Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› EDUTUS ›› nemzetközi gazdálkodás (Budapest)
Egyetemek, főiskolák
Edutus Egyetem nemzetközi gazdálkodás (Budapest) |
Képz. szint: Alapképzés | |
Munkarend.: Nappali | |
Fin. forma: Önköltséges | |
Képzési idő (félév): 7 | |
Önköltség (félév): 230000 Ft | |
Kapacitás: 10 < 50 |
Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen
Amennyiben az intézmény az oklevél minősítéséből pontot számít, az oklevél minősítését az alábbi dokumentumokkal kell igazolni:
- alap- és mesterképzésben, illetve korábbi főiskolai vagy egyetemi képzésben szerzett oklevél, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését,
- (elektronikus) leckekönyv vagy oklevélmelléklet, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését.
A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket a Főiskola – amennyiben alapképzésre, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek – a 2019. évi általános felvételi eljárásban a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével (akár az emelt szintű érettségi követelménytől is eltekintve) rangsorolja.
A pontszámítás alapja a megszerzett felsőfokú oklevél minősítése:- 5 (kiváló, kitüntetéses) minősítés esetén 400 pont;
- 5 (jeles) minősítés esetén 380 pont;
- 4 (jó) minősítés esetén 360 pont;
- 3 (közepes) minősítés esetén 340 pont;
- 2 (elégséges) minősítés esetén 320 pont.
Specializálódás a képzés során
A specializáció az adott szak részét képező önálló szakképzettséget nem eredményező, speciális szaktudást biztosító képzés, az adott szak elágazó tartalmi követelményei egyikének speciális kibővítése.
A képzés során a hallgató a mintatervben meghatározott és az intézmény által az adott tanévben meghirdetett specializációk közül választhat. A választható specializációk közül egy mindig indul, a továbbiak indításának feltétele minimum 15 fő specializációnként.
A hallgatót a meghirdetésre kerülő specializációk tartalmáról, a jelentkezés módjáról, határidejéről a specializáció indítási félévét megelőző félév szorgalmi időszakában a specializáció-felelősök tájékoztatják.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
Az Egyetem öt képzési helyszínen, Tatabányán, Budapesten, Sümegen, Tatán és Balatonfüreden indítja a meghirdetett gazdaságtudományi képzési területhez tartozó alapképzési szakokat. A szakokra képzési helyenként külön-külön kell jelentkezni. A jelentkező azon a képzési helyen kezdheti meg tanulmányait, ahová felvételt nyert. A hallgatónak a tanulmányok megkezdése után lehetősége van képzésihely-váltást kérvényezni.
A műszaki képzési területhez tartozó szakok kizárólag Tatabányán indulnak.
Az Egyetem csak a tatabányai képzési helyszínen rendelkezik kollégiummal, az ide felvételt nyert hallgatók részére tud kollégiumi elhelyezést biztosítani.
A nappali tagozatos hallgatók számára a kollégiumi díj és az önköltség összege az Edutus Egyetem által szervezett hallgatói munkavégzés keretében részben vagy egészben ledolgozható.
Felvételi pontok számítása
Az egyes szakokhoz tartozó vizsgakötelezettséget és a képzési területenként eltérő többletpontok rendszerét az 1. sz. táblázatban tekintheti át.
A külföldi vagy külföldi rendszerű középiskolában szerzett eredmények megfeleltetése, illetve ezek tanulmányi és érettségi pontokká való átszámítása központilag történik, erről A külföldi vagy Magyarországon működő külföldi rendszerű intézményben szerzett végzettségekről c. részben, illetve a honlapon találhat bővebb információt.
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: érettségi bizonyítvány
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: érettségi tanúsítvány, felsőfokú oklevél, felsőfokú tanulmányi eredmények, felsőoktatási szakképzés igazolása, fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, középiskolai bizonyítvány, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OKJ bizonyítvány, sporteredmény igazolása, tanulmányi, művészeti versenyeredmény igazolása
Érettségi követelmények
Az alábbi érettségi vizsgák közül kettőt kell választani:
|
A szak más intézményben