4. További tájékozódási lehetőségek
1 2 3 4 5 6 7 8 9 |
előre »
|
WWW.FELVI.HU
Honlapunkon az egyetemre, főiskolára készülők továbbra is megtalálnak minden aktuális információt, amely segíti őket a választásban, a döntésben és a felkészülésben. A honlap személyre szabott szolgáltatása, E-felvételi végigkíséri a jelentkezőt a felsőoktatási felvételi jelentkezéstől egészen a felvételi ponthatárok megállapításáig. A fent ismertetett kiadványok tartalma tematikusan a honlapunkra is felkerül. Ha a jelentkező regisztrál a honlapon, akkor E-felvételi szolgáltatásban könnyen és gyorsan, mindössze néhány kattintással kiválaszthatja és egy helyre összegyűjtheti az őt érdeklő valamennyi felsőoktatási intézményt és szakot a 2015. februárban induló képzések kínálatából. Ugyanitt a felsőoktatási felvételi eljárás menetének megfelelően betekinthet a rögzített felvételi eredményeibe, pontszámaiba, és e szolgáltatásból tölthető le a pillanatnyi jelentkezési helyeket és állapotokat bemutató jelentkezői státuszlap, valamint a ponthatárok megállapítását követően a besorolási döntés is.
A kiválasztott felsőoktatási intézményekről, szakokról nemcsak az tudható meg, hogy mik a felvételi követelmények, mely tantárgyakból és milyen szinten kell érettségi vizsgaeredménnyel rendelkezni, milyen dokumentumokat kell feltölteni az e-jelentkezés során, hanem még számos más, hasonlóan fontos információ is. Az adatbázisok segítségével jobban megismerhetők az egyetemek, főiskolák, az ott folyó tanulmányi és hallgatói élet, tájékozódni lehet az adott képzési területre vonatkozó tudnivalókról, az oklevél munkaerő-piaci értékéről, a várható jövedelmekről. Továbbá a szakleírásokból megtudható, mi rejlik az egyes szaknevek mögött. Ha a jelentkezési esélyeit szeretné latolgatni, ahhoz is segítséget talál. Összevethetőek az elmúlt csaknem egy évtized ponthatárai – de ezzel az információval óvatosan kell bánni, mert évente változnak a felsőoktatási felvételi szabályok. Már nyolcadik éve alapképzésben, osztatlan mesterképzésben és felsőoktatási szakképzésben – néhány kivételtől eltekintve – nincs felvételi vizsga, a középiskolai eredményekből és az érettségi vizsgaeredményekből számolják a felvételi pontokat az egyetemek, főiskolák, és magasabb lett az elérhető maximális pontszám. Ezért ahelyett, hogy a ponthatárokból vonnánk le messzemenő következtetéseket, érdemes inkább a jelentkezők és a felvettek arányát figyelembe venni – ezek adnak ugyanis valós képet pl. a túljelentkezésről. Ezzel kapcsolatban is óvatosan kell eljárni, mivel az oktatási struktúra is jelentősen átalakult a korábbi állapotokhoz képest. Ha esetleg valaki még nem tudott dönteni, hogy pontosan merre tovább, akkor a Pályaorientáció rovat cikkeit böngészve, illetve az ugyanitt található teszteket kitöltve ebben is segít honlapunk.
Az esélylatolgatás, az intézmény(ek) és szak(ok) kiválasztása, rangsorolása előtt, közben, után következhet a felkészülés az érettségire. A honlapon megtalálhatóak az utóbbi évek közép- és emelt szintű érettségi feladatsorai. Ezekkel az érettségiző tesztelheti tudását, megmérheti, hogy hol tart a felkészülésben, és mit kell még pótolnia. A tanulás ütemezéséhez, a tanulnivaló beosztásához, a vizsgán való viselkedéshez, a vizsgadrukk legyűréséhez szintén kaphat ötleteket, tanácsokat.
Érdemes feliratkozni a honlapon a heti rendszerességű elektronikus hírlevélre, melyben a felsőoktatási felvételi eljárás aktuális eseményeiről, tennivalóiról.
- 1. További tájékozódási lehetőségek
- 2. A felsőoktatási felvételi eljárással kapcsolatban
- 3. Érettségivel kapcsolatban
- 4. Magyar állami (rész)ösztöndíjjal kapcsolatban
- 5. Diákigazolvánnyal kapcsolatban
- 6. Külföldi bizonyítványok, oklevelek elismertetésével kapcsolatban
- 7. Külföldi ösztöndíjakkal kapcsolatban
- 8. Államilag elismert nyelvvizsgákkal kapcsolatban
- 9. Jogszabályi, jogalkotói, jogorvoslati, a felsőoktatás szabályozását érintő kérdésekben