Jelmagyarázat
« vissza | 1 2 3 |
|
Fontosabb lábjegyzetek
"Duális" lábjegyzet:
Azt jelzi, hogy az adott szak duális képzésként is végezhető, amelyben a hallgató a felsőoktatási tanulmányai mellett vállalja, hogy egy minősített partnerszervezetnél a képzési idő alatt gyakorlatot végez. A duális képzésről bővebben a Duális képzés menüpontban lehet olvasni.
„Ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy" lábjegyzet:
Az „érettségi vizsgakövetelmények a pontszámításhoz" oszlopban a szaknál meghatározott ágazati szakmai érettségi vizsgatárgyak megnevezése. Itt van felsorolva, mely ágazati szakmai érettségi vizsgatárgyakból szerzett eredményekből számolható érettségi pont az adott szakon. Egyéb ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy az érettségi pontok számítása során nem vehető figyelembe.
„Szakmai előkészítő vizsgatárgy" lábjegyzet:
Az „érettségi vizsgakövetelmények a pontszámításhoz" oszlopban a szaknál meghatározott szakmai előkészítő érettségi vizsgatárgyak megnevezése. Itt van felsorolva, mely szakmai előkészítő érettségi vizsgatárgyakból szerzett eredményekből számolható érettségi pont az adott szakon. Egyéb szakmai érettségi vizsgatárgy az érettségi pontok számítása során nem vehető figyelembe.
„Választható nyelvek" lábjegyzet:
Bizonyos képzési területeken az érettségi pontok számításához követelményként általánosan meghatározott „idegen nyelv" érettségi vizsgatárgyat meghatározott nyelvekre korlátozzák, vagyis csak akkor számolható valamely „idegen nyelv" érettségi vizsgaeredményből érettségi pont, ha abból a nyelvből érettségizett a jelentkező, amelyet itt részleteznek.
„Választható specializációk" lábjegyzet:
Speciális ismereteket nyújtó képzési irányok. Egyes szakokon a képzés során önálló szakképzettséget nem adó specializációk választhatók. Ezekről az intézmények tájékoztató jellegű információt adhatnak, indításuk az intézményi feltételektől függ. A specializáció főszabályként kizárólag az oklevél záradékában tüntethető fel, a szakképzettség megnevezésében nem.
„Képzés gyakorisága" lábjegyzet:
Esti, illetve levelező (részidős) munkarendű képzések esetében a felsőoktatási intézmények megadják, hogy a konzultációs időpontok előreláthatólag hogyan alakulnak a tanév során. Amennyiben ilyen képzésekre jelentkezik, érdemes ezeket áttanulmányoznia, hiszen ez befolyásolhatja döntését.
- 1. Jelmagyarázat
- 2. Meghirdetett képzések táblázata
- 3. Fontosabb lábjegyzetek