Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› DE ›› DE-GTK ›› tanári [2 félév [közgazdásztanár [vállalkozási ismeretek]]]
Egyetemek, főiskolák
Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar tanári [2 félév [közgazdásztanár [vállalkozási ismeretek]]] (1) (6) |
Képz. szint: Mesterképzés | |
Munkarend.: Levelező | |
Fin. forma: Állami ösztöndíjas | |
Képzési idő (félév): 2 | |
Önköltség (félév): támogatott | |
Kapacitás: 5 < 20 |
Specializálódás a képzés során
A vezetés és szervezés, valamint a nemzetközi gazdaság és gazdálkodás mesterképzési szakon a hallgatók specializációt a 3. félévtől választhatnak. Az egyes tanévekben induló specializációk létszámát a szakfelelős javaslatára a dékán határozza meg. A hallgatók specializációra való besorolása szakonként a specializációra jelentkező hallgatók összesített korrigált kreditindexe alapján történik.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
Az angol nyelvű mesterképzési szakokon résztvevők idegen nyelvi képzési hozzájárulási díjat is fizetnek az önköltségi díjon felül. Az idegennyelvi képzési hozzájárulási díj összege kizárólag az önköltséges képzési formában 350 000 Ft/félév.
Az angol nyelvű mesterképzések esetében a felvételi szakmai és motivációs elbeszélgetés angol nyelven történik.
A Master of Business Administration (MBA) mesterképzési szakra jelentkezőknek alapfokozat vagy főiskolai szintű végzettség birtokában megszerzett legalább három, mesterfokozat vagy egyetemi szintű végzettség birtokában megszerzett legalább kétéves szakmai, vezetői gyakorlat. Az erről szóló igazolás(oka)t a felsőoktatási felvételi jelentkezéssel együtt kell az E-felvételibe feltölteni.
A mesterképzésekre történő felvételi szakmai elbeszélgetés témakörei megtalálhatóak a kar honlapján az egyes mesterképzéseknél: https://econ.unideb.hu/hu/node/159
A felvételi szakmai és motivációs elbeszélgetés elmulasztása az adott szak felvételi eljárásából való kizárást vonja maga után.
Mesterképzésre történő jelentkezéskor a kreditelismerési kérelmet abban az esetben kell beadni, amennyiben a jelentkező végzettsége nem számítható be teljes kreditértékben az adott mesterképzési szakon. Amennyiben több szakra is jelentkezett, minden szak esetében állítson ki kreditelismerési kérelmet, és juttassa el a Kar Tanulmányi Osztályára a leckekönyv másolatával együtt. (Cím: Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kar Tanulmányi Osztály; 4002 Debrecen, Pf. 400)
A kreditelismerési kérelem elérhető a kar honlapján az adott mesterképzésnél: https://econ.unideb.hu/hu/node/159.
A kreditelismerési kérelem benyújtásának határideje: 2019. február 15. A kérelem benyújtásának elmulasztása a felvételi eljárásból való kizárást vonja maga után.
Mesterképzésre történő felvételi jelentkezéskor az oklevéllel együtt kérünk hivatalos, a felsőoktatási intézmény által kiadott igazolást is feltölteni az oklevél minősítéséről azoktól, akiknek az oklevele nem tartalmazza a minősítést. (Lásd a Csatolandó dokumentumoknál leírtakat.)
A pályaalkalmassági/szakmai és motivációs felvételi elbeszélgetésre kézzel írott motivációs levelet kell hoznia minden jelentkezőnek. A motivációs levél másolatát előzetesen el kell küldeni a kar Tanulmányi Osztályára (cím: DE Gazdaságtudományi Kar Tanulmányi Osztály; 4002 Debrecen, Pf: 400) legkésőbb 2019. február 15-ig.
Felvételi pontok számítása
Általános szabályok
A jelentkezés benyújtása előtt a jelentkező mindenképpen tanulmányozza a 3. sz. táblázatot, amelyben megtalálható, hogy az adott mesterképzésre való jelentkezéshez milyen alapképzésben szerzett oklevél szükséges. Ha ez alapján nem rendelkezik teljes kreditértékű oklevéllel, úgy a megjelölt felsőoktatási intézménynél ún. előzetes kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie. Ennek eredményessége esetén az erről szóló kreditelismerési határozatot a felvételi eljárás során legkésőbb 2019. július 10-ig kell benyújtani. A további tudnivalók megtalálhatók az Előzményként elfogadott szakok, kreditelismerés c. fejezetben.
Mesterképzésben legfeljebb 100 pont szerezhető, mely tartalmazza a többletpontokat is. Azon jelentkezők, akik esélyegyenlőség jogcímen többletpontra jogosultak, azok számára jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az esélyegyenlőségben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.
Intézményi szabályok
Nyelvvizsgáért adható többletpontok:
Második, az elsőtől eltérő nyelvből tett legalább középfokú komplex (szóbeli+írásbeli) nyelvvizsgáért jár többletpont. Ugyanabból a nyelvből tett általános és szakmai nyelvvizsgáért nem jár többletpont.
A szóbeli felvételi elbeszélgetés négy részből tevődik össze:
- szakmai és motivációs elbeszélgetés,
- pedagógiai-pszichológiai elbeszélgetés,
- pályaalkalmassági vizsgálat,
- pedagógiai esetek.
További információk, illetve a felvételi témakörök a kar honlapján találhatók:
https://econ.unideb.hu/hu/kozgazdasztanar
Intézményi vizsgák sajátos követelményei
Az alkalmassági vizsgák követelményeire vonatkozóan információ közvetlenül az Intézménytől kérhető.
Felvételi pontok:
- oklevél minősítése alapján: 50 pont
és
- szakmai és motivációs beszélgetés: 40 pont
Többletpontok minden szak esetében: maximum 10 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 6 pont
- fogyatékosság: 6 pont
- gyermekgondozás: 6 pont
- hátrányos helyzet: 3 pont
- 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 8 pont
- 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 4 pont
- 2. nyelvvizsga / szakmai felsőfokú (C1) komplex: 10 pont
- 2. nyelvvizsga / szakmai középfokú (B2) komplex: 8 pont
- emelt szintű OKJ: 3 pont
- felsőfokú OKJ: 5 pont
- kiemelkedő szakmai teljesítmény: 10 pont
- OTDK 1-3. hely: 10 pont
- OTDK különdíj: 5 pont
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: felsőfokú oklevél
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, motivációs levél és/vagy önéletrajz, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OKJ bizonyítvány, OTDK/TDK igazolás, szakmai tevékenység igazolása
Felvételi vizsgatárgyak
|
és
|
A szak más intézményben