Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› KRE ›› KRE-BTK ›› német nyelv, irodalom és kultúra (német nyelven)
Egyetemek, főiskolák
Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kar német nyelv, irodalom és kultúra (német nyelven) |
Képz. szint: Mesterképzés | |
Munkarend.: Nappali | |
Fin. forma: Állami ösztöndíjas | |
Képzési idő (félév): 4 | |
Önköltség (félév): támogatott | |
Kapacitás: 2 < 8 |
Specializálódás a képzés során
Minden specializáció csak elegendő számú jelentkező esetén indul.
Szakterületi ismeretek: a mai német nyelv és leírása; lexikográfia és szótártudomány (EMLex); irodalom, kultúra, identitás.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
Annak a jelentkezőnek, aki mesterképzési szakra nem a teljes kreditérték beszámításával figyelembe vehető szakról jelentkezik, előzetes kreditelismertetési kérelmet kell benyújtania. A sajátos dokumentumokat portfólió, motivációs levél (nyelvi szakokon az adott idegen nyelven írt motivációs levél), kreditelismerési eljárás kezdeményezése esetén a teljesítéseket igazoló index teljes fénymásolatát legkésőbb a felvételi elbeszélgetést megelőzően három héttel a Tanulmányi Osztályon kell leadni, vagy postai úton megküldeni. Cím: Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kar Tanulmányi Osztály, 1088 Budapest, Reviczky utca 4.
Amennyiben a Felvételi (motivációs) elbeszélgetésről szóló tájékoztató e-mailben - amit majd 2019 májusában és júniusában küldenek ki a jelentkezőknek - motivációs levél, önéletrajz, portfólió, szemináriumi dolgozat megküldése szerepel, úgy azt kizárólag, közvetlenül az Intézmény részére kell megküldeni. Cím: Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Kar Tanulmányi Osztály, 1088 Budapest, Reviczky utca 4. A beküldési határidő is a tájékoztató levélben lesz feltüntetve.
Önéletrajz, motivációs levél német nyelven.
Amennyiben tanári mesterképzésre jelentkezik, mindenképpen tanulmányozza át A tanári mesterképzésről szóló fejezetet.Felvételi pontok számítása
Általános szabályok
A jelentkezés benyújtása előtt a jelentkező mindenképpen tanulmányozza a 3. sz. táblázatot, amelyben megtalálható, hogy az adott mesterképzésre való jelentkezéshez milyen alapképzésben szerzett oklevél szükséges. Ha ez alapján nem rendelkezik teljes kreditértékű oklevéllel, úgy a megjelölt felsőoktatási intézménynél ún. előzetes kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie. Ennek eredményessége esetén az erről szóló kreditelismerési határozatot a felvételi eljárás során legkésőbb 2019. július 10-ig kell benyújtani. A további tudnivalók megtalálhatók az Előzményként elfogadott szakok, kreditelismerés c. fejezetben.
Mesterképzésben legfeljebb 100 pont szerezhető, mely tartalmazza a többletpontokat is. Azon jelentkezők, akik esélyegyenlőség jogcímen többletpontra jogosultak, azok számára jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az esélyegyenlőségben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.
Intézményi szabályok
Pontszámítás:
Felvételi pontok:
- motivációs beszélgetés és szakmai ismeretek: 40 pont
- oklevél minősítése alapján: 40 pont
Többletpontok minden szak esetében: maximum 20 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 10 pont
- fogyatékosság: 5 pont
- gyermekgondozás: 5 pont
- hátrányos helyzet: 8 pont
- 2. nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 8 pont
- 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 5 pont
- intézményi TDK 1-3. hely: 3 pont
- intézményi TDK részvétel: 2 pont
- megjelent/ elfogadott publikáció 2: 5 pont
- megjelent/elfogadott publikáció 1: 3 pont
- nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 5 pont
- nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 3 pont
- Országos TDK 1-3. hely: 5 pont
- OTDK részvétel: 4 pont
- sporteredmény: országos bajnokság 1-3. hely: 2 pont
- sporteredmény:Világ- és Európa-bajnokság 1-3. hely: 4 pont
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: felsőfokú oklevél, nyelvvizsgát igazoló dokumentum
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: felsőfokú tanulmányi eredmények, fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, motivációs levél és/vagy önéletrajz, OTDK/TDK igazolás, sporteredmény igazolása, szakmai tevékenység igazolása
Felvételi vizsgatárgyak
|
A szak más intézményben
intézmény | irányszám |
Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar (SZTE-BTK) | 1 < 2 |