Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› KRE ›› KRE-BTK ›› szabad bölcsészet
Egyetemek, főiskolák
Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kar szabad bölcsészet |
Képz. szint: Alapképzés | |
Munkarend.: Nappali | |
Fin. forma: Állami ösztöndíjas | |
Képzési idő (félév): 6 | |
Önköltség (félév): támogatott | |
A szakra a kapacitás a következő finanszirozási formával együttesen van megadva: önköltséges | |
Kapacitás: 10 < 60 |
Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen
Amennyiben az intézmény az oklevél minősítéséből pontot számít, az oklevél minősítését az alábbi dokumentumokkal kell igazolni:
- alap- és mesterképzésben, illetve korábbi főiskolai vagy egyetemi képzésben szerzett oklevél, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését,
- (elektronikus) leckekönyv vagy oklevélmelléklet, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését.
A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket – amennyiben alapképzésre, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek – az intézmény a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével is rangsorolja, és ennek során eltekint az emelt szintű érettségi követelményektől is.
- kitűnő/jeles minősítésű oklevél: 400 pont,
- jó minősítésű oklevél: 360 pont,
- közepes minősítésű oklevél: 320 pont,
- elégséges minősítésű oklevél: 280 pont.
Az összpontszám megállapításakor ehhez adják hozzá az esetleges többletpontokat.
Az anglisztika alapképzési szak, az angol nyelv és kultúra tanára osztatlan tanárképzési szak, a germanisztika [német] alapképzési szak, illetve a német nyelv és kultúra tanára osztatlan tanárképzési szak esetében a Kar a felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőknél csak akkor számol pontot, ha a jelentkező rendelkezik az adott szak nyelvéből (angol/német) legalább középfokú (B2) komplex típusú államilag elismert nyelvvizsgával vagy azzal egyenértékű érettségi bizonyítvánnyal vagy felsőfokú oklevéllel.
Specializálódás a képzés során
- a saját alapképzési szakjuk másik szakiránya vagy az alapképzési szak adott szakirányának további szakterületi ismereteit tartalmazó specializáció (illetve specializációs csomag),
- vagy egy másik alapképzési szak alapvető szakterületi ismereteire épülő, ún. modul (minor).
A szakterületi specializációk csak megfelelő számú jelentkező esetén indulnak.
Szakterületi ismeretek: művészettörténet; vallástudomány; színházi stúdiumok; filozófia; német nyelv, kultúra és gazdaság, valamint bölcsészet- és társadalomtudományi
szakkollégiumi.
Egy másik alapképzési szak (anglisztika; germanisztika [német]; germanisztika [néderlandisztika]; keleti nyelvek és kultúrák [japán]; kommunikáció- és médiatudomány (speciális nemzetközi kommunikációs ismeretek és speciális kommunikációs ismeretek); történelem) alapvető szakterületi ismereteire épülő, ún. modul (minor).
A speciális nemzetközi kommunikációs ismeretek tantárgycsoportot sikeres idegen nyelvi szintfelmérő (középfokú angol) megírása után lehet választani.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A Kar annak a jelentkezőnek a jelentkezését fogadja el, aki tiszteletben tartja a református keresztény erkölcsi és szellemi értékeket, és ezeknek megfelelő viselkedést tanúsít.
Felvételi pontok számítása
Az egyes szakokhoz tartozó vizsgakötelezettséget és a képzési területenként eltérő többletpontok rendszerét az 1. sz. táblázatban tekintheti át.
A külföldi vagy külföldi rendszerű középiskolában szerzett eredmények megfeleltetése, illetve ezek tanulmányi és érettségi pontokká való átszámítása központilag történik, erről A külföldi vagy Magyarországon működő külföldi rendszerű intézményben szerzett végzettségekről c. részben, illetve a honlapon találhat bővebb információt.
Intézményi vizsgák sajátos követelményei
Az alkalmassági, gyakorlati és saját vizsgák követelményeire vonatkozóan információ közvetlenül az Intézménytől kérhető.
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: érettségi bizonyítvány
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: érettségi tanúsítvány, felsőfokú oklevél, felsőfokú tanulmányi eredmények, felsőoktatási szakképzés igazolása, fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, középiskolai bizonyítvány, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OKJ bizonyítvány, sporteredmény igazolása, tanulmányi, művészeti versenyeredmény igazolása
Érettségi követelmények
Az alábbi érettségi tárgyak közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni.
|
és
|
A szak más intézményben