Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› SZIE ›› SZIE-GTK ›› vezetés és szervezés (angol nyelven) (Gödöllő)
Egyetemek, főiskolák
Szent István Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar vezetés és szervezés (angol nyelven) (Gödöllő) |
Képz. szint: Mesterképzés | |
Munkarend.: Nappali | |
Fin. forma: Önköltséges | |
Képzési idő (félév): 4 | |
Önköltség (félév): 400000 Ft | |
Kapacitás: 5 < 10 |
Specializálódás a képzés során
Az egyes specializációk elindításának feltétele 15 fő.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
Amennyiben a jelentkező az oklevelét olyan alapképzési szakon, képzési területen szerezte, amely az ún. nem teljes kreditérték beszámítású szakok közé tartozik, akkor - a jelentkező kérésére - az Intézmény hatásköre kreditelismerési eljárást lefolytatni és a döntésről szóló határozatot a jelentkező részére kiadni.
A kreditelismerésre kötelezett hallgatóknak a tantárgyi kreditelfogadási kérelmüket 2019. június 10-ig a SZIE Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar Kari Titkárságára (2100 Gödöllő, Páter Károly u. 1.) kell benyújtaniuk: https://gtk.szie.hu/kreditelismeres . A kérelem melléklete a leckekönyv, vagy a Diploma Supplement fénymásolata.
A pénzügy mesterképzési szakra jelentkező, kreditelismerésre kötelezett hallgatóknak a "Szakmai ismeretek" ismeretkörből minimum 5 kredittel kell rendelkezniük.
A tanári mesterképzéseknél szóbeli alkalmassági vizsga van, amely két részből áll:
1. A felvételiző beszél a céljairól, a pedagóguspályával kapcsolatos elképzeléseiről, karrierterveiről stb.
2. A felvételi bizottság által adott nevelési helyzetet (szituáció, konfliktus stb.) kell a felvételizőnek elemezni és a lehetségesnek vélt megoldási módokat bemutatni.
A tanári mesterképzésekre jelentkezett hallgatóknak a felvételi jelentkezésükhöz feltétlenül feltöltendő a Felvi.hu-ra a motivációs levél is.
Minden jelentkezéshez feltétlen csatolandó dokumentumok: oklevél, az oklevél-átlagáról (két tizedesjegy pontossággal) szóló igazolás, amely lehet az intézmény által kiadott igazolás, vagy a leckekönyv, törzskönyv ezt igazoló oldala (anyakönyvi rész, oklevél adatai és minősítése).
A Karon az önköltséges képzéseknél, indokolt esetben a második félévtől részletfizetés kérelmezhető.A képzésekkel kapcsolatos további információk a Kar honlapjáról (www.gtk.szie.hu) letölthetők.
Amennyiben a jelentkező az oklevelét olyan
alapképzési szakon, képzési területen szerezte, amely az ún. nem teljes
kreditérték beszámítású szakok közé tartozik, akkor - a jelentkező
kérésére - az Intézmény hatásköre kreditelismerési eljárást lefolytatni
és a döntésről szóló határozatot a jelentkező részére kiadni.
A kreditelismerésre kötelezett hallgatóknak a tantárgyi kreditelfogadási kérelmüket 2019. június 10-ig a SZIE Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar Kari Titkárságára (2100 Gödöllő, Páter Károly u. 1.) kell benyújtaniuk: (https://gtk.szie.hu/kreditelismeres). A kérelem melléklete a leckekönyv vagy az oklevélmelléklet fénymásolata.
Felvételi pontok számítása
Általános szabályok
A jelentkezés benyújtása előtt a jelentkező mindenképpen tanulmányozza a 3. sz. táblázatot, amelyben megtalálható, hogy az adott mesterképzésre való jelentkezéshez milyen alapképzésben szerzett oklevél szükséges. Ha ez alapján nem rendelkezik teljes kreditértékű oklevéllel, úgy a megjelölt felsőoktatási intézménynél ún. előzetes kreditelismerési eljárást kell kezdeményeznie. Ennek eredményessége esetén az erről szóló kreditelismerési határozatot a felvételi eljárás során legkésőbb 2019. július 10-ig kell benyújtani. A további tudnivalók megtalálhatók az Előzményként elfogadott szakok, kreditelismerés c. fejezetben.
Mesterképzésben legfeljebb 100 pont szerezhető, mely tartalmazza a többletpontokat is. Azon jelentkezők, akik esélyegyenlőség jogcímen többletpontra jogosultak, azok számára jogcímenként külön-külön kell meghatározni a maximálisan kapható pontokat, és az összes jogcímet figyelembe véve – az esélyegyenlőségben részesítendők többletpontja – nem lehet több 10 pontnál, és nem lehet kevesebb 1 pontnál.
Intézményi szabályok
A felvételi pontokat az oklevél két tizedes jegy pontosságú átlagának 18-szorosa adja, kerekítve. Az oklevél átlaga nem azonos az oklevél minősítésével, ezért a pontszámításhoz feltétlenül csatolandó dokumentumok az oklevél, valamint az oklevél átlagát (két tizedes jegy pontossággal) tartalmazó dokumentum, amely lehet az intézmény által kiadott igazolás, vagy a leckekönyv/diplomamelléklet ezt igazoló oldala.
A felvételi pontokat az oklevél két tizedes jegy pontosságú átlagának 18-szorosa adja, kerekítve. Az oklevél átlaga nem azonos az oklevél minősítésével, ezért a pontszámításhoz feltétlenül csatolandó dokumentumok az oklevél, valamint az oklevél átlagát (két tizedes jegy pontossággal) tartalmazó dokumentum, amely lehet az intézmény által kiadott igazolás, vagy a leckekönyv/diplomamelléklet ezt igazoló oldala.
Intézményi vizsgák sajátos követelményei
Az alkalmassági vizsgák követelményeire vonatkozóan információ közvetlenül az Intézménytől kérhető.
Felvételi pontok:
- oklevélátlag alapján: 90 pont
Többletpontok minden szak esetében: maximum 10 többletpont adható.
- Esélyegyenlőségi maximális pont: 10 pont
- fogyatékosság: 4 pont
- gyermekgondozás: 4 pont
- hátrányos helyzet: 2 pont
- 2. nyelvvizsga / középfokú (B2) komplex: 5 pont
- intézményi TDK 1. helyezés: 10 pont
- intézményi TDK 2. helyezés: 10 pont
- intézményi TDK 3. helyezés/dicséret: 5 pont
- intézményi TDK részvétel: 3 pont
- nyelvvizsga / felsőfokú (C1) komplex: 10 pont
- OTDK 1-3. hely: 10 pont
- OTDK részvétel: 5 pont
- publikáció: 6 pont
- tudományos konferencia részvétel: 3 pont
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: felsőfokú oklevél, felsőfokú tanulmányi eredmények
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OTDK/TDK igazolás, szakmai tevékenység igazolása
A szak más intézményben