Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› ELTE ›› ELTE-BTK ›› magyar
Egyetemek, főiskolák
Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar magyar |
Képz. szint: Alapképzés | |
Munkarend.: Nappali | |
Fin. forma: Önköltséges | |
Képzési idő (félév): 6 | |
Önköltség (félév): 300000 Ft | |
A szakra a kapacitás a következő finanszirozási formával együttesen van megadva: állami ösztöndíjas | |
Kapacitás: 30 < 110 |
Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen
Amennyiben az intézmény az oklevél minősítéséből pontot számít, az oklevél minősítését az alábbi dokumentumokkal kell igazolni:
- alap- és mesterképzésben, illetve korábbi főiskolai vagy egyetemi képzésben szerzett oklevél, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését,
- (elektronikus) leckekönyv vagy oklevélmelléklet, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését.
Specializálódás a képzés során
A bölcsészettudomány képzési területen az alapképzési szak általános és szakirányos/specializációs ismeretei mellett kötelezően választani kell a differenciált szakmai ismeretek moduljaiból is. A választható ismeret lehet az alapképzési szak egy másik specializációja vagy az alapképzési szak további szakterületi ismeretei vagy egy másik alapképzési szak szakterületi ismeretei, melyet az alapképzési szak tudományterületén folytatandó mesterképzéshez lehet elfogadni. Az alapképzési szakok, valamint az egyes alapképzési szakokon a képzési és kimeneti követelmények alapján felajánlott modulok tanegységlistái a Kar honlapján tekinthetők meg.
Az egyes alapképzési szakokhoz választható modulok: a selyemút kultúrái, anglisztika, arab, assziriológia, bibliatudomány, bolgár, buddhizmus, cseh, délkelet-ázsiai kultúrák, egyházzene, egyiptológia, elméleti nyelvészet, esztétika, észt, etika, filmelmélet és filmtörténet, filozófia, finn, finnugor, francia, hebraisztika, hindi, horvát, informatikus könyvtáros, iranisztika, irodalomtudomány, iszlám művészetek, japán, judaisztika, kelet-ázsiai kultúrák, kínai, kommunikáció és médiatudomány, koreai, kreatív írás, latin, lengyel, litván, magyar, magyar jelnyelv, magyar mint idegen nyelv, modern Ázsia, mongol, művelődéstudomány, művészettörténet, néderlandisztika, német, néprajz, nyelvmentor, nyelv- és beszédtudomány, olasz, orosz, ógörög, portugál, régészet, román, román nemzetiségi kultúra, skandinavisztika, spanyol, szanszkrit, szerb, szerkesztői ismeretek, színházi stúdiumok, szlovák, szlovén, tibeti, török, történelem, ukrán, újgörög, ügyvitel, vallástudomány, zenekultúra.
Célnyelvi előképzettség szükséges az anglisztika, assziriológia, bolgár, cseh, egyiptológia, francia, hebraisztika, hindi, horvát, japán, kínai, latin, lengyel, magyar jelnyelv, néderlandisztika, német, ógörög, olasz, orosz, román nemzetiségi kultúra, skandinavisztika, spanyol, szanszkrit, szerb, szlovák, szlovén, újgörög, ukrán modulok felvételéhez, egyéb nyelvi előképzettség néderlandisztika és skandinavisztika modulok esetében. A nyelvismeret foka és a szakterületi belépés időpontja a tantervben kerül meghatározásra.A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A nem magyar anyanyelvű külföldi jelentkezőknek a beiratkozáskor tanúsítaniuk kell, hogy elvégeztek egy B1 szintű (korábban alapfokú) magyar nyelvtanfolyamot vagy ennek megfelelő szintű magyar nyelvoktatáson vettek részt.
Az osztatlan tanárszakok felvételi eljárásának adminisztrációját az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanárképző Központja végzi. A Karon az osztatlan tanárképzéssel kapcsolatban a tanárképzési referens nyújt felvilágosítást (411-6500/5464-es mellék).
Felvételi pontok számítása
Az egyes szakokhoz tartozó vizsgakötelezettséget és a képzési területenként eltérő többletpontok rendszerét az 1. sz. táblázatban tekintheti át.
A külföldi vagy külföldi rendszerű középiskolában szerzett eredmények megfeleltetése, illetve ezek tanulmányi és érettségi pontokká való átszámítása központilag történik, erről A külföldi vagy Magyarországon működő külföldi rendszerű intézményben szerzett végzettségekről c. részben, illetve a honlapon találhat bővebb információt.
Intézményi vizsgák sajátos követelményei
Az alkalmassági és gyakorlati vizsgák követelményeire vonatkozóan információ közvetlenül az Intézménytől kérhető.
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: érettségi bizonyítvány
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: érettségi tanúsítvány, felsőoktatási szakképzés igazolása, fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, középiskolai bizonyítvány, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OKJ bizonyítvány, sporteredmény igazolása, tanulmányi, művészeti versenyeredmény igazolása
Érettségi követelmények
|
és
|
A szak más intézményben