Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› DE ›› DE-MK ›› műszaki menedzser
Egyetemek, főiskolák
Debreceni Egyetem Műszaki Kar műszaki menedzser |
Képz. szint: Alapképzés | |
Munkarend.: Nappali | |
Fin. forma: Önköltséges | |
Képzési idő (félév): 7 | |
Önköltség (félév): 325000 Ft | |
A szakra a kapacitás a következő finanszirozási formával együttesen van megadva: állami ösztöndíjas | |
Kapacitás: 25 < 80 |
Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen
Amennyiben az intézmény az oklevél minősítéséből pontot számít, az oklevél minősítését az alábbi dokumentumokkal kell igazolni:
- alap- és mesterképzésben, illetve korábbi főiskolai vagy egyetemi képzésben szerzett oklevél, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését,
- (elektronikus) leckekönyv vagy oklevélmelléklet, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését.
A pontszámítás alapja a megszerzett felsőfokú oklevél minősítése:
- 5 (jeles, kiváló, kitüntetéses) minősítés esetén 400 pont;
- 4 (jó) minősítés esetén 350 pont;
- 3 (közepes) minősítés esetén 300 pont;
Ezen pontszámítás mellett továbbra is lehetőség van arra, hogy az összpontszám az érettségi pontok, a tanulmányi pontok és a többletpontok összegéből vagy az érettségi pontok duplázásából és a többletpont összegéből kerüljön kiszámításra. A Kar a 3 pontszámítási módszer közül a jelentkező számára legelőnyösebbet veszi figyelembe.
Specializálódás a képzés során
Ipari folyamattervezés specializáció
Az Ipari folyamattervezés specializáció célja, hogy a hallgatók elsajátítsák a munkaerő piaci elvárásoknak megfelelő ismeretanyagot, különösen az ipari vállalatokra illetve e vállalatok gyártási és szolgáltatási folyamatinak elemzésére, tervezésére specializálódva. Fő feladatuk a termelékenységgel és a termelésirányítással-ellenőrzéssel kapcsolatos technikai problémák megoldása és menedzselése. Hallgatóink az ismeretek elsajátításával összetett tudásanyag birtokába kerülnek. Az ipari mérnöki tevékenység magában foglalja: a termelési, szolgáltatói folyamatok reál, humán, illetve gazdasági és társadalmi összefüggéseit, az ipari szervezetek működési elveit, a szervezetekben a műszaki, gazdasági és menedzsment jellegű tevékenységeket, azok összefüggéseit, a termelő és szolgáltató vállalkozások alapításához és működtetéséhez szükséges ismereteket.
Anyagmozgatási és logisztikai specializáció
Az Anyagmozgatási és logisztikai specializáció célja, olyan szakemberek képzése, akik az ipari folyamatok legmagasabb szintű kiszolgálását és hibamentes működését képesek biztosítani. A hallgatók a képzéssel elsajátíthatják a húzó és toló rendszerű logisztikai folyamatok menedzselésének és fejlesztésének képességét. Továbbá képet kapnak a vállalati logisztikai rendszerek működéséről, a vállalatokon átívelő folyamatok elhelyezkedéséről az ellátási láncban. Beszerzéstől a termelési folyamatok kiszolgálásán át egészen a csomagolástechnikáig és a hulladék kezelésig. Valamint megismerik a különböző folyamatokban használt kézi, gépi, félautomata és automata anyagmozgató gépek használatát darabáruk és ömlesztett áruk mozgatására. A törzsanyag fontos részét képezi a logisztikai információs rendszerek és a termelés logisztika korszerű technikái. Ezen technikák és ismeretek elsajátításával a végzett hallgatók megfelelnek a munkaerő piac legmagasabb elvárásainak.
Építőipari specializáció
Az alapképzés célja, hogy a hallgatók elsajátítsák a munkaerő piaci elvárásoknak megfelelő ismeretanyagot, különösen az építőipari vállalatokra specializálódva. A tantárgyak elsajátításával az alábbi ismeretek birtokába kerülnek a hallgatók, műszaki és menedzsment terület alapfogalmai és fő összefüggései; az építőipari folyamatok reál, humán, illetve gazdasági és társadalmi összefüggései, az építőipari szervezetek működési elvei, a szervezetekben a műszaki, gazdasági és menedzsment jellegű tevékenységek. Az építőipari vállalkozások alapításához és menedzseléséhez szükséges ismeretek, a kapcsolódó tudományok (pl. szociológia, pszichológia, jog) és a műszaki és menedzsment tudományok határterületeinek elvei és eredményei, a környezetvédelem, munkavédelem, minőségügy, iparjogvédelem, valamint a fogyasztóvédelem követelményei.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
Felvételi pontok számítása
Az egyes szakokhoz tartozó vizsgakötelezettséget és a képzési területenként eltérő többletpontok rendszerét az 1. sz. táblázatban tekintheti át.
A külföldi vagy külföldi rendszerű középiskolában szerzett eredmények megfeleltetése, illetve ezek tanulmányi és érettségi pontokká való átszámítása központilag történik, erről A külföldi vagy Magyarországon működő külföldi rendszerű intézményben szerzett végzettségekről c. részben, illetve a honlapon találhat bővebb információt.
Intézményi vizsgák sajátos követelményei
Az alkalmassági vizsgák követelményeire vonatkozóan információ közvetlenül az Intézménytől kérhető.
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: érettségi bizonyítvány
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: érettségi tanúsítvány, felsőfokú oklevél, felsőfokú tanulmányi eredmények, felsőoktatási szakképzés igazolása, fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, középiskolai bizonyítvány, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OKJ bizonyítvány, sporteredmény igazolása, tanulmányi, művészeti versenyeredmény igazolása
Érettségi követelmények
|
és
|
A szak más intézményben