Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› SZTE ›› SZTE-BTK ›› magyar
Egyetemek, főiskolák
Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar magyar |
Képz. szint: Alapképzés | |
Munkarend.: Nappali | |
Fin. forma: Állami ösztöndíjas | |
Képzési idő (félév): 6 | |
Önköltség (félév): támogatott | |
A szakra a kapacitás a következő finanszirozási formával együttesen van megadva: önköltséges | |
Kapacitás: 5 < 40 |
Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen
Amennyiben az intézmény az oklevél minősítéséből pontot számít, az oklevél minősítését az alábbi dokumentumokkal kell igazolni:
- alap- és mesterképzésben, illetve korábbi főiskolai vagy egyetemi képzésben szerzett oklevél, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését,
- (elektronikus) leckekönyv vagy oklevélmelléklet, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését.
A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket a Kar – amennyiben alapképzésre vagy osztatlan tanári képzésre jelentkeznek – a 2019. évi általános felvételi eljárásban a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével (akár az emelt szintű érettségi követelménytől is eltekintve) rangsorolja.
A pontszámítás alapja a megszerzett felsőfokú oklevél minősítése.
Osztatlan egyetemi oklevél vagy MA/MSc oklevél esetén:
- 5 (jeles, kiváló, kitüntetéses) minősítés esetén 400 pont;
- 4 (jó) minősítés esetén 360 pont;
- 3 (közepes) minősítés esetén 320 pont;
- 2 (elégséges) minősítés esetén 280 pont.
- "summa cum laude" minősítés esetén 400 pont
- "cum laude" minősítés esetén 360 pont
- "rite" minősítés esetén 320 pont
Főiskolai vagy BA/BSc oklevél esetén:
- 5 (jeles, kiváló, kitüntetéses) minősítés esetén 380 pont;
- 4 (jó) minősítés esetén 340 pont;
- 3 (közepes) minősítés esetén 300 pont;
- 2 (elégséges) minősítés esetén 280 pont.
Az idegen nyelvi alapképzési szakjainkon (anglisztika, germanisztika, újlatin nyelvek és kultúrák) ill. az osztatlan kétszakos tanári mesterképzés idegen nyelvszakos képzéseire történő jelentkezés esetén az oklevél mellett rendelkeznie kell a felvételizőnek az alapszaknak/idegen nyelvi tanári szaknak megfelelő nyelvből legalább középfokú komplex (B2) államilag elismert nyelvvizsgával vagy azzal egyenértékű érettségi bizonyítvánnyal vagy felsőfokú oklevéllel.
Alapképzésre jelentkezők esetében amennyiben a becsatolt felsőfokú oklevél nem tartalmaz minősítést, akkor a felvételizőnek csatolnia kell az ezen adatot tartalmazó hiteles és azonosítható leckekönyv (e-leckekönyv) vagy a diploma melléklet másolatát. Ilyen adat hiányában nem tudunk felvételi pontot számítani.
Specializálódás a képzés során
Alapképzésben a hallgatóknak lehetőségük van a szakjukon belül illetve más szakterületen specializációt vagy minor képzést (szakosodási modul) választani (kivétel: a pszichológia, régészet és szociológia szakosok), amely Intézményen belüli szakosodási eljárás keretében történik. A szakosodási modulok indítása és az ahhoz szükséges minimális létszám meghatározása intézményi (kari) hatáskörbe tartozik.
Az újlatin nyelvek és kultúrák/spanyol szakon meghirdetett "A mai spanyolország" specializációt csak más alapszakos hallgatók vehetik fel. A képzés nyelve: magyar.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A pszichológia szakos levelező képzésekben és a többi levelező képzésben is igyekszik a kar a meghirdetett kéthetenkénti péntek-szombati konzultációs rendszert fenntartani, de a hétvégére eső ünnepnapok és a munkanapok hivatalos áthelyezései (szombati munkanapok) ezt nem mindig teszik lehetővé. Ilyen esetekben átmenetileg gyakrabban (egymást követő hetenként is) lehetnek a konzultációs hétvégék.
Az osztatlan kétszakos tanárképzésben az SZTE-n meghirdetett nappali tagozatos szakpárok az SZTE-TKK fejezetben találhatók meg. A meghirdetés 10 féléves és 11 féléves bontásban tartalmazza a szakpárokat. Az idegen nyelv tanárszakok egy része csak a 11 féléves részben meghirdetett szakpároknál szerepel.
A felvételi döntést követően a felvettek annak a karnak a hallgatói lesznek (anyakar), amelyik a szakpár első szakját gondozó kar.
Felvételi pontok számítása
Az egyes szakokhoz tartozó vizsgakötelezettséget és a képzési területenként eltérő többletpontok rendszerét az 1. sz. táblázatban tekintheti át.
A külföldi vagy külföldi rendszerű középiskolában szerzett eredmények megfeleltetése, illetve ezek tanulmányi és érettségi pontokká való átszámítása központilag történik, erről A külföldi vagy Magyarországon működő külföldi rendszerű intézményben szerzett végzettségekről c. részben, illetve a honlapon találhat bővebb információt.
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: érettségi bizonyítvány
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: érettségi tanúsítvány, felsőfokú oklevél, felsőfokú tanulmányi eredmények, felsőoktatási szakképzés igazolása, fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, középiskolai bizonyítvány, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OKJ bizonyítvány, sporteredmény igazolása, tanulmányi, művészeti versenyeredmény igazolása
Érettségi követelmények
|
és
|
A szak más intézményben