Az alábbi tartalmak egy már lezárult felvételi eljárás archivált információit tartalmazzák. |
Egyetemek, főiskolák ›› SZTE ›› SZTE-TKK ›› osztatlan tanári [10 félév [angol nyelv és kultúra tanára; testnevelő tanár]]
Egyetemek, főiskolák
Szegedi Tudományegyetem Tanárképző Központ osztatlan tanári [10 félév [angol nyelv és kultúra tanára; testnevelő tanár]] (2) (7) |
Képz. szint: Osztatlan képzés | |
Munkarend.: Nappali | |
Fin. forma: Önköltséges | |
Képzési idő (félév): 10 | |
Önköltség (félév): 500000 Ft | |
A szakra a kapacitás a következő finanszirozási formával együttesen van megadva: állami ösztöndíjas | |
Kapacitás: 5 < 10 |
Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen
Amennyiben az intézmény az oklevél minősítéséből pontot számít, az oklevél minősítését az alábbi dokumentumokkal kell igazolni:
- alap- és mesterképzésben, illetve korábbi főiskolai vagy egyetemi képzésben szerzett oklevél, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését,
- (elektronikus) leckekönyv vagy oklevélmelléklet, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését.
A felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezőket (a zenetanár szakra jelentkezők kivételével) a Kar – amennyiben alapképzésre, osztatlan képzésre vagy felsőoktatási szakképzésre jelentkeznek – a 2019. évi általános felvételi eljárásban a korábbi felsőoktatási tanulmányaik figyelembevételével (akár az emelt szintű érettségi követelménytől is eltekintve) rangsorolja.
A pontszámítás alapja a megszerzett felsőfokú oklevél minősítése.
Osztatlan egyetemi oklevél vagy mesterképzési oklevél esetén:
- 5 (jeles, kiváló, kitüntetéses) minősítés esetén 400 pont;
- 4 (jó) minősítés esetén 360 pont;
- 3 (közepes) minősítés esetén 320 pont;
- 2 (elégséges) minősítés esetén 280 pont.
Főiskolai vagy alapképzési oklevél esetén:
- 5 (jeles, kiváló, kitüntetéses) minősítés esetén 380 pont;
- 4 (jó) minősítés esetén 340 pont;
- 3 (közepes) minősítés esetén 300 pont;
- 2 (elégséges) minősítés esetén 280 pont.
Az osztatlan kétszakos tanári mesterképzés idegen nyelvszakos képzéseire történő jelentkezés esetén a diploma mellett rendelkeznie kell a felvételizőnek az idegen nyelvi tanári szaknak megfelelő nyelvből legalább középfokú komplex (B2) államilag elismert nyelvvizsgával vagy azzal egyenértékű érettségi bizonyítvánnyal vagy felsőfokú oklevéllel.
A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
A jelentkezőknek tanári pályaalkalmassági vizsgán kell részt venniük. A tanári pályaalkalmassági vizsga részét képező motivációs levelet a jelentkezés dokumentumai közé kérjük feltölteni!
Egyes szakokon (média-mozgókép és kommunikációtanár, ének-zene tanár, rajz-és vizuáliskultúra tanár, testnevelő tanár, zenetanár) gyakorlati vizsga is van! Az ezen szakokra jelentkezőknek mindkét vizsgán (tanári pályaalkalmassági, gyakorlati) részt kell venniük!
A tanári pályaalkalmassági vizsga idejéről és helyéről kizárólag a jelentkezésükben megadott e-mail címükre, az Szegedi Tudományegyetem Tanárképző Központtól kapnak értesítést. A gyakorlati vizsgákról az adott képzést gondozó kar (Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar vagy Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar) küldi az értesítőt.
A tanári pályaalkalmassági és a gyakorlati vizsgák részletes információi a www.u-szeged.hu/tanarkepzes oldalon a Felvételizőknek szóló részben lesznek olvashatók.
A zenetanár szak szakirányaira jelentkezők a tanári pályaalkalmassági vizsga idejéről és helyéről a felvételi vizsgákra behívó levélben kapnak értesítést a képzést gondozó kartól (Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar).
A zenetanár szak szakirányain a felvételi összpontszámot kizárólag a főtárgy gyakorlati vizsgán szerzett pontszám (maximum 100 pont) négyszerese adja, melyhez többletpontok, valamint tanulmányi pontok nem adódnak hozzá.
Figyelem! Azokon a szakokon, ahol gyakorlati vizsga van, többletpont csak az emelt szintű érettségiért adható!
Felvételi pontok számítása
Az egyes szakokhoz tartozó vizsgakötelezettséget és a képzési területenként eltérő többletpontok rendszerét az 1. sz. táblázatban tekintheti át.
A külföldi vagy külföldi rendszerű középiskolában szerzett eredmények megfeleltetése, illetve ezek tanulmányi és érettségi pontokká való átszámítása központilag történik, erről A külföldi vagy Magyarországon működő külföldi rendszerű intézményben szerzett végzettségekről c. részben, illetve a honlapon találhat bővebb információt.
Intézményi vizsgák sajátos követelményei
Az alkalmassági és gyakorlati vizsgák követelményeire vonatkozóan információ közvetlenül az Intézménytől kérhető.
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: érettségi bizonyítvány, motivációs levél és/vagy önéletrajz
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: érettségi tanúsítvány, felsőfokú oklevél, felsőfokú tanulmányi eredmények, felsőoktatási szakképzés igazolása, fogyatékosság igazolása, gyermekgondozás igazolása, hátrányos helyzet igazolása, középiskolai bizonyítvány, nyelvvizsgát igazoló dokumentum, OKJ bizonyítvány, sporteredmény igazolása, tanulmányi, művészeti versenyeredmény igazolása
Felvételi vizsgatárgyak
|
és
|
és
|
és
|
A szak más intézményben