Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› NYE ›› óvodapedagógus
Egyetemek, főiskolák
Nyíregyházi Egyetem óvodapedagógus |
Képz. szint: Alapképzés | |
Munkarend.: Nappali | |
Fin. forma: Önköltséges | |
Képzési idő (félév): 6 | |
Önköltség (félév): 150000 Ft | |
A szakra a kapacitás a következő finanszirozási formával együttesen van megadva: állami ösztöndíjas | |
Kapacitás: 5 < 40 |
Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen
Amennyiben az intézmény az oklevél minősítéséből pontot számít, az oklevél minősítését az alábbi dokumentumokkal kell igazolni:
- alap- és mesterképzésben, illetve korábbi főiskolai vagy egyetemi képzésben szerzett oklevél, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését,
- (elektronikus) leckekönyv vagy oklevélmelléklet, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését.
A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket – amennyiben alapképzési szakra, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek – az egyetem a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével és az emelt szintű érettségi követelménytől való eltekintéssel rangsorolja. Ebben az esetben maximum 400 pontot kap a jelentkező az alábbiak szerint:
- 5 (jeles, kiváló, kitüntetéses) minősítésű oklevél esetén 400 pont;
- 4 (jó) minősítésű oklevél esetén 360 pont;
- 3 (közepes) minősítésű oklevél esetén 320 pont;
- 2 (elégséges) minősítésű oklevél esetén 280 pont.
Specializálódás a képzés során
Az alapképzési szakhoz rendelt specializációk legalább 12 fő választása esetén indulnak, kivéve ha az alapképzési szakra felvételt nyert hallgatók száma ennél kevesebb. Ebben az esetben az a specializáció indul, amelyet a hallgatók többsége választ.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
Az alkalmassági vizsgák és a gyakorlati vizsgák követelményeit az intézmény a honlapján teszi közzé: www.nye.hu/felvi.
Osztatlan tanárképzési szakokon a pályaalkalmassági vizsgára minden jelentkező kézzel írott 1 oldalas motivációs levelet hozzon magával.
A testnevelő tanári osztatlan képzésnél a motoros alkalmassági vizsga megkezdésekor be kell mutatni az egy hónapnál nem régebbi sportorvosi igazolás eredeti példányát.
Tanárképzésre történő jelentkezés esetén az alapképzési szakon szerzett oklevéllel rendelkezőkre vonatkozó tudnivalók:
Levelező tagozaton 10 féléves osztatlan tanárképzési szakpárokra azok jelentkezését várja, akik az egyik választott szakjukból alapképzési szakon szerzett oklevéllel rendelkeznek. Abban az esetben, ha a jelentkező az alapképzési szakképzettségén túl második tanár szakot megalapozó 50 kredites képzéssel is rendelkezik, a képzési ideje 5 félév lesz. Abban az esetben, ha a jelentkező az alapképzési szakképzettségén túl második tanár szakot megalapozó 50 kredites képzéssel nem rendelkezik, a képzési ideje 7 félév lesz.
Alapképzési szakon szerzett oklevéllel rendelkezők amennyiben angol nyelv és kultúra tanár szakkal párosított szakpárra jelentkeznek és nem rendelkeznek a szaknak megfelelő alapfokozatú oklevéllel, vagy második tanár szakot megalapozó 50 kredites képzéssel angolból, csak angol felsőfokú (C1), komplex típusú nyelvvizsga birtokában jelentkezhetnek.
Óvodapedagógus alapképzési szakon amennyiben a jelentkező a jelentkezés évében más felsőoktatási
intézményben sikeres előalkalmassági vizsgát tett, úgy az azt igazoló
vizsgalapot fel kell
töltenie az E-felvételi rendszerbe.
Az alkalmassági vizsgák követelménye változott,
bővebb információ a Tájékoztató 6.2. A csecsemő- és kisgyermeknevelő, a konduktor és a tanító- és
óvodapedagógus képzés című fejezetében olvasható.
Felvételi pontok számítása
Az egyes szakokhoz tartozó vizsgakötelezettséget és a képzési területenként eltérő többletpontok rendszerét az 1. sz. táblázatban tekintheti át.
A külföldi vagy külföldi rendszerű középiskolában szerzett eredmények megfeleltetése, illetve ezek tanulmányi és érettségi pontokká való átszámítása központilag történik, erről A külföldi vagy Magyarországon működő külföldi rendszerű intézményben szerzett végzettségekről c. részben, illetve a honlapon találhat bővebb információt.
A képalkotás és a zenekultúra alapképzési szakokon, valamint az edző alapképzési szakon a gyakorlati vizsgán összesen 200 pont szerezhető, amelynek kétszerezésével, és többletpontok hozzáadása nélkül számolják a felvételi összpontszámot.
A kétszakos osztatlan tanárképzésben a művészeti jellegű szakokon: osztatlan tanári [10 félév [ének-zene tanár]], osztatlan tanári [10 félév [népzene- és népikultúra-tanár]], osztatlan tanári [10 félév rajz- és vizuáliskultúra-tanár]] a gyakorlati vizsgán 100 pont, a közismereti tanárszakon az érettségi vizsgatárgy százalékos eredménye alapján ugyancsak 100 pont szerezhető. Tanulmányi és többletpont - az emelt szintű érettségiért járó többletpontokat ide nem értve - ezeken a szakokon jogszabály alapján nem számítható.
Intézményi vizsgák sajátos követelményei
Az alkalmassági és gyakorlati vizsgák követelményeire vonatkozóan információ közvetlenül az Intézménytől kérhető.
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: érettségi bizonyítvány
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: előalkalmassági vizsgáról szóló igazolás, érettségi tanúsítvány, felsőfokú oklevél, felsőfokú tanulmányi eredmények, felsőoktatási szakképzés igazolása, fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, középiskolai bizonyítvány, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OKJ bizonyítvány, sporteredmény igazolása, tanulmányi, művészeti versenyeredmény igazolása
Érettségi követelmények
|
és
|
és
|
A szak más intézményben