felvi.hu


METU – a jövő kapujában

2025.01.08

A jövő kapujában: innováció, tehetséggondozás és nemzetközi lehetőségek a Budapesti Metropolitan Egyetemen. Interjú Dr. Naárné Dr. Tóth Zsuzsannával, a Budapesti Metropolitan Egyetem oktatási rektorhelyettesével.

A METU 2024-ben létrehozott egy kifejezetten a fiatalok pályaválasztását segítő, általános pályaorientációs oldalt. Miért és hogyan kívánja az egyetem támogatni a fiatalokat a pályaválasztásukban?

Az oldal célja, hogy könnyen hozzáférhető, gyakorlati tanácsokkal és eszközökkel segítse a diákokat a pályaválasztás során, figyelembe véve, hogy a fiatalok gyakran szoronganak a túl sok lehetőség miatt. A Budapesti Metropolitan Egyetem olyan támogatást nyújt, amely segít a saját érdeklődési körük és képességeik feltérképezésében, valamint ebben az időszakban tapasztalt stressz kezelésében. A pályaválasztás életünk egyik legmeghatározóbb döntése, hiszen az itt hozott választásaink nemcsak karrierünkre, de személyes fejlődésünkre is hatással vannak egész életünk során.

Hogyan történik a személyes fejlesztés mi az a myBRAND módszertan? Mi az, ami a METU-t megkülönbözteti más egyetemektől?

A Budapesti Metropolitan Egyetem az oktatás területén is úttörő szerepet vállalt azáltal, hogy évekkel ezelőtt bevezette a myBRAND portfólió-alapú oktatási módszert.

A myBRAND oktatási módszer 2018 óta a Budapesti Metropolitan Egyetem alapvető oktatási modelljének részét képezi. Az innovatív módszer célja az, hogy a hallgatók tanulmányaik során saját szakmai portfóliót építsenek. A myBRAND oktatási módszer a hallgatók számára lehetővé teszi, hogy felfedezzék erősségeiket és szenvedélyüket, valamint megtalálják azt a területet, ahol szeretnének kiteljesedni.

A hallgatóink fejlesztése a 7 habits „élet-eredményesség” alapelveit felmérő teszttel kezdődik. A Start myBRAND tréningen a teszt eredményei alapján a hallgatóink megtervezik az egyéni fejlődésükhöz kapcsolódó tréningútjukat, a mySKILLS-t. A portfóliót a diák a tanulmányai során végig építi, és az erre való reflexió folyamatosan építi tudatosságát önmaga eredményeivel, készségeivel kapcsolatban. A munkaerőpiacra kerülve pedig a portfólióépítés eredményeit fel tudja használni egy kiemelkedő önéletrajz elkészítéséhez illetve a tudatos karrierépítéshez is. A METU-n a myBRAND segít abban, hogy a diák megtalálja a saját „hangját” és szakmai személyiségét, miközben szakértői szintű tudást szerezhet. Itt olyan tananyagokkal találkozhat, amelyek elősegítik az egyéni és csapatbéli kreatív gondolkodást.

Hogyan erősíti a METU nemzetközi együttműködése az egyetem hallgatóinak globális versenyképességét?

A Budapesti Metropolitan Egyetem kiemelten támogatja a nemzetközi tapasztalatszerzést és a globális környezetben történő tanulást. Az Erasmus+ programok és a nemzetközi partneregyetemekkel való együttműködések révén hallgatói számára lehetőséget biztosít arra, hogy különböző kultúrákat ismerjenek meg, miközben szakmai tapasztalatokat szereznek. Az egyetem több mint 200 nemzetközi partnerintézménnyel dolgozik együtt, és diákjaink olyan országokba is ellátogathatnak, mint az Egyesült Államok, Szingapúr, India vagy Latin-Amerika. Emellett a METU-n belül is nemzetközi környezetben tanulhatnak, hiszen a hallgatók 16%-a külföldi, több mint 100 különböző országból.

A METU együttműködése az Arizona State University-vel (ASU) tovább erősíti az egyetem nemzetközi elismertségét. Az ASU innovációban vezető szerepe inspiráló példát jelent. Az ASU-val való együttműködés révén pedig a hallgatók olyan oktatási tartalmat kaphatnak, ami nemzetközi szinten versenyképes, így a METU diplomáinak hazai és nemzetközi elismertségét is erősen növeli. Ezen kívül lehetőségük van részt venni globális versenyeken, tréningeken.

Azon dolgozunk, hogy minden hallgató megtalálja a saját útját, segítsük őket, hogy ne csak tanuljanak, hanem élményt szerezzenek, kapcsolati hálót építsenek, és olyan tudásra tegyenek szert, amely egész életükben értéket képvisel.

További információ »

(Fizetett tartalom)