![]() |
Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› SOE ›› SOE-SKK ›› építész
Egyetemek, főiskolák
Soproni Egyetem Simonyi Károly Műszaki, Faanyag-tudományi és Művészeti Kar építész |
Képz. szint: Mesterképzés | |
Munkarend.: Nappali | |
Fin. forma: Önköltséges | |
Képzési idő (félév): 4 | |
Önköltség (félév): 450000 Ft | |
Kapacitás: 2 < 10 |
Specializálódás a képzés során
Szerkezettervezés specializáció:
A Kar országosan egyedülállóan közel hatvan éve képez faipari mérnököket, a faipar teljes spektrumát érintve a fűrészipartól a faépítésig bezárólag. Ennek az eredeti képzési területünknek az alapjaira épül a mai kor kihívásainak megfelelő építészmérnök képzésünk. Lényege a projekt alapú holisztikus megközelítés, mely hangsúlyosan foglalkozik a fa, illetve a bio alapú építészet kérdéskörével, innovatív megoldásaival, elméleti és gyakorlati hátterével. A hallgatók a négy félév során a Művészeti Intézetünkben működő design szemléletű faépítész mesterképzésünkkel (Építőművész MA) közös tervezési projektekben vesznek részt. A képzésben kiadott diploma a Magyar Építész Kamarában teljeskörű építész tervezői jogosultság megszerzésére jogosít. A képzésben megszerezhető speciális tudás hozzájárulhat egy újszerű és előremutató építészeti szemlélet kialakulásához.
Műemlékvédelem és rekonstrukció specializáció:
Ennek a képzési területnek is a projekt alapú holisztikus megközelítés lényege. A Műemlékvédelem és rekonstrukció specializációban Sopron gazdag műemlék állománya nyújt segítséget az elméleti és gyakorlati tapasztalatok megszerzéséhez. A hagyományos kurzusok mellett kiemelten szerepel a történeti faépítészet és a korszerű bio alapú műemlékvédelmi építészet. A hallgatók a négy félév során a Művészeti Intézetünkben működő design szemléletű faépítész mesterképzésünkkel (Építőművész MA) közös tervezési projektekben vesznek részt. A képzésünkben kiadott diploma a Magyar Építész Kamarában teljeskörű építész tervezői jogosultság megszerzésére jogosít. A képzésben megszerezhető speciális tudás hozzájárulhat egy újszerű és előremutató építészeti szemlélet kialakulásához.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
http://skk.uni-sopron.hu/kreditelismeres
Felvételi pontok számítása
Általános szabályok
A jelentkezés benyújtása előtt a jelentkező mindenképpen tanulmányozza a 3. sz. táblázatot, amelyben megtalálható, hogy az adott mesterképzésre való jelentkezéshez milyen alapképzésben szerzett oklevél szükséges. Ha ez alapján nem rendelkezik teljes kreditértékű oklevéllel, úgy a megjelölt felsőoktatási intézménynél ún. előzetes kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie. Ennek eredményessége esetén az erről szóló kreditelismerési határozatot a felvételi eljárás során legkésőbb 2019. július 10-ig kell benyújtani. A további tudnivalók megtalálhatók az Előzményként elfogadott szakok, kreditelismerés c. fejezetben.
Mesterképzésben legfeljebb 100 pont szerezhető, mely tartalmazza a többletpontokat is. Azon jelentkezők, akik esélyegyenlőség jogcímen többletpontra jogosultak, azok számára jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az esélyegyenlőségben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.
Pontszámítás:
Felvételi pontok:
- felvételi elbeszélgetés: 50 pont
és
- oklevélátlag alapján: 15 pont
és
- súlyozott tanulmányi átlag: 30 pont
Többletpontok minden szak esetében: maximum 5 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 5 pont
- fogyatékosság: 3 pont
- gyermekgondozás: 2 pont
- hátrányos helyzet: 2 pont
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: felsőfokú oklevél, felsőfokú tanulmányi eredmények
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása
Felvételi vizsgatárgyak
|
A szak más intézményben