![]() |
Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› SOE ›› SOE-SKK ›› faipari mérnöki
Egyetemek, főiskolák
Soproni Egyetem Simonyi Károly Műszaki, Faanyag-tudományi és Művészeti Kar faipari mérnöki (1) |
Képz. szint: Mesterképzés | |
Munkarend.: Levelező | |
Fin. forma: Állami ösztöndíjas | |
Képzési idő (félév): 4 | |
Önköltség (félév): támogatott | |
Kapacitás: 2 < 10 |
Specializálódás a képzés során
Technológia és üzemfenntartás specializáció:
A technológia specializációban az általános faipari technológiákról, fa és falapú termékekről és folyamatmérnöki ismeretekről tanulhatnak a hallgatók. Míg az alapképzésben egy faipari cég üzemeltetéséhez szükséges általános ismereteket lehet megszerezni, a mesterképzés, és ezen belül a technológiai specializáció olyan ismeretek elsajátítására nyújt lehetőséget, amellyel egy cég termelésének optimalizálása érhető el. A hallgatók fontos, az alapképzésben nem szereplő tervezői ismereteket kaphatnak, többek között az anyagtudomány, az informatika, a logisztika, a mechatronika illetve a technológia területén. A hagyományos elméleti és gyakorlati oktatás mellett a specializáció 2 félév önálló labor és 2 félév diplomamunka tárgyat is tartalmaz, amely keretében, egy témavezető oktató segítségével a hallgatók egy komplex projektfeladatot készítenek.
Faszerkezet-tervező specializáció:
A faipari mérnöki mesterképzés szerkezettervező specializáció hallgatói a kimondottan fából, valamint fa alapú építőanyagokból készülő mérnöki szerkezetek vonatkozásában szerezhetnek egyedülálló ismereteket. A diploma birtokosai a faszerkezetes építmények tervezésével, kivitelezésével, felújításával foglalkozó fa- és építőipari cégeknél műszaki tervezési, valamint szilárdságtani alapokon nyugvó méretezési feladatokat is elláthatnak. Ezzel összefüggésben továbbá szervezői, fejlesztői, kutatói, vezetői, projektmenedzseri pozíciókat is betölthetnek. A specializáción megszerzett diploma a tudományos, valamint szakértői vonalon történő előrelépést is megalapozza. A specializáció tanterve úgy került összeállításra, hogy az itt végzett faipari mérnökök egy a Simonyi Károly Műszaki, Faanyagtudományi és Művészeti Kar által indított posztgraduális, tartószerkezet tervező szakmérnöki képzés keretén belül a Magyar Mérnöki Kamara által odaítélhető tartószerkezet tervezői jogosultságot is megszerezhetik.
Faanyagvédelmi specializáció:
A faipari mérnöki mesterképzés faanyagvédelmi specializáció hallgatói a fa- és építőipar területén felmerülő különösen faanyagvédelmi mérnöki feladatok ellátására felkészült szakemberek lesznek. Ők a fa- és faalapú anyagok, termékek, szerkezetek, építmények, építményrészek faanyavédelmével kapcsolatos anyagok, technológiák, intézkedések vonatkozásában tervezői, szervezői, fejlesztői, kutatói, vezetői, projektmenedzseri pozíciókat tölthetnek be. A jelöltek a gyakorlatorientált képzés során többek között a faanyagvédelmi diagnosztika, megelőző vegyszermentes technikai és vegyszeres faanyagvédelem, a megszüntető faanyagvédelem és ezeket érintő jogi, szabályozási, munka- és környezetvédelmi, egészségbiztonsági vonatkozásaival ismerkednek meg a tudomány és technika mindenkori állásának, valamint a hazai és EU direktíváknak, szabályoknak megfelelően. A specializáción megszerzett diploma a tudományos, valamint szakértői vonalon történő előrelépést is megalapozza. A megfelelő szakmai gyakorlat megszerzését követően mérnökeink többek között önálló faanyagvédelmi szakértői tevékenységet is folytathatnak, akár a műemléki érték védelmére kiterjedően is.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
http://skk.uni-sopron.hu/kreditelismeres
Felvételi pontok számítása
Általános szabályok
A jelentkezés benyújtása előtt a jelentkező mindenképpen tanulmányozza a 3. sz. táblázatot, amelyben megtalálható, hogy az adott mesterképzésre való jelentkezéshez milyen alapképzésben szerzett oklevél szükséges. Ha ez alapján nem rendelkezik teljes kreditértékű oklevéllel, úgy a megjelölt felsőoktatási intézménynél ún. előzetes kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie. Ennek eredményessége esetén az erről szóló kreditelismerési határozatot a felvételi eljárás során legkésőbb 2019. július 10-ig kell benyújtani. A további tudnivalók megtalálhatók az Előzményként elfogadott szakok, kreditelismerés c. fejezetben.
Mesterképzésben legfeljebb 100 pont szerezhető, mely tartalmazza a többletpontokat is. Azon jelentkezők, akik esélyegyenlőség jogcímen többletpontra jogosultak, azok számára jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az esélyegyenlőségben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.
Pontszámítás:
Felvételi pontok:
- felvételi elbeszélgetés: 55 pont
és
- súlyozott tanulmányi átlag: 40 pont
Többletpontok minden szak esetében: maximum 5 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 5 pont
- fogyatékosság: 3 pont
- gyermekgondozás: 2 pont
- hátrányos helyzet: 2 pont
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: felsőfokú oklevél, felsőfokú tanulmányi eredmények
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása
Felvételi vizsgatárgyak
|