Egyetemek, főiskolák
Magyar Képzőművészeti Egyetem intermédia-művész |
Képz. szint: Osztatlan képzés | |
Munkarend: Nappali | |
Fin. forma: Állami ösztöndíjas | |
Képzési idő (félév): 10 | |
Állami támogatás/önköltség féléves összege: támogatott | |
Minimumpont: - |
Általános szakleírás
Az intézmény képzési sajátosságairól a kartól kaphat tájékoztatást.
intermédia-művész mesterképzési szak (egységes, osztatlan képzés) ››
(A linkre kattintva kilép a hivatalos Tájékoztatóból.)A jelentkezés és a felvétel sajátos feltételei
Az első (I.) szakaszban - az alkalmassági vizsga keretében - előírt portfólió elektronikus feltöltésével kapcsolatban tájékoztatást 2023 áprilisában, személyre szóló elektronikus levélben (e-mailben) kapnak a jelentkezők, illetve az egyetem honlapján teszik közzé.
Az alkalmassági vizsga díját (4 000 Ft) az egyetem számlaszámára kell átutalni, 2023. március 27. és 2023. április 12. között, a jelentkező nevének és lakcímének a közleményben történő megadásával.
Számlaszám és kedvezményezett:
10032000-01426751-00000000
Magyar Képzőművészeti Egyetem
Fontos, hogy kizárólag a fenti időintervallumban utalja át az alkalmassági vizsga díját! A megadott időszak előtt, illetve a megadott időszakban név és/vagy a lakcím megjelölése nélkül beérkező utalásokat visszautalják a küldő számlaszámára. Az alkalmassági vizsgadíj befizetésének elmulasztása, az utalás elmaradása a felvételi eljárásból történő kizárással járhat.
Készpénzzel, a vizsga helyszínén történő befizetésre, illetve csekkes fizetésre sincs mód.
A 2023. júniusi alkalmassági és gyakorlati vizsgákat személyes jelenléttel szervezi az Egyetem, melye(ke)n a részvétel kötelező.
A 2023. évben meghirdetett Országos Középiskolai Rajzversenyen 1-3. helyezést elért jelentkezők - a képzőművészet-elmélet alapképzési szakra jelentkezők kivételével - az első (I.) szakasz rostavizsgáján továbbjutnak. A versenyen elért eredmény igazolását legkésőbb az első (I.) szakasz rostavizsgájának napjáig kell benyújtani.
Első
szakasz: előrosta otthoni munkák alapján.
Készítsen 1 db portfóliót
„összefűzött” pdf-fájl formátumban, maximum 30 MB méretben.
A fájl tartalma:
- a szakválasztás rövid írásos indoklása,
- önéletrajz, valamint
- az eddigi munkásságot reprezentáló válogatás bármilyen technikával készült munkákból: rajz, fotó, mozgókép (min. 720p, mp4 vagy qt - online, feltüntetve mellékletben a tartalom és a formátum), weboldal, illetve tervek, dokumentáció.
Összesen maximum 20 munka, legfeljebb A1-es méretben.
Második szakasz: rajzi és kompozíciós feladatok, szabadon választott technikával (szén, ceruza stb.), a lassan száradó anyagok (pl. olaj) kivételével.
Komplex, szakirányú felvételi többféle művészeti technika alkalmazásával (rajz, plasztika, fotó, kollázs stb.), tematikus feladatok formájában.
Tájékozódó beszélgetés, melyre maximum két saját készítésű munkát hozzon magával a felvételiző. Általános műveltséget, kultúrtörténeti ismereteket felmérő kérdőív kitöltése.
Kötelező irodalom:
- Beke László: Műalkotások elemzése a középiskolák számára (több kiadás)
- Tatai Erzsébet: Művészettörténeti ismeretek. Enciklopédia kiadó, Budapest,2002.
- Maurer Dóra: Fényelvtan. MFM – Balassi, Budapest, 2001.
- Moholy-Nagy László: Látás mozgásban. Intermédia – Műcsarnok, Budapest, 1997.
- Vilém Flusser írásai http://www.artpool.hu/Flusser/flusser.html
- Rainer Maria Rilke: Levelek egy fiatal költőhöz (1903, több kiadás)
- http://levelekegyfiatalkoltohoz.blogspot.hu/
- Kurt Schwitters: Ursonate
- http://www.artpool.hu/dada/mozgalomH/Schwitters_osszonata.html
Harmadik szakasz: a jelentkező művészettörténeti ismereteit és művészeti tájékozottságát felmérő beszélgetés, melynek során a felvételiző bemutathat egy válogatást saját, bármilyen technikával készített önálló műveiből. Lényeges, hogy ez a válogatás átfogó képet nyújtson a jelentkező érdeklődési köréről, terveiről is.
A felvételi bizottság által adott feladatok (beleértve kreatív, kompozíciós feladatokat is) megoldása meghatározott technikával.
Az első és második hét feladataira készült megoldások bemutatása, a felvételi bizottság és a többi jelentkező jelenlétében.
Felvételi pontok számítása
Az egyes szakokhoz tartozó vizsgakötelezettséget és a képzési területenként eltérő többletpontok rendszerét az 1. sz. táblázatban tekintheti át.
A külföldi vagy külföldi rendszerű középiskolában szerzett eredmények megfeleltetése, illetve ezek tanulmányi és érettségi pontokká való átszámítása központilag történik, erről A külföldi vagy Magyarországon működő külföldi rendszerű intézményben szerzett végzettségekről c. részben, illetve a honlapon találhat bővebb információt.
A gyakorlati vizsgán összesen 200 pont érhető el. A gyakorlati vizsga pontszámát a vizsgán teljesített feladatok, a felvételi beszélgetés és a bemutatott, otthon készített munkák (portfolió) együttes értékelése adja.
Tanulmányi és érettségi pont számítására nem kerül sor, a gyakorlati vizsgán szerzett pontok duplázásával, többletpontok nélkül történik a felvételi összpontszám meghatározása.
Az elérhető összpontszám: max. 400 pont.
A gyakorlati vizsga szakaszai:
- Az első (I.) szakaszban a felvételi bizottság(ok) a bemutatott anyagok (portfolió) alapján dönt(enek) az alkalmasságról.
- A második (II.) szakasz végén a felvételi bizottság(ok) - pontozás és írásos vélemény nélkül - értékeli(k) a felvételizők munkáit, és dönt(enek) arról, hogy a harmadik (III.) szakaszban kik vehetnek részt a gyakorlati vizsgán.
- A harmadik (III.) szakasz gyakorlati vizsgája során a felvételi bizottság(ok) pontozással értékeli(k) a jelentkezőket.
Intézményi vizsgák sajátos követelményei
Az alkalmassági és gyakorlati vizsgák követelményeire vonatkozóan információ közvetlenül az Intézménytől kérhető.
Csatolandó dokumentumok
A jelentkezéshez szükséges benyújtandó dokumentumokkal kapcsolatos általános információk megtalálhatók a Tájékoztató 3. fejezetében.
Felvétel feltétele: érettségi bizonyítvány
Többletpontokat igazoló és egyéb, jelentkezéshez kapcsolódó dokumentumok: -
Felvételi vizsgatárgyak
|
és
|
A szak más intézményben
intézmény | Település |
Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar (PTE-MK) | Pécs |