jó) minősítés esetén 370 pont;
- 3 (közepes) minősítés esetén 340 pont;
- 2 (elégséges) minősítés esetén 310 pont.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A pályaalkalmassági vizsgálatot 2019. május 27. és június 7., valamint július 1. és 5. között bonyolítják le. Vizsgát csak az Intézmény által megadott időpontban lehet tenni, attól eltérő időpontban nincs vizsgalehetőség.
Figyelem! A pályaalkalmassági vizsgálathoz kizárólag motivációs levelet kérnek, elkészítéséhez a Központ honlapján (http://tkk.elte.hu/palyaalkalmassagi-vizsgalat/) talál segítséget.
A pályaalkalmassági vizsgálathoz és a média-, mozgókép- és kommunikációtanár szak vizsgájához szükséges írásbeli dokumentumokat (önéletrajz, motivációs levél, esszé) február 15-ig kell feltölteni a felvi.hu-ra, amennyiben ezt elmulasztja a Tanárképző Központ kizárja a felvételi eljárásból!
A személyes megjelenést igénylő vizsgák időpontjáról, pontos helyéről, illetve a vizsga díjának (4 000 Ft) befizetési módjáról április végén/május elején elektronikus levélben a budapesti képzések esetében a Tanárképző Központ, a szombathelyi képzések esetében a Savaria Egyetemi Központ Tanulmányi Hivatala értesítést küld. A különeljárási díj befizetésének elmulasztása a felvételi eljárásból való kizárást vonja maga után. A különeljárási díj visszafizetésére nincsen lehetőség!
A gyakorlati vizsgákon 100 pont szerezhető. A gyakorlati vizsgás szakokon többletpont nem számítható, kivéve az emelt szintű érettségiért adható többletpontokat.
A külföldi felsőoktatási intézményben szerzett alapszakos oklevéllel rendelkezőknek a jelentkezéshez csatolniuk kell az oklevelük másolatát és igazolást az oklevél minősítéséről (pl. oklevélmelléklet, leckekönyv másolata), valamint mindkettő (hiteles) magyar fordítását is.
A felvételi eljárásban azon osztatlan tanárszakok esetében (angoltanár, biológiatanár, fizikatanár, földrajztanár, informatikatanár, kémiatanár, magyartanár, matematikatanár, némettanár, történelemtanár), amelyeken általános és középiskolai tanári végzettség is szerezhető kizárólag az általános iskolai szakra lehet a jelentkezést benyújtani. E szakok mindegyikén van az Eötvös Loránd Tudományegyetem karain középiskolai tanári szak is, ezért az általános iskolai tanári szakról felvétel után átjelentkezhetnek a középiskolai tanárszakokra.
A felsőfokú végzettséggel jelentkezőnek – szlavisztika alapszakos (orosz szakirány) oklevél hiányában – a képzésben való részvételhez szükséges egy államilag elismert, C1-es szintű komplex nyelvvizsga-bizonyítvány orosz nyelvből vagy azzal egyenértékű dokumentum.
A felsőfokú végzettséggel jelentkezőnek – matematika alapszakos oklevél hiányában – a képzésben való részvételhez szükséges egy emelt szintű érettségi az alábbi tárgyak közül: biológia, fizika, földrajz, kémia, matematika.
Felvételi pontok számítása
Az egyes szakokhoz tartozó vizsgakötelezettséget és a képzési területenként eltérő többletpontok rendszerét az 1. sz. táblázatban tekintheti át.
A külföldi vagy külföldi rendszerű középiskolában szerzett eredmények megfeleltetése, illetve ezek tanulmányi és érettségi pontokká való átszámítása központilag történik, erről A külföldi vagy Magyarországon működő külföldi rendszerű intézményben szerzett végzettségekről c. részben, illetve a honlapon találhat bővebb információt.
Intézményi vizsgák sajátos követelményei
Az alkalmassági és gyakorlati vizsgák követelményeire vonatkozóan információ közvetlenül az Intézménytől kérhető.
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: érettségi bizonyítvány, motivációs levél és/vagy önéletrajz
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: érettségi tanúsítvány, felsőfokú oklevél, felsőfokú tanulmányi eredmények, felsőoktatási szakképzés igazolása, fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, középiskolai bizonyítvány, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OKJ bizonyítvány, sporteredmény igazolása, tanulmányi, művészeti versenyeredmény igazolása
Felvételi vizsgatárgyak
Az alábbi érettségi tárgyak közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni.
|
és
|
és
|
A szak más intézményben
3 | Az intézményben a szakpár első felén szerezhető általános és középiskolai tanári szakképzettség, a második felén 5+1 éves tanárképzés folyik. |