A magyar felsőoktatási rendszer
Magyarország 48 európai országgal egyetemben részt vesz a bolognai folyamatban, melyben a tagországok önként vállalták felsőoktatási rendszereik összehangolását. A bolognai folyamat példátlan mértékű változásokat hozott az európai felsőoktatásban, s alapvetően meghatározta a hazai felsőoktatás legutóbbi történetét is. Tovább »
A képzési szintekről
A többciklusú képzés fő pillérei az alap-, mester- és doktori képzés, a palettáról pedig érettségizettek és már diplomával rendelkezők is válogathatnak. A rendszerbe több ponton is be lehet lépni és biztosított a kilépési lehetőség is a munkaerőpiacra. Tovább »
Munkarendek
A felsőoktatási intézmények különböző munkarendben, időbeosztásban folytathatják képzéseiket. Az egyes munkarendek közötti eltérés a tanórák számában, illetve a képzés heti beosztásában van. A leendő hallgatónak a jelentkezéskor választania kell, hogy milyen munkarend szerinti képzésre jelentkezik. Tovább »
A kreditrendszer
A kredit az egyes tanulmányi követelmények teljesítését jelző tanulmányi mértékegység, amelyet általában a szükséges hallgatói tanulmányi munkaidő alapján állapítanak meg. A kreditek mennyisége azon összes hallgatói tanulmányi munkaidőn alapul, amely a hallgatótól a tanulmányok teljesítése érdekében elvárható. Tovább »